Smelinary

Prílohy:

Screenshot_20210303-171902.jpg
Screenshot_20210303-171902.jpg 197.27 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20210303-171850.jpg
Screenshot_20210303-171850.jpg 186.66 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20210303-171902.jpg
Screenshot_20210303-171902.jpg 197.27 KiB thumb_up0thumb_down

03.03.2021 - 17:20:45
01
Vlani som (ne)predal hodinky na bazosi. Hentá jedna mi poslala z banky potrvdenie, ze prevod je hotovy. Lenze som jej naschvál dal formálne nesprvávny IBAN. Stále cakam na peniaze, :)
03.03.2021 - 19:41:51
11
Vari sa od vtedy neozvala ? :)
03.03.2021 - 21:57:24
01
Chcel by som upozorniť komunitu ľudí ktorý inzerujú v bazári.

Po zverejnení inzerátu
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/mestske/449725/retro-bicykel-ukrajina.html
ma kontaktoval Alan pomocou mailu že má záujem písal buď cez prekladač alebo nemecky že má záujem niečo sa popýtal ako klasická kúpa na bazári a potom že súhlasí s cenou a že to chce poslať do zahraničia že všetko zabezpečí a uhradí si sám. Potom že chce platiť pomocou služby PayPall že mu mám poslať údaje na môj osobný účet aby uskutočnil platbu, nechcel som mu poslať moje číslo účtu.. nezdalo sa mi to a tak som mu poslal radšej údaje na môj paypall účet keďže ho mám a je to bezpečnejšie. Súhlasil a že čoskoro zaplatí, následne mi napísal že zaplatil že si mám skontrolovať svoj mail. Na maily som našiel "potvrdenie od služby Paypall" (tento mail nie je skutočne od paypall a tak iba zavádza že niekto poslal peniaze v skutočnosti je od záujemca o kúpu, no tvária sa ako paypall ) že mi boli poslané peniaze no poslal cenu plus poštovné do Anglicka čo bolo 450eur a že tieto peniace dočasne zadržal paypall čo by nebolo divné, no že ja mám zo svojich zaplatiť poštovné pomocou nejakého čudného spôsobu, no to som odmietol a napísal som mu že takto sme sa nedohodli, Bez reakcie... Následne som si overil mail z ktorého mi prišlo potvrdenie od služby Paypal a bolo jasné že je to podvod keďže som našiel rovnaké prípady v zahraničí ktorý dostali rovnaké ponuky a dokonca aj poslali peniaze podľa požadovaného návodu, a viac ich už nevideli.

Service@PayPal.com® <servicealertpay@fastservice.com>
- falošný mail

Šimon Tej
11.03.2021 - 18:55:56
00
Úplne klasický odrb. Len sa čudujem že si mu vôbec zaslal údaje pre ten paypal. Netreba veci predávať hneď a za každú cenu, radšej počkám pol roka kým sa ozve dakto miestny ako dáky trtko dakde z toskánska.
11.03.2021 - 19:31:22
01
Pokiaľ vieš ako funguje PayPal tak vieš že aj s danými údajmi ktoré sú iba mail a adresa ti môže akurát poslať peniaze a nič viac, takže tak k tým údajom, a keby si predával také bicykle tak by si vedel že to nieje jednoduché predať, a inzerujem ho už rok, nieje to bike čo chce každý.
11.03.2021 - 22:18:13
00
PayPal používam ale to nič nemení na fakte že sa čudujem :) Všetko si skôr či neskôr nájde svojho majiteľa len si treba dávať pozor. Čím ďalej viac to majú títo podvodníci viac a viac vychytané. Každopádne je fajn na to upozorniť. Tak prajem veľa šťastia pri ďalšom predaji.
11.03.2021 - 22:22:15
01
je mi naozaj luto, ze tak kazia meno PayPal-u. Dlhé roky, aj v profesionalnom zivote, aj privátne som citil tú istotu (vice-versa) ked som obchodoval cez payPal. Zbieram hodinky. Prevody nikdy neprisli, dobierka nehrá, osobne asi tazko, kedze sa jedná o celu Európu, niekedy aj US. Adyen-gateway, aby som akceptoval aj karty, je nerentabilné pre pár tranzakcii, ked som konal, ako fyzicka osoba, takze jedine PayPal. Perfektné riesenie pre obe strany, ich provízia je este stále ok.
Teraz? Viete, co robia? Zaplatia cez PayPal (fakt dostanes peniaze) a potom vycirkusuju spat cez Buyer Protection. Hlavne v dobe covidovej, ked kurier doruci balik bez podpisu. Pre PayPal staci affidavit (cestne vyhlasenie), ze nic nedostali a predajca nevie to dokazat, takze sup a uz nemas ani tovar, ani peniaze. Naviac, budú Ta sledovat, lebo más zltu kartu a po pripade dals. reklamacii uz nikdy v zivote nebudes mat PayPal konto. Asi ani tvoja firma.

