thumb_up0thumb_down
2:52. To nie je senzor, netreba to naparovat =))
05.12.2022 - 21:14:30
00
Tak veru pravdu máte. Je to obyčajná blbá záslepka. Toto riešenie veru od Treku nepochopím... Buď tam dám od už výroby origo senzor, alebo nejakú obyčajnú záslepku, určite nie takúto napodobeninu. Vari si mysleli že s tým chce niekto frajeriť, aha ja mám duotrap snímač :D A ono hovno...
Keby sa človek nespýta tu, tak kúpim tacháč a čumím jak puk prečo nejde spárovať.
Tak či tak nad ním uvažujem že ho kúpim, je to fajné čisté okulahodiace riešenie oproti trčiacim snímačom na zadnej stavbe.

Moja otázka teda zostala nezmenená, aký cyklotacháč s ANT+/BT by ste vybrali? Podmienky dobrá výdrž batérie, nie nabíjanie po dvoch troch výjazdoch a funkcie podobné Sigme BC 23.16. GPS netreba.

Čo vravíte napr. na Brytony? Výdrž píšu dvojnásobnú oproti Sigme, cca 35hod, cenovo sa mi zdajú tiež ok https://www.bike-discount.de/en/bike/electronics/cycle-computer/?p=1&o=3&n=48&s=208&f=237833
06.12.2022 - 14:15:22
00
Leony išiel si do toho Brytonu ?
15.02.2023 - 12:53:59
00
Edis Zatiaľ nie. Uvažuješ nad ním?
16.02.2023 - 23:42:18
00
Prosím vás, má tu niekto Sigma Rox 2.0? Lebo nech robím, čo robím, nechce ma to sprárovať s mobilom s app Sigma ride, vypíše buď zlyhanie, alebo to pre istotu ani nenájde.
04.03.2023 - 01:34:34
00
Ahojte. Prosím o radu. Bolí ma už hlava vo výbere medzi wahoo element 2 a garmin 830, 530. Velmi ma to ťahá do element 2, ale mam hodinky garmin fenix 7 a používam appku connect. Viem že sa sa poslať údaj o jazde z wahoo do apky connect, ale prenesie len jazdu ako taku alebo upraví aj údaje body battery? Nevie niekto? vďaka za každé info.
06.03.2023 - 16:13:20
00
Jano1987 napísal:
Chcel by som sa spýtať. Rozmýšľam nad kupovať cyklopočítača s GPS. Doteraz som používal Amazefit Bip, som spokojný, len občas keď idem niekam, kde to nepoznám, tak trocha blúdim a nechce sa mi zakaždým vyťahovať mobil. Našiel som tento inzerát https://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo/cyklopocitace-a-gps/gps-pristroje/4503487/sigma-rox-40.html Nemám s tým skúsenosti, stačí mi, že by som si vedel cez mapy.cz vyklikať trasu a exportovať to do navigácie, stačí nejaká šípka, že odbočiť vľavo, vpravo či rovno. Také jednoduché. Spĺňalo by to?


Ano, splnalo. Do jesene 2022 tam bola len ta sipka, v novom firmware pribudla aj trasova navigacia (zobrazuje zjednodusene cestu), viac na https://www.mtbiker.sk/forum/post1939217.html#p1939217
Mapy.cz ale nepouzivam, pretoze by sa to muselo rucne exportovat v GPX formate z Mapy.cz a nasledne rucne importovat do appky Sigma Ride. Na vyklikanie trasy pouzivam Komoot (velmi dobra mapova mobilna appka i web), ktory sa so Sigma Ride priamo prepoji a v Sigma Ride si priamo vyberam trasy z Komoot a posle sa do Sigma Rox. Alebo si v Sigma Ride nastavim vyhladanie cesty Od-Do a vyhladana trasa sa posle do Sigma Rox.
04.05.2023 - 08:57:49
00
Jano1987
Používam mapy.cz v mobile
https://www.mtbiker.sk/forum/post1902160.html#p1902160
https://www.mtbiker.sk/forum/post1908035.html#p1908035
04.05.2023 - 10:48:07
00
Jano1987 Chcelo to restartnut mobil (Android), restartnut aj Sigmu a podarilo sa to. Po prvom sparovani to uz funguje bez problemov.
04.05.2023 - 11:11:59
00
sozi so starým telefónom sa to nechcelo párovať. S novým, aj čo majú ostatný v rodine bez problémov sa to spárovalo. Neviem, čím to bolo.
04.05.2023 - 11:19:32
01
Istanley napísal:
Ahojte. Prosím o radu. Bolí ma už hlava vo výbere medzi wahoo element 2 a garmin 830, 530. Velmi ma to ťahá do element 2, ale mam hodinky garmin fenix 7 a používam appku connect. Viem že sa sa poslať údaj o jazde z wahoo do apky connect, ale prenesie len jazdu ako taku alebo upraví aj údaje body battery? Nevie niekto? vďaka za každé info.


