Ahojte,sorry za možno blbé otázky, ale o segmente cyklokomputerov mi ani nenapadlo že budem uvažovať.

V princípe ide o to, že by som si rád kúpil cykloradar Garmin Varia RTL510 (alebo existujú aj iné rozumné alternatívy?). A otázka je na čom zobrazovať blížiace sa autá.
Viem že sa dá kúpiť k tomu aj samostatná zobrazovacia jednotka, ale ak by to šlo radšej by som šiel multifunkčnejšou cestou.

A) Ideálny stav: Je to možné pripojiť na android telefón tak aby to zobrazovalo blížiace sa autá? Pointa je tá, že cez mobil riešim všetko, hlavne v aplikácii Locus, kde viem pripojiť aj webové mapové služby s ortofotosnímkami a podobne. Jednoducho cyklokomputer na to čo ja potrebujem nevyužijem.

B) Keď cyklokomputer, je nejaký čo okrem zobrazenia Varia radaru vie napríklad zrkadliť androidovskú obrazovku? Či to už som príliš mimo?
Prípadne aspoň nejaká možnosť do toho dostať aj vlastné mapy (napr. freemap) a prípadne aj letecké snímky (keďže som s odboru, tak tie dáta viem nejak spracovať). Vyvárať vlastné trasy v tom nepotrebujem (to zvládnem aj cez telefón). V princípe by som najradšej nepotreboval ani celý cyklokomputer.
03.11.2019 - 22:01:50
00
vopred sorry
tvl. po prečítaní tohoto som si uvedomil, že celkovo sme už v riadnej <> keď niekto potrebuje radar na bike,
čo tak nečumieť na displej, vybrať sluchátka z uší a vnímať okolitý svet tak ako je ?
04.11.2019 - 00:14:28
08
lieti garmin varia sparujes asi len s garmin zariadeniami (s mapovymi podkladmi napr. edge 530, 830, 1030...) pripadne som videl video na youtube kde to sparovali s nejakym wahoo cykloPC. No predpokladam, ze ziadne z tychto zariadeni nevie zrkadlit android.

Srsen neviem preco rovno takyto ton? skusal si niekedy tu variu? jazdis cestu? keby ano, tak vies, ze je to zariadenie ktore sa neda docenit. So sluchadlami som ja napr. nikdy nejazdil a ani jazdit nebudem a ani nemam pre to pochopenie. No mozes mat usi ako rys no ked ti fuka protivietor, alebo aj ked nefuka a ides rychlejsie tak casto auto nepocujes prichadzat. Pri tejto varii nepotrebujes pozerat na obrazovku, vzdy ti pipne cykloPC a oznami ti prichadzajuce auto. Na displeji si mozes potom ked tak skontrolovat ako rychlo sa priblizuje a kolko tych aut je.

Ale to by sme asi moc chceli aby sa na diskusnom fore radilo a nie len hanilo, ze? :?:
04.11.2019 - 06:36:28
05
Srsen napísal:
vopred sorry
tvl. po prečítaní tohoto som si uvedomil, že celkovo sme už v riadnej <> keď niekto potrebuje radar na bike,
čo tak nečumieť na displej, vybrať sluchátka z uší a vnímať okolitý svet tak ako je ?


Gratulujem k hejtu, asi ti nenapadlo že za tým môžu byť aj iné dôvody?
Jednoducho mám problémy s chrbticou a napriek tomu že denne na to cvičím mi je otáčanie za seba dosť diskonfort. A nie nie som ani natoľko hlúpy aby som si myslel že sa skrz radar nebudem otáčať vôbec.

A Mik98 vďaka za odpoveď, aspoň môžem cez zimu špekulovať ako to doriešiť a že teda keď cyklokomputer, tak ktorý.
04.11.2019 - 07:39:21
00
Ja na radar nedám dopustiť. Mám nevyužitu samostatnú zobrazovaciu jednotku. (používam Garmin Edge 130) Môžem ti ju posunúť.
04.11.2019 - 07:58:54
02
Radar od garminu sa dá už pripojiť po update aj k Wahoo. Info napr. tu: https://www.dcrainmaker.com/2019/08/hands-on-wahoo-adds-radar-support-for-elemnt-bolt-roam-confirms-trainerroad-connectivity.html
04.11.2019 - 08:45:06
00
Ale mne je jasné, že všetko sú to potrebné veci, napr. aj sese si to vedel obhájiť
04.11.2019 - 08:58:08
00
Cuvaciu kameru zachvilu budu mat biky :D
04.11.2019 - 12:07:46
00
lieti to vazne jazdis so smartfonom na riadidlach ?
04.11.2019 - 12:49:54
00
Nie v kapsičke za riadidlami s transparentným deklom, príde mi to celkom praktické na to čo od toho občas potrebujem.
04.11.2019 - 12:53:58
01
aha, ok
04.11.2019 - 13:19:54
00
Ešte 20dní majú v NAY splátky 10×10% bez navýšenia.
Xcel by som GARMIN EDGE 530 za 299€, alebo MTB BUNDLE za 370€, pri oboch ešte späť na NAYkartu 12-14€.
To by sa dalo ešte prežiť bez hladovky 30-37€/mesačne, zvlášť keď som už predal staré TACHO.
Otázka je či už sa náhliť, alebo dúfať v nižšiu cenu, keď ani GARMIN EDGE 520PLUS ešte nepadol pod 200€ ??
Viem že napr. na GIGASTORE je o 30€ lacnejší, ale ich povestné REKLAMÁCIE👎, jednoduchšie bude pri možnej reklamačke to odniesť do NAY.
13.11.2019 - 15:41:24
00
kingIPS napísal:
Ešte 20dní majú v NAY splátky 10×10% bez navýšenia.
Xcel by som GARMIN EDGE 530 za 299€, alebo MTB BUNDLE za 370€, pri oboch ešte späť na NAYkartu 12-14€.
To by sa dalo ešte prežiť bez hladovky 30-37€/mesačne, zvlášť keď som už predal staré TACHO.
Otázka je či už sa náhliť, alebo dúfať v nižšiu cenu, keď ani GARMIN EDGE 520PLUS ešte nepadol pod 200€ ??
Viem že napr. na GIGASTORE je o 30€ lacnejší, ale ich povestné REKLAMÁCIE👎, jednoduchšie bude pri možnej reklamačke to odniesť do NAY.

Kúp si v gigastore,lebo aj tak si vybavis reklamaciu priamo v Žiline u dovozcu. Už som to absolvoval. Budeš potrebovať len doklad o kúpe.
13.11.2019 - 16:03:25
00
LubomirSVK Napis potom nejake postrehy, + a - jedneho ci druheho. Tiez chcem pri nejakej prilezitosti vymenit 310-nu za garmin, ale len 130-tku, tak nech viem naco sa pripravit. Jedinu nevyhodu ktora ma netesi vidim vo vydrzi... Ale chcem navigaciu a notifikacie tak to obetujem. A tiez web a apka brytonu nic moc.
13.11.2019 - 19:36:44
00
Satanwagen napísal:
Kúp si v gigastore,lebo aj tak si vybavis reklamaciu priamo v Žiline u dovozcu. Už som to absolvoval. Budeš potrebovať len doklad o kúpe.


neviem prečo ale garminy ľudia často reklamujú, aspoň z komentárov pod produktami a v rôznych fórach a aj na tom garminovom https://forums.garmin.com sa podobná veta dosť často vyskytuje ...
16.11.2019 - 17:10:21
00
keyboard_arrow_up