Tak to potrebujes zas aj uzku pneumatiku, takze nejaki cyklokrosari (nemenovani) :lol:
20.02.2011 - 16:50:33
00
:rock:
20.02.2011 - 17:07:37
00
Taký krátky príbeh.
mal som asi 16 rokov a išiel som asi 30-35 po takej cestičke, no bol to asi chodník skrz sídlisko dolu kopcom, ale bol široký asi 3-4m. Cez neho išla akási rodinka o 4 členoch rozťahaná cez celý chodník. Ja v dobrej vôli som išiel do lavej strany, kde bolo trocha miesta, pričom tesne pred tým ako som ich obišiel ktosi z nich zakričal pozor bicykel a malé, asi 10 ročné dievča mi skočilo rovno do cesty.
Pointa je tá, že chodci sa väčšinou správajú ako ovce s minimálnym zmyslom pre koordináciu. Na druhej strane mladý cyklista nemá dostatok skúseností, aby dokázal odhadnúť riziko, reakcie ostatných uživateĺov chodníkov a ciest. Našťastie vekom som dokázal tieto neduhy eliminovať a teraz jazdím naozaj slušne, bohužiaľ tá ťažká nekoordinovanosť u chodcov väčšinou ostala. Vo výsledku by som snáď ešte povedal, že cyklisti nie sú menej ohľaduplný ako chodci /alebo korčuliari/, majú však smolu, že majú veľkú kinetickú energiu a sú tým pádom nebezpeční.

K tomu len tolko, že možeš byť rád, že si to dievča nezranil, lebo ak to bol chodník tak si tam nemal byť...
Čiastka 4 Zbierka zákonov č. 8/2009 Strana 53

§ 52
(1) Chodec je povinný používať predovšetkým chodník.
Po chodníku sa chodí vpravo. Tam, kde chodník
nie je alebo kde je neschodný, chodí sa po ľavej krajnici;
tam, kde nie je krajnica alebo kde je krajnica neschodná,
chodí sa čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. To
platí aj pre chodca, ktorý nesie predmet, ktorým bymohol
ohroziť premávku na chodníku alebo na krajnici.
(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú
chodník používať
; to neplatí, ak dopravnou značkou
alebo dopravným zariadením nie je určené inak alebo
ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane
voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.

§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre
cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde
cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí
sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani
neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici
vozovky.
20.02.2011 - 18:45:26
00
tmax:
...ano, niektori su a to poriadni :lol: ale to plati potom hlavne o vodicoch, ciastocne chodcoch a bikeri tiez niektori (12-14 rocne decka, hrajuce sa na velkych DH) :)
20.02.2011 - 21:42:36
00
chodim casto na kobylu aj napeso .. a vcera ma velmo srdco bolelo ... nie kvoli zapratavacom ale kvoli "budovatelom trajlov" .. bol som az zhnuseny kolko skokov, zakrut a v neposlednom rade chodnickov vybudovali na kobyle .. potom sa ani nemozme cudovat ked psickari a turisti budu reagovat agresivnejsie a budu stavat prekazky a hladat moznosti ako budovatelom zneprijemnit zivot .. lenze okrem nich ho zneprijemnia aj nam ostatnym ... vidim to nato, ze tento rok budem mat najazdene ovela viac km .. asi zacnem po vzore wukieho jazdit ovela ovela dalej od zahoria a na okolite kopce len napeso po praci