Teraz ked len pisem, ze preferujem PayPal, akoby som vytiahol Cierneho Petra. Aj tu, pisal som chalanovi, jednalo sa o 55 EUR. Chcel som zaplatit ihned, aby som vedel poslat kuriera uz na dalsi den. Mám mBank, UniCredit, Revolut, Transferwise. No on mal slsp. Super, tak to robme cez PayPal. Peniaze mas ihned, zajtra príde GLS-kurier.
Tak ma poslal do *****, ze az... :)
11.03.2021 - 23:21:26
03
V ramci EU funguju SEPA platby a za dva dni mas peniaze na ucte aj z Portugalska. Ano mimo EU to je o nicom, nehovoriac o poplatkoch. Od buduceho roka budu v EU aj okamzite prevody medzi bankami, takze odzvoni platobnym branam.
12.03.2021 - 09:13:07
00
misfit Zbieraš hodinky? Mám jedny Rolexky. Za 55e sú tvoje. PayPal friend platba :)
Inak čudujem sa Bazošu, že nejdú cestou registrácie. Takto si zbytočne kazia dobré meno. Nejaký feedback ako má Ebay viazaný na tlf. číslo by určite nebol na škodu.
12.03.2021 - 15:33:10
10
¾ čísiel na Bazoši sú vymyslené
12.03.2021 - 16:27:06
00
Keď chceš ale inzerovať, musiš zadať notifikačnú SMS. Takže každý inzerát je možno priradiť k nejakému existujúcemu číslu. Otázka je, koľko mobilných čísel má taký bežný unterwasserman :)
13.03.2021 - 19:58:33
00
Tall_bike_Simon napísal:
Pokiaľ vieš ako funguje PayPal tak vieš že aj s danými údajmi ktoré sú iba mail a adresa ti môže akurát poslať peniaze a nič viac, takže tak k tým údajom, a keby si predával také bicykle tak by si vedel že to nieje jednoduché predať, a inzerujem ho už rok, nieje to bike čo chce každý.


Nechcem sa tu hrať na odborníka. Ale podľa mňa ho nevieš predať lebo chceš za neho 300€. Príde mi to ako vec ktorá sa dá vymeniť tak za pár pív. Ale hovorím je to len môj názor.
14.03.2021 - 00:24:46
00
Ja som mal asi šťastie alebo sa im môj bike nepáčil, keď sa mi žiaden takýto cudak neozval :D
14.03.2021 - 11:05:15
00
Altitude_90_RSL pokiaľ taký máš tak ho kľudne vymeň za pár pív, no mňa kompletná renovácia stála o dosť viac ako tvoje pivá, a zohnať na to náhradné diely tiež nieje ako objednávka na eshope, a kľudne si pozri napríklad čo stojí pochrómovanie dielov, to len aby si mal predstavu, pred ďalším odborným komentárom ohľadom výmeny za pivo, nič v zlom
14.03.2021 - 12:15:24
05
keyboard_arrow_up