kam sa stratili narodeniny uzivatelov?
22.05.2018 - 12:35:15
00
https://www.mtbiker.sk/forum/post1375545.html#p1375545
22.05.2018 - 12:37:35
00
to bude to ******** GDPR
22.05.2018 - 12:37:46
00
mozno je GDPR "sku*****", alebo aspon jednu vyhodu ma - malo by to dost obmedzit vsetky tie telemarketingove a spamovacie firmy, co ludi furt len otravuju a stale si musim pridavat nove a nove cisla do blokovanych. Teda pokial sa im nepodari najst nejaku medzierku v zakone, ale to by asi dost riskovali. Takze aspon z tohto dovodu to beriem celkom pozitivne.
22.05.2018 - 12:46:42
00
vymozitelnost je diskutabilna, neverim ze zastavi spamerov :)
22.05.2018 - 12:50:27
00
len pre info - ja to neobhajujem, a nemam s tym vobec nic spolocne. Len tuto jednu vyhodu som uviedol.
a co sa tyka tvojho komentu, tak si treba pockat na to, ked tu mastnu pokuticku dostane prva firma a ostatne hned spozorneju. V jednom rozhovore som pocul ze to moze trvat aj rok.
22.05.2018 - 12:54:16
00
"Globalnych" spammerov to nezastavi, ale nevyziadanych emaily od lokalnych firiem snad ubudne. Je to dost velke kladivo na portaly ako sme napriklady my, takze to musime brat vazne. Ja ako uzivatel beriem GDPR pozitivne aj ked mi ako prevadzkovatelovi vznika mnozstvo novych povinnosti a rizik.
22.05.2018 - 13:01:37
00
cervo napísal:
Ja ako uzivatel beriem GDPR pozitivne.

Ja ako užívateľ som zatiaľ neprišiel na žiadne pozitívum. Ako užívateľ musím opäť dávať súhlasy, kde som ich už dával .....
Problémy so zverejňovaním výsledkov ...
A o problémoch firiem nebudem hovoriť.
22.05.2018 - 13:35:27
00
Pozitivne - firmy sa musia zamysliet ake data zbieraju, naco ich potrebuju, ci ich vobec potrebuju, musia ich ochranit, musia uzivatelovi ukazat ake data o nom maju, uzivatel moze poziadat o zmazanie osobnych udajov atp.. Znamena to trocha viac checkboxov a suhlasov, ale snazi sa to riesit problemy s ochranou osobnych udajov. Vacsina ludi totiz toto velmi neriesi, az kym im nejaky citlivy udaj neunikne. To ci sa niekto dozvie, ze som mal DNF na nejakej akcii je mensi problem ako ked mi uniknu zdravotne alebo financne zaznamy. A co je raz na internete, je navzdy na internete (iked toto sa snazi GDPR riesit tiez, ale to sa uplne neda).

PS: cudujem sa sam sebe, ze to tu obhajujem, ked sa s tym uz par mesiacov musim denne zapodievat :)
22.05.2018 - 14:00:59
01
tak ty uz si si na to zvykol a mas to v malicku :) ale cudoval by si sa, kolko firiem sa len teraz prebudilo a rychlo zufalo "nieco robia" :)
22.05.2018 - 14:04:36
00
Finančné a zdravotné údaje musia firmy chrániť aj doteraz.
Okrem toho pre firmy platí zákon o ochrane osobných údajov aj doteraz. GDPR zbytočne zvyšuje buzeráciu a zvyšujú sa náklady.
citujem: "Vacsina ludi totiz toto velmi neriesi, az kym im nejaky citlivy udaj neunikne." - snáď sme každý svojprávny (nad 18 :-) ) a zodpovedáme za to čo kde dávame.
22.05.2018 - 14:07:59
00
iron.hide napísal:
tak ty uz si si na to zvykol a mas to v malicku :) ale cudoval by si sa, kolko firiem sa len teraz prebudilo a rychlo zufalo "nieco robia" :)

Bol by si prekvapený koľko vecí musí firma riešiť mimo svojho "biznisu" a stále sa objavujú a vymýšľajú nové a nové veci. Je to bez ohľadu na to či máš troch alebo tritisíc zamestnancov.
22.05.2018 - 14:11:45
00
snáď sme každý svojprávny (nad 18 :-) ) a zodpovedáme za to čo kde dávame.


Vies o co by bol moj svet krajsi, keby som toto mohol predpokladat? Toto a este ze si ludia precitaju informacie / podmienky? Ale nemozem, firma je brana voci zakaznikovi / konecnemu uzivatelovi ako v silnejsom postaveni, takze berie do znacnej miery zodpovednost aj za ignoranciu zakaznika.

Okrem toho pre firmy platí zákon o ochrane osobných údajov aj doteraz. GDPR zbytočne zvyšuje buzeráciu a zvyšujú sa náklady.


Ano, plati, v niektorych ohladoch dokonca prisnejsi ako GDPR. S GDPR cast buzeracie odpada (povinnost registrovat sa na urade pre ochranu osobnych udajov ak spracuvas osobne data), ale zvysuje sa riziko pre firmy, ak to ignoruju. Lebo popravde, zakon o ochrane osobnych udajov firmy (a statne institucie) do znacnej miery ignoruju - hlavne tie dolezitejsie aspekty.

Bol by si prekvapený koľko vecí musí firma riešiť mimo svojho "biznisu" a stále sa objavujú a vymýšľajú nové a nové veci. Je to bez ohľadu na to či máš troch alebo tritisíc zamestnancov.


Je toho vela a u nas na to tiez nemam tim ludi, co to riesia, riesim to ja. GDPR je pain, ale beriem ho ako dobru regulaciu. Je tu dalsi tucet veci, co su nezmyselne nariadenia zo slovenskej tvorby a tie ma dost irituju.
22.05.2018 - 14:26:58
00
Nahodou som si listoval sekciu Teamy:

https://www.mtbiker.sk/teamy/10223/Garmin-Edge-1000---WiFi-problém-posielania-štatist%C3%ADk
- tento team asi nie je tam celkom team, kandidat na zmazanie?

https://www.mtbiker.sk/teamy
- vyhladaj Kaktus Bike Team Bratislava, klikni nan a pochopis, preco som nedal priamy link ;)
22.05.2018 - 20:03:25
00
Diky, premazane.
22.05.2018 - 20:28:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up