p.s. ach jaj!
10.03.2011 - 08:21:37
00
Tiež chodím na Kobylu pešo-viac ako na bicykli. Mňa len mrzí, že si to deti budujú priamo na turistických a turisticky značených chodníkoch-žľab nad vodárňou, žltá značka na Sandberg. Na druhej strane si to ale budujú aj len tak priamo v lese-viď najnovší príklad:les na pravej strane od žltej/zelenej značky na Sandberg a výjazd je samozrejme na značenom chodníku na Sandberg. Toto nepochopím a tiež ma z toho srdce bolí, ako píšeš aj ty. Potom už len častokrát vidím ako tlupa "cyklistov" tlačí svoje stroje do kopca a následne sa ide po tých chodníkoch pre peších spúšťať dole.
Jeden čas mali svoju trať v takej strmšej dolinke medzi Srdcom a vodárňou, ale už je to dlho nepoužívané. Ak to musí byť, tak tam by to bolo akosi vhodné. Síce tam budú rušiť zver-srny majú neďaleko krmelec a často sa tam zdržujú, ale lepšie tam ako priamo na chodníkoch medzi ľuďmi.
asi zacnem po vzore wukieho jazdit ovela ovela dalej od zahoria a na okolite kopce len napeso po praci
Na krátke výjazdy sa to veľmi nedá, vzdialiť sa od BA. Osobne radšej chodím okolo Moravy a do Stupavy. Tam smer Červený domček-pod/za Pajštún. Lesných ciest je tam veľa, aj asfaltových a je tam kľud. Sem tam nejaký cyklista. Toto najbližšie okolie len cez týždeň, cez víkend ani omylom. Všade ľudia a hlavne ma to tu nebaví. Keď už, tak po tme, aspoň je to všetko iné :)
10.03.2011 - 08:44:35
00
info zo stretnutia 5. druhu
14.03.2011 - 08:00:30
00
no tak doplnim ze panko je mlady a zdravy ... okrem mozgu a zjavne oci .. cize nas bude obstastnovat este velmi velmi dlho .. a inak on to nerobi len proti cyklistom .. ale aj proti autam ... vraj aj nejaka vetrieska tam chodi pravidelene
14.03.2011 - 08:04:16
00
Za čím si však stojím je to, že minimálne polovica chodcov absolútne nedáva pozor na ostatných, je im jedno po ktorej strane idú, je im jedno, že deti behajú krížom - krážom, akoby nikto iný ani neexistoval. A to vidím každodenne. Pointa predchádzajúceho príspevku bola tá, že mladí cyklisti robia chyby a sú často bezohľadní, tak ako som bol aj ja... Na druhej strane chodci im nemajú častokrát čo vyčítať.


vybraté z diskusie k jednému článku: "keď agresívny vodič vystúpi z auta stáva sa z neho agresívny chodec" možno parafrázovať na x spôsobov. agresívny cyklista, korčuliar, ...
14.03.2011 - 11:59:17
00
Dnes som objavil lokalitu, v ktorej asi žije nejaký bratranec nášho zapratávača, možno brat. :) Zoebing (neďaleko Langenlois).

Prílohy:

Komentár súboru: rakúsky zapratávač
rakusky zapratavac.jpg
rakusky zapratavac.jpg 267.93 KiB thumb_up0thumb_down

27.03.2011 - 21:06:41
00
nie je to iba prirodne zapratavanie po nejakom tom vetre a rakusaci maju tolko rozumu ze to nechavaju v lese co popadalo ? u nas by to este aj z vysavacom prebehli .....
27.03.2011 - 22:01:15
00
pripomina mi to skor "preriezku" a stromy nechane kde padli...
30.03.2011 - 11:58:11
00
Samozrejme to nie je ľuďmi zaprataná cesta. No počas behania po trati a fotenia ma to zaujalo a hneď bolo jasné, do ktorej témy to šupnem.
30.03.2011 - 13:22:38
00
Popísalo sa tu toho o zapratávačovi už veľa. Ale to, čo tu chýbalo, bola jeho fotka. Dnes sa mi ho konečne podarilo odfotiť. Bol podvečer a zapratávač práve číhal vedľa červenej značky z Kobyly smer DNV, na jazdiacich cyklistov.

Prílohy:

Srnec2xadob2.jpg
Srnec2xadob2.jpg 166 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil wukie dňa 03.04.2011 - 11:35:48, celkovo upravené 1 krát.

31.03.2011 - 20:40:24
00
Krasna fotka :y:
31.03.2011 - 20:43:30
00
keyboard_arrow_up