fradog, zatiaľ ani ja, vyčkajme na Mercyho ;)

ale minimálne citácia, ktorú som vybral, patrí do sekcie vtipy

//edit: len jeden dovetok: ľudské telo je biochemicky stavané vysporiadať sa skôr s kyslým pH ako zásaditým .. resp. pre znalých problematiky, acidóza sa v tele kompenzuje oveľa lepšie, ako alkalóza


To zneje logicky. Acidóza v tele - pijem acidko, alkalóza v tele - pijem alkohol. hehe
Neni viac čo mudrovať, keďže vedci napísali, že acidóza sa v tele kompenzuje lepšie.
Pite acidko a nemusíte viac čítať múdre knižky. hehe
02.10.2010 - 11:42:46
00
Keby si ľudia nepomenovali "stav" slovom "choroba", chorý by nikto nebol. Jediným a najlepším liekom býva naša hlava, myseľ, no takáto liečba nie je jednoduchá...

Tomu pH nerozumiem (resp. nemám chuť si o tom čítať), ale "správna" strava = zdravie, s tým sa stotožňujem.
02.10.2010 - 11:47:40
00
mňa by ešte zaujímalo niečo o tej "smrteľnej chorobe Kandida, ktorou trpí 50% Slovákov a lekári ju nechcú liečiť" .. :D
02.10.2010 - 13:21:54
00
hehe to je ine pomenovanie pre alkoholizmus alebo debilitu, teraz neviem presne :?:
02.10.2010 - 20:07:33
00
:rofl: +1

naozaj dobrá téma na večerné rehoty
02.10.2010 - 20:33:06
00
Ak by to bol ten alkoholizmus alebo debilita, mám pocit že číslo by bolo oveľa väčšie :lol: :tmi:
02.10.2010 - 22:27:10
00
Ku chorobe Kandide: Je iba znakom že krv je moc prekyslená (v mojom prípade) a v nej sa darí plesniam, hubám... V skutočnosti táto chorba je vnútorná, a prejavy môže mať aj na povrchu (v podobe takých šupinkových fľakov). Keď sa človek opáli tak zostanú tie fľaky biele, lebo koža pod nimi sa neopáli. A tieto "parazity" sú v našom tele stále ale ak sú pod normou tak sú pre nás užitočné až potrebné. Ale keď sa pre množia, začínajú páchať škodu. Lekári mi 3 roky liečia túto vnútornú chorobu mastičkami a všelijakými veci s obsahom síry a pod. A až keď som sa ja rozhodol ísť ku obvodnej lekárke aby mi spravili test pH, na moju žiadosť... Som dostal antibiotiká, ja som ich neprijal lebo osobne liekom neverím, a liečim sa prírodnými dá sa povedať liekmi.

PS: Smrteľná pre to- choroba sa pomaly rozširuje do celého tela (je v krvi) a začne časom napádať nervovú sústavu, svaly, orgány. Tie začnú zlyhávať, logicky príde invalidný vozík-> smrť. Ale tento vývin choroby je u každého iný. Bohužiaľ u mňa čo mám od mala slabšiu imunitu bol rýchlejší. A nikoho neprehováram a nenútim do tej knižky ale mne pomáha jej obsah.

A nieje dobré mať ani moc zásadité a ani kyslé. Načo telo vystavovať niečomu čo mu škodí a je len na nás či mu bude škodiť naďalej alebo nie...
03.10.2010 - 11:09:15
00
Som dostal antibiotiká, ja som ich neprijal lebo osobne liekom neverím, a liečim sa prírodnými dá sa povedať liekmi.

trochu silné slová vzhladom na vek teda.. rodičia nato čo?
03.10.2010 - 11:49:05
00
no nato co vraviš ze je to dokonca smrtelné, tak by som povedal až mierne hlúpe :)
03.10.2010 - 11:55:16
00
vieš aké je fyziologické pH krvi? 7,44 +/- 0,04 ..

vieš čo je Candida albicans? je to kvasinka, prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom organizme, napr. v črevnej mikroflóre .. takisto ako milión iných druhov baktérii a organizmov, ktoré v primeranom množstve organizmu prospievajú/neškodia

Kandidóza je ochorenie spôsobené Candidou ..

tie fatálne prejavy Kandidózy, čo si popísal, sú to jednak rôzne hypotézy z pseudoodborných webov, jednak prejavy masívneho rozšírenia do celého tela, čo by bol naozaj asi raritný prípad u ťažko imunosuprimovaných osôb, napr. chorých na AIDS a pod.

lieč sa ako uznáš za vhodné, lege artis liečba je antibiotikami/antimykotikami
03.10.2010 - 11:58:42
00
zaujimave ze na googli nie je o tejto chorobe vela popisaneho. vela ludi tvrdi ze tym ze ludstvo vymyslelo antibiotika si podpisalo ortiel smrti, to mi ale nezabrani v tom ich brat ked mi je naozaj zle:)
k lieceniu sa prirodnymi vecami, je to sice pekne, ale lieci to tak maximalne nadchu a slaby kasel.

vcera som si cital uryvky tej knihy, no hlody su tam poriadne, ale kto chce nech tomu veri, kto nechce drzat dietu moze si dat denne 2 lyzicky sody bikarbony a ma to to iste..

este je krasne ako prechadzas z plesni cez huby az po parazity a stale rozpravas o tom istom
03.10.2010 - 12:01:04
00
..bez antibiotík by neexistovala moderná medicína, hlavne moderná chirurgia a umierali by sme na bežné infekcie, tak ako pred érou ATB
03.10.2010 - 12:07:16
00
tak nejak.. zdravá a vyvážená strava majú slúžiť ako prevencia a na získanie prirodzenej odolnosti organizmu, nie ako všeliek..

rovnako to funguje pri kmeňoch v pralesoch.. bežné choroby ich netrápia ale pri prvej civilizačnej umierajú..
03.10.2010 - 12:11:48
00
mne je jasne ze bez antibiotik by to bolo krute, ale tym ze ludstvo pouziva antibiotika "nuti" choroby mutovat, co moze viest k vzniku chorob rezistentnych na antibiotika
03.10.2010 - 12:46:45
00
to už sa deje, nie že može viesť..
alebo potom už len konšpiračné teórie o práškovaní oblastí laboratórne mutovanými vírmi za účelom zisku farmaceutického priemyslu..
03.10.2010 - 13:58:03
00
keyboard_arrow_up