Tak bolo to 2 roky dozadu. Čas letí... 🤷‍♂️🙂
10.05.2023 - 12:10:23
10
Súhlasím s PINY-čkou :) ono niečo obmedziť , prípadne zakázať sa dá aj slušne. Osobne jazdím v TN kraji a tak nemám moc najazdené v zahraničí. Tak isto , som zatiaľ nikdy nemal problém , tu v mojom okolí . Nakoľko pár metrou od baraku mám lesopark. Kde sú aj traily. ALE nebudem sa radovať, čo dnes nie je , zajtra byť môže. A možno co by dup, budem ležať na urgentne a veselo mi z toho nebude.
10.05.2023 - 13:38:53
00
nemo1 napísal:
Čo sa dá robiť .ale zase si treba uvedomiť že bez nich by žiadne cyklotrasy po horách neboli..sú to zvaznice vybudované na ťažbu dreva

a pristup hasiacej techniky, zaroven ako deliaca ciara proti sireniu poziaru. :)
10.05.2023 - 14:50:10
01
Výjazd kamaráta dnes - Liptov, stúpanie na Pavlovskú. Ľudská hlúposť nemá hraníc.
10.05.2023 - 18:40:50
01
Tieto veci a rozne brany na visaci zamok si myslim nie je kvoli bicyklom. Ale nejaka obrana majitelov lesov ci pozemkov - zabrana vstupu autam.
10.05.2023 - 18:47:15
01
To asi áno. Ale nie je lepšie napísať na ceduľu a osadiť rampu, keď treba? Toto je také divné riešenie.
10.05.2023 - 18:49:09
02
Niekto vykopal a drbol do priepasti Y podperu rampy aj s betonom. O par mesiacov neskor vsetko na povodnom mieste. Rampa mi vadi ale co s tym spravim?
Vidim po okoli ze stare zelezne rampy su rovnaky dizajn, ako zavazie navareny disk z nakladiaku. (okrem tych novych, kde stred je na zemi aby sa dalo prejst)
10.05.2023 - 20:10:56
00
Škoda riešiť ;) Neurobíme nič.
Ale bikovať treba, takže pozor na drôty, prilby na hlavy a šup šup do lesa :)
Týmto končím v tejto téme, hádžem ju do koša :)
Zakladateľ témy bol inak veľmi "aktívny" :party:
10.05.2023 - 20:16:26
01
No ale nieje to s tymi lesnymi cestami nejak tak aj, ze:
- Po ukonceni tazby ma byt lesna cesta rozorana a uvedena do "povodneho prirodneho" stavu (okrem "vynimiek")
- pocas jej existencie sa ma udrziavat/pouzivat tak aby nedochadzalo k odvodnovaniu a (nadmernej) erozii
- kolko z tych lesnych ciest su vobec legalne? Resp. zlegalizovane na "slovensky sposob" ciernych stavieb
10.05.2023 - 20:45:04
00
Tzv. lesné komunikácie/cesty majú asi 10 kategórií (dočasné, trvalé, približovacie, odvozné, zvážnice, atď.) a na základe tohto rozdelenia sú aj spravované... Dokonca sú aj presne špecifikované druhy zemín, štrkov, odvodňovacích zariadení atď., ktoré majú byť na príslušnej kategórii cesty použité...
10.05.2023 - 20:51:59
02
A orientacne, ako moc sa to dodrzuje? Lebo z "mojich pocitov" a toho co sem tam citam je to zalostne. Napr. tie docasne - bud zahadne potrebujeme mega hustu siet a mame tak vela trvalych, alebo ich klasifikovanie nieje celkom koser + docasne sa rekultivuju len velmi vynimocne?
10.05.2023 - 20:56:27
00
PINY napísal:
Výjazd kamaráta dnes - Liptov, stúpanie na Pavlovskú. Ľudská hlúposť nemá hraníc.


Je to smutné. Ale myslím, že za takéto veci bikery nemôžu a toto nie je potrestanie bikerov. Našťastie takúto zátarasu možno zbadať . Tak sa aspoň viete prispôsobiť terénu. Zato lano oceľové je celkom prevít.
10.05.2023 - 23:19:05
01
PINY napísal:
... Ľudská hlúposť nemá hraníc.



Ale má, veď... Za dedinu, a sypeme ! .. 😦🤦stavebný odpad, matrace, plasty, okná (všetko oceľové samozrejme nie, lebo to do zberu odniesť vieme, tam dajú lóve, ne)...

Inak toto presne ako na fotke začínajú často robiť po okolí.. rampa je fajn, až do chvíle, kým ju niekto nerozreže, alebo zavadí o naviják/ reťaz, a potiahne..., aj to som už videl, kladka praskne ako nič, a ide sa.. túto kopu neprejde, ajkeby chcel. Teda s "bežným" SUV, ak sa to dá tak nazvať....
11.05.2023 - 19:22:43
10
keyboard_arrow_up