Velmi nedoporucuji k obchodu pani Ivanu Nestrakovou z Trencina. Reagovala na muj inzerat ohledne dresu Castelli, chtela zaslat Packetou. Obratem jsem tak ucinila a poslala dres na dobirku. Paní se zdalo moc penez za dobirku na Sk takze si dres jednoducho nevyzvedla a vratil se zpet do Cz s tim, ze postovne jsem zaplatila ja. Pani nekomunikuje, az po vice zprav pres mtbiker a socialni site odepsala teda, ze se ji zdalo moc postovne. Moje chyba a duverivost, skoda slov.
11.04.2024 - 17:32:03
02
pri dobierkacoch vzdy postovne vopred na ucet
11.04.2024 - 18:08:41
01
Žiadne dobierky !!, neposielat, ak raz nieco chcem, tak si to kúpim ?!, a zaplatím vopred. Aky je v tom rozdiel, ak ti poslem tehlu na dobierku ? ….
12.04.2024 - 20:27:15
00
Marchello napísal:
fixska ved to je jasne. A nezabudol dodat, ze packetu ma hned pod oknom. To je bonus.

Ahoj, ako to nakoniec dopadlo? Kukala som nejakú helmu a narazila som v bazári na toho predajcu, má celkom širokú ponuku, tak som si na teba spomenula a na predmetnú "kauzu". Dik
26.05.2024 - 15:35:43
00
fixska dopadlo to tak, ze po skoro 2 mesiacoch mi poslal spat peniaze na ucet.
27.05.2024 - 06:50:30
17
To sa mi len zda, alebo si autor inzeratu robi srandu? Ved ten zamok pedalu je zlomeny.

https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty/pedale/naslapne-mtb/4614096/xtr-pdm-9100.html
06.06.2024 - 06:34:36
02
:D..technicky bezproblemove
06.06.2024 - 07:27:32
00
Ako sa staviate k inzeratom v bazari, kde sa ludia snazia predat "repliky" drahych bicyklov? Napriklad dnes som si zo zaujimavosti presiel bazar a nasiel som tam Tarmac SL8 fake:

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/cestne/4616475/cestny-bicykel-tarmac-sl8.html

Mna osobne tieto veci velmi stvu. Je to podla mna jemne povedane nemoralne. Bez ohladu na kvalitu prevedenia je to nelegalne kopirovanie autorskej znacky (alebo ako sa to po slovensky povie). Podla mna by tieto inzeraty nemali byt ani len povolene. Tych inzeratov je viacero a celkom ma to zaraza.
11.06.2024 - 12:19:14
05
Aspon ferovo napisal, ze je to replika/fake/plagiat. Ak zakazes fejkove inzeraty, tak sa predavajuci prestanu priznavat k fejkom a budu to vydavat za original, co spoza klavesnice niet poznat. Pokial to colnica nezachyti na hranici a povoli do obehu, tazko budeme ostatni robit sudcov.
Budem hnusny, no moralne bremeno je na predovsetkym na kupujucom, ak by nebol dopyt, nevznikali by fejky.
11.06.2024 - 12:47:15
04
Dudo, v zasade mas uplnu pravdu, bremeno je minimalne z velkej casti na kupujucom - kde nie je dopyt, nie je predsa ponuka. Mne osobne je uplne cudzie kupovat fake, ci uz ide o bicykle, komponenty, ale aj cokolvek ine.
Inak skontrolovat originalitu minimalne ramu by nemal byt pri znackach ako Specialized problem - cislo ramu by sa malo jednoducho dat skontrolovat na oficialnej stranke. Mna ale zaraza, ako dokaze niekto normalne vytvorit verejny inzerat na nieco, co je evidentne vysledkom nelegalneho porusenia autorskeho prava.
11.06.2024 - 12:54:25
00
Vobec nemusi byt porusenie autorskeho prava. Ostatne, na fyzicke predmety sa nevztahuje autorske pravo, tam sa pouziva patent, alebo ochranna znamka. A ten, ak nie je poruseny, tak co chces riesit ? Replika je nieco ine, ako si myslis. Robi sa to uz daaavno, je to vo vsetkom, To, co riesis je fejk, vyrobok zamerne predavany ako original, aj ked nie je. A to je postihnutelne. Mylis si dve rozdielne veci.

https://leelinesourcing.com/cs/how-to-sell-replicas-legally/
11.06.2024 - 13:05:51
10
Dakujem za vysvetelnie, Ito. Nevyznam sa v tom, ako vidiet, len ako konzument vnimam, ze sa tu predavaju bicykle, ktore su original a tie, ktore sa na original hraju. Precital som si ten text, ktory si linkol. Ci uz replika alebo fake, oboje mi pride maximalne nemoralne a zavadzajuce pre koncoveho zakaznika. A ak to niekoho netrapi a nerozlisuje medzi originalom a replikou ci dokonca fejkom, tak sa potom nemozeme cudovat, ak je trh zaplaveny neoriginalnymi vyrobkami. A ak si niekto vedome kupi repliku alebo fake napriklad S-Works, tak tam mi ostava rozum stat. V tom pripade ide vylozene len o imidz.
11.06.2024 - 14:10:59
00
V téme podvodníci v bazári sa to viackrát riešilo a vyjadroval sa k tomu aj najvyšší pán tohto fóra. V podstate v skratke, ak to človek na rovinu prizná a jasne a zreteľne napíše, že je to replika ale z nejakého dôvodu už nejazdí a predáva, tak OK lebo kupujúci vie, do čoho ide a je na ňom či to riskne alebo chce podporovať, no ak to niekto skladá za účelom biznisu, tak to je už komercia nezávisle od toho, či prizná repliku rámu. Tak nejak v skratke som to pochopila na základe čítania tej témy.
11.06.2024 - 14:15:26
03
Existujú ľudia (schválne ich nechcem nazvať cyklisti), ktorí si kúpia repliku dresu majstra sveta a nehanbia sa rozvážať v ňom, napríklad v Bratislave po hrádzi... Ale aj hocikde inde.
Myslíte si, že takýto človek bude váhať, keď si bude môcť kúpiť lacnú čínsku repliku slušnej značky bicykla?
11.06.2024 - 20:12:58
02
Ak myslis tych co si kupia repliku z aliku (kedysi na zaciatku som mal aj ja jednu) tak ti si nekupia repliku speslu za 3 litre.
11.06.2024 - 20:27:19
00
keyboard_arrow_up