Len užívateľská poznámočka.
Rovnaká šírka troch stĺpcov na mňa pôsobí kapánek neprehľadne bez ohľadu na rozlíšenie. Asik by som skúsil jeden stĺpec užší. Tej stránke by totiž malo niečo dominovať. Pravidelný čitateľ sa v poho zorientuje. Keď xceš ale zvyšovať návštevnosť webu, treba sa sústrediť aj "na lásku na prvý pohľad". Tzn. Nový návštevník webu klikne a do pár sekúnd musí byť niečím zaujatý. Ak prvé sekundy bude zbytočne dezorientovaný, nezaľúbi sa.
A čo ho zaujme? Ja by som to smeroval takto:
-bleskovky: výraznejšie, vačší font
-nové inzeráty: pod bleskovky (google reklama preč zo stredu stránky)
-kalendár 1 mesiac(ušetrené miesto)
-pod kalendárom nové fotky(len jeden stĺpček fotiek)
- a na úkor ušetreného miesta by som rozšíril nové články.
- a ešte je na zváženie, či stĺpec "bleskovky" naširoko v strede, resp. na "úzko" vľavo.

Toť vsjo. Samozrejme to bol len príspevok štatistickej jednotky, ale splnil som si týmto občianskú a stavovskú povinnosť. :wink:


Dakujem za premysleny navrh, ale je tu jeden zadrhel: v kazdom z tych stlpcov bude 300px siroky banner (ktory tam este nie je, nakolko nebol dodany). Cize zuzovat pravy stlpec nie je riesenim.
05.01.2009 - 00:28:41
00
Mne je jasné, že nič nejde ľahko. Ale rozhodne podumaj aspoň nad stredným stĺpcom. Reklama tam v strede nemá čo robiť a poprípade "nové inzeráty" presunúť nad news z fóra.
05.01.2009 - 01:07:13
00
Ked bude banner v kazdom stlpci, tak sa asi fakt neda nic vymysliet. Keby boli bannery len v strednom a pravom stlpci, tak by sa dalo napr. skratit stlpec clanky, naspodok dat banner z toho praveho stlpca a tym by sa dal pravy stlpec zuzit a zväcsil by sa zvysny priestor.

Inak este nejake tipy (dufam, ze zmysluplne a jednoducho realizovatelne):
1. Vsetky sekcie na fore maju nadpis, len clankom nadpis chyba, takze aj nad nimi by mohol byt nadpis "Clanky", nech je dizajn jednotny.
2. Pod posledny clanok by mal pribudnut link "Starsie clanky", aby boli jednoducho dostupne.
3. Nazvy sekcii "Nove inzeraty" a "Nove fotky" by sa mali jemne pozmenit a doplnit o hlavny nazov z hornej listy, cize by sa mali volat napr. "Bazar - najnovsie inzeraty" a "Fotogaleria - najnovsie fotky", nech v tom ti novi navstevnici o ktorych pise aj piso najdu suvis (ze nove fotky pochadzaju z linky Fotogaleria a nove inzeraty z linky Bazar), lebo takto tie rozne nazvy na prvy pohlad nekoresponduju.
4. A ked uz sa maju nadpisy vsade zhodovat, tak hore na liste je "Forum" a sekcia je nazvana "Diskusne forum". Ja viem, som detailista. :)
5. A este som si spomenul na to, co som uz pisal - ak to nahodou budes premenovavat, tak by sa mohol aj "Kalendar" premenovat napr. na "Kalendar cykloakcii" aj v liste hore, aj priamo v nadpise sekcie, nech je jasne, co v kalendari maju ludia hladat.
05.01.2009 - 02:54:47
00
Dakujem za pripomienky, postupne sa tomu budem venovat.

Idem lyzovat na tyzden, takze sa nebude moc veci menit, ale kludne piste dalsie pripomienky, urcite zvazim a pripadne zapracujem.
05.01.2009 - 22:25:15
00
Ked bude banner v kazdom stlpci, tak sa asi fakt neda nic vymysliet. Keby boli bannery len v strednom a pravom stlpci, tak by sa dalo napr. skratit stlpec clanky, naspodok dat banner z toho praveho stlpca a tym by sa dal pravy stlpec zuzit a zväcsil by sa zvysny priestor.

