radšej 1 až 10, pri 1 až 5 každý dáva 5 aj za hlúposti... (odkukané na iných stránkach), nepýtajte sa prečo, proste to tak je

//ajtak mám pocit že cervo akurát chcel spraviť pár článkov o raritných bikoch a nie tvoriť úplne novú databázu s rozhraním pre pridávanie bikov podľa užívateľov atď a hneď ako si to prečíta nás zruší :)
08.04.2011 - 10:41:45
00
Ked nas zrusi, tak nas zrusi. Co uz. :)

Co sa tyka znamkovania - ja mam zazite znamkovanie ako v skole a to je podla mna idealne a zrozumitelne pre kazdeho a da sa dostatocne rozlisit stupen aj so slovnou pomockou na spravne oznamkovanie (1. super, 2. pekny, 3. priemer, 4. skaredy, 5. odpad). Neviem si predstavit, ako hodnotit v 10 stupnovej stupnici. Este jednoduchsie by boli len tri stupne (1. pekny, 2. priemer, 3. skaredy), ale tam uz by bolo privelke skreslenie a napr. do kategorie pekny by potom "spadli" diametralne odlisne bajky. Co sa tyka tych obav z neobjektivneho znamkovania - myslim, ze v tejto komunite nie su ludia, ktori by len tak bezdovodne rozdavali 5-ky a ked sa najde niekto, kto tu 5-ku dat chce, tak da pokojne aj 10-ku a je mu jedno kolkostupnove hodnotenie bude k dispozicii...
08.04.2011 - 10:57:22
00
Za galériu v štýle BF som jednoznačne aj ja. Už teraz má kopec členov tohto fóra galériu dá sa povedať "u konkurencie"
08.04.2011 - 11:18:56
00
Dakujem za odpovede :). Idea galerie a la bike-forum je uz dlho v mojom taskliste a snad to nepotrva dlho... Ta forma z moje.auto.cz je tiez zaujimava, prestudujem to.

Ale k veci, kto by mal zaujem predstavit svoj bike? Samozrejme nebolo by to len suchy popis komponentov a fotky - skor by som tam cakal ako ste s k aktualnej verzii biku dopracovali (i.e. ake biky boli predtym, co vsetko sa pomenilo a preco), co je na nom vynimocne, preco je skvely, co na nom chcete zmenit atd. Nemusi to byt dlhe a moze to byt neformalne. Chcel by niekto zacat?
08.04.2011 - 11:19:04
00
Ja by som sa na to aj dal, len momentálne je nedostatok času. Ale určite by som mal o čom písať.
Keď prejde najhustejšie pracovno/školsko/akciové obdobie tak do toho zrejme pôjdem. ;)

Inak hore k vyššie rozoberanému známkovaniu, tak 1-5 nie. Už zo školy vieme, že bol pekný rozdiel medzi 3 a 3. Skôr bodovanie od 1 po 10, pričom hodnota 10 by bola najlepšia. ;)
08.04.2011 - 11:27:28
00
ale 10 snáď neexistuje, vždy sa nájde prkotina čo zmeniť :lol:
08.04.2011 - 11:31:31
00
A o tom to je, nič nie je dokonalé, takže nič nemôže mať 10. ;)
08.04.2011 - 11:33:06
00
no, ja som akurát nažhavený vďaka novému rámu, ale napísať o tom článok tak, aby to bolo zaujímavé čítanie nie je také jednoduché...a myslím, že tu sú kúsky, ktoré by si článok zaslúžili viac...možno by bolo zaujímavé to nejako prepojiť, keby bol v galérii odkaz na článok...koho by bike zaujal, mohol by sa o ňom dozvedieť viac bez zbytočného spamovania
08.04.2011 - 11:33:22
00
- skor by som tam cakal ako ste s k aktualnej verzii biku dopracovali (i.e. ake biky boli predtym, co vsetko sa pomenilo a preco), co je na nom vynimocne, preco je skvely, co na nom chcete zmenit atd.
Dajme si ruku na bike ( citaj na srdce ) pre kolkych z nas je prave ten NÁŠ bike vinimocny ? A moze ist kludne o nejaky bezny seriovy bike, ktorych je XYZ na svete. Takze toto by sa asi minulo ucinku, hoci aj ja vlastnim tri biky a mam k nim taky svojsky citovy vztah, ale prezentovat ich ako niecim vynimocne tak to asi nie. Takze som aj ja za galeriu a tam sa urcite objavia aj fajnove kusky, pre mnohych z nas nedosiahnutelne :-)
08.04.2011 - 11:46:41
00
tak pisat clanok o biku, ktory je "iba" drahy ale inak bezne dostupny je sprosta samochvala, ale s drotarom nesuhlasim v tom, ze by sa tu nenasli vyskladane biky, ktore putaju vzhladom, vycibrenou kombinaciou komponentov, ich zriedkavostou, nedostupnostou alebo skratka len luxusom ...mozno by to nebol obsiahly serial clankov, ale za pokus to stoji....