Inak este nejake tipy (dufam, ze zmysluplne a jednoducho realizovatelne):
1. Vsetky sekcie na fore maju nadpis, len clankom nadpis chyba, takze aj nad nimi by mohol byt nadpis "Clanky", nech je dizajn jednotny.
2. Pod posledny clanok by mal pribudnut link "Starsie clanky", aby boli jednoducho dostupne.
3. Nazvy sekcii "Nove inzeraty" a "Nove fotky" by sa mali jemne pozmenit a doplnit o hlavny nazov z hornej listy, cize by sa mali volat napr. "Bazar - najnovsie inzeraty" a "Fotogaleria - najnovsie fotky", nech v tom ti novi navstevnici o ktorych pise aj piso najdu suvis (ze nove fotky pochadzaju z linky Fotogaleria a nove inzeraty z linky Bazar), lebo takto tie rozne nazvy na prvy pohlad nekoresponduju.
4. A ked uz sa maju nadpisy vsade zhodovat, tak hore na liste je "Forum" a sekcia je nazvana "Diskusne forum". Ja viem, som detailista. :)
5. A este som si spomenul na to, co som uz pisal - ak to nahodou budes premenovavat, tak by sa mohol aj "Kalendar" premenovat napr. na "Kalendar cykloakcii" aj v liste hore, aj priamo v nadpise sekcie, nech je jasne, co v kalendari maju ludia hladat.


vsetko okrem jednotky spravene; tu jednotku som nepochopil...

+ by mal byt design xhtml transitional validny
06.01.2009 - 00:39:22
00
Paradicka. :) Ta jednotka, to som myslel len taku v podstate uplnu blbost, je to good aj bez nej. Takto by to vyzeralo po uprave - nadpis oddeleny ciarami, potom TOP clanok oddeleny od ostatnych ciarou a ostatne clanky. Ale ani sam si nie som isty, ci je to posun k lepsiemu, takze zvaz sam.

Prílohy:

MTBiker.jpg
MTBiker.jpg 111.91 KiB thumb_up0thumb_down

06.01.2009 - 15:54:49
00
Mam pocit, ze si z mtbikera pozicala napad aj jedna troska vacsia stranka http://www.cyclingnews.com/ A tusim, ze ich verzia je taka, ako chcel Riso.
07.01.2009 - 10:16:27
00
Inak este postreh k funkcnosti v IE6:
Vsetky podsekcie (detail zobrazenia clanku, komentare k clankom, kalendar akcii, fotogaleria etc.) sice nacita, ale zobrazenie nacitanych informacii zarovna az na spodny okraj praveho stlpca (sreenshot). V IE7 to funguje OK.

Prílohy:

screen.jpg
screen.jpg 188.44 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Jezus dňa 08.01.2009 - 02:08:28, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2009 - 12:24:11
00
Mam pocit, ze si z mtbikera pozicala napad aj jedna troska vacsia stranka http://www.cyclingnews.com/ A tusim, ze ich verzia je taka, ako chcel Riso.

no, fakt take nieco som si predstavoval. teda aspon co sa do rohvrhnutia tyka. grafiky tam je sice nejako pomalo, ale za to budu ludia co chodia cez mobil internet iba vdacny. dokonca ani ta reklama mi tam neprekaza, je tam tak nenasilne vsunuta.
07.01.2009 - 17:10:45
00
Inak este postreh k funkcnosti v IE6:
Vsetky podsekcie (detail zobrazenia clanku, komentare k clankom, kalendar akcii, fotogaleria etc.) sice nacita, ale zobrazenie nacitanych informacii zarovna az na spodny okraj praveho stlpca (sreenshot). V IE7 to funguje OK.



diky, snad opravene
08.01.2009 - 22:32:06
00
Ano, uz to je OK.
09.01.2009 - 18:39:00
00
pozeram, ze sa zapracovalo na implementacii hlavnej stranky do fora. u mna sa namiesto diakritiky zobrazuju kosostvorceky, neviem ci je problem u mna, alebo sa to teste len riesi .aj farby su nejak mimo
23.01.2009 - 01:08:16
00
pozeram, ze sa zapracovalo na implementacii hlavnej stranky do fora. u mna sa namiesto diakritiky zobrazuju kosostvorceky, neviem ci je problem u mna, alebo sa to teste len riesi .aj farby su nejak mimo


pracujem na tom a a ako tak pozeram, tak par hodin este budem :)
23.01.2009 - 01:09:55
00
tak drzim palce :)
23.01.2009 - 01:15:08
00
Ja mám vo FF šécko v poriadku. Brú noc.
23.01.2009 - 01:48:24
00
keyboard_arrow_up