no a k tomu hodnoteniu, ak raz bude, tak urcite 1-10, kde 10 je najlepsie, ako na IMBD skratka..kde uz 8bodov je za uplne dokonaly film, pretoze nazory su vzdy rozne a niekto bez vkusu sa vzdy najde....jedine co ma napada, ze by tam napriklad mohlo byt potom rozdelenie galerie podla bodov, aby si clovek mohol tie sperky lahko najst :)
08.04.2011 - 11:52:28
00
Ja by som tiež privítal k bikom i diskusiu, ktorý komponent vymeniť a prečo (ja ako majiteľ sa opýtam, čo by bolo vhodné na mojom biku zmeniť, napr. ohľadom značky komponentu, váhy, tuhosti a pod.) a druhý užívateľ (ia) by mi poradili. To by sa mi páčilo, kedže nemám až taký prehľad o cenovo dostupných nízkohmotnostných komponentov...
08.04.2011 - 11:55:39
00
Drotar: suhlasim, galeria sa bude konat, len nie hned. Rad by som vsak predstavil biky (v clankoch), ktore su vynimocne. Kazdy ma citovy vztah k svojmu stroju, ale mne tu skor ide predstavit biky, ktore sa bezne nevidia, pripadne sa ani nevidia v katalogoch.

bobo: presne ako pises. Necakam, ze z toho spravime telenovelu. Realne, ak bude tucet bikov predstavenych, bude to super.

Takze, chce niekto zacat?
08.04.2011 - 11:57:04
00
Mne sa páči tá myšlienka s galériou typu BF a tam by užívateľ mohol pridať aj krátku históriu/príbeh biku a samozrejme popis. Toto by sa dalo okomentovať a ohodnotiť.
08.04.2011 - 12:15:32
00
ale s drotarom nesuhlasim v tom, ze by sa tu nenasli vyskladane biky, ktore putaju vzhladom, vycibrenou kombinaciou komponentov, ich zriedkavostou, nedostupnostou alebo skratka len luxusom ..

To som predsa netvrdil. Sam viem o par " kuskoch " ktore su kandidatmi na uverejnenie, ale mal som na myslli presne to, co si pomenoval tz. drahy bike nieje nicim vynimocny ak je seriovy.
08.04.2011 - 12:51:21
00
Tak ten tucet by sa našiel veľmi rýchlo, len tak námatkovo viem minimálne o dvoch Ibisoch, o dvoch Ellsworthoch, 3 Intensoch, zopár Kleinov, sem tam nejaké oceliačiky, titán a aj bežnejšie rámy, ale časom vyšperkované(určite som na nejaké šperky zabudol, nech je mi odpustené)...takže je len otázka, kto každý by sa chcel podeliť o príbeh a dojmy súvisiace s jeho miláčikom...asi závisí aj od toho, kto sa na to odhodlá ako prvý, aby inšpiroval aj ďalších.
08.04.2011 - 13:28:07
00
keyboard_arrow_up