co si teda napokon kupil?
03.06.2023 - 00:22:58
00
Ahojte, potreboval by som čisto názory ľudí, hľadal som podobnú tému, no nenašiel som.
Všade sú podrobné recenzie no už mam z toho kašu.
Chcel by som kúpiť GPS cyklopočítač (Wahoo alebo Garmin).
Rozhodujem sa medzi týmito modelmi.
Elemnt Bolt V2, Elemnt Roam V2, Garmin Edge 830, a Garmin Edge 530 momentálne nedostupný na mtbiker e-shope

Cena je do 350€ max (bez senzorov)

Jedná sa mi o niekoľko bodov:
1. Jazdím cestu aj MTB takže cyklopočítač by som rád používal na oboje, čiže sa mi jedná hlavne o prenášanie a presnosť GPS, lebo iná je na ceste, iná v horách.
2. Mám hodinky Suunto takže cez ne zaznamenávam trasu, tá sa mi nahráva na stravu a do appky čiže tam vidím progress a ZATIAĽ nepotrebujem, aby mi cyklopočítač niečo niekam nahrával.
3. ZATIAĽ nepoužívam žiadne senzory ani nič podobné, iba hrudný pás aj to v kombinácii s hodinkami Suunto.
4. Jazdím aj za studeného počasia (používam rukavice, no nie za dažďa) aj za teplých/tropických dní (čítal som že Wahoo ma lepšie viditeľný displej za slnka a kedže to nie je dotykové dá sa ovládať aj s rukavicami)
5. Mám aj bežné casual hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro, kde môžem nahrať mapu a riadiť sa podľa nej, len je mi to otravné/ ošemetné stále stláčať hodinky a dívať sa kde som, plus príde mi že tie 5 Pro sú trošku spomalené čo sa týka navigácie,
6. Potreboval by som hlavne teda vidieť mapu, kde sa nachádzam a či idem správne cez miesta kde som ešte nebol, plus pár údajov, aktuálna rýchlosť, tempo na km, vzdialenosť, nastúpané metre (ak by bola možnosť vidieť počet zostávajúceho stúpania, aby človek vedel aký mordor ho ešte čaká bolo by to fajn), čas a pod.
7. Možnosť nahrania GPX súborov z trasy ktorú si nakonfigurujem napríklad z Mapy.cz, či už cez mobil alebo cez kábel od PC je mi to v podstate jedno. Prípadne nahrať nejaké aktuálne/detailné mapy, aby človek nevidel len jednu čiaru a šípku, ale aj okolie kadiaľ ide
8. Tiež by bolo dobré mať dostupné aktualizácie, teda že stále vychádzajú nové. Wahoo ma recenzie na webe od ludí 2022/3 a staršie, no zrejme odvtedy sa toho asi dosť zmenilo.
9. Výdrž batérie by mohla byť aspon 12 hodín.
10. Tiež by ma zaujímal aj názor ľudí na bundle, či sa oplatia senzory rýchlosti a kadencie (napríklad na cestný bike), áno nejazdím nejak pretekársky, ale ani ležérne/rekreačne, no pár údajov ma zaujíma ako som písal vyššie.
11. A asi taký posledný bod, aby nebolo niečo za predplatné, to znamená aby som nemusel platiť nejaké extra mesačné predplatné za videnie nejakých údajov, prípadne, aby som mal prístup k mapám alebo niečomu podobnému.

Ak som sa nejak blbo vyjadril, tak pardon, chcel by som len otvorenú diskusiu, nie rady typu vezmi si: "Garmin 830 a máš."

Myslím si že Elemnt Bolt V2 by bol pre mna postačujúci ,no odrádzajú ma tie mapy, teda ich vzhľad kedže Garmin ich má asi podrobnejšie, taktiež niekto písal problémy s GPS, že vraj to dlho trvá a v lese je to otrasné, ale to v roku 2022 . Ovládanie tlačítkami, asi má svoje výhody, ale osobne dotykové mi príde lepšie.

Preto budem rád za akékoľvek rady, tipy, postrehy od ľudí, ktorí tieto zariadenia už reálne mali/používali a čo by menili a prečo.
Ak existuje duplicitná téma tak sa vopred ospravedlňujem.
31.03.2024 - 14:22:39
00
wahoo roam ani nerozmyslaj. mam ho tri roky a uz som musel vymeniť hrudný pás, reklamacia displeja a momentalne baterka stratila kapacitu. Ovladatelnosť, funkcie, zobrazovanie a aplikacia zaostávaju za garminom .. Kamarat kupoval cca v tom istom čase ako ja a mal podobne problemy.
08.04.2024 - 09:26:11
00
No ten ma prekvapil išiel z 372€ na 419€ behom dvoch dní, a už nie je ani skladom, čítal som že ten summit mode napríklad keď človek zastaví v kopci, že to zmizne a že už sa to neobnoví naspäť na obrazovku. Ako je to inak s aktualizáciami teraz a s tou appkou? Pokukoval som po Garmin Edge 840 je to 499€, ale strašne ma láka ten dotykový displej, neviem si to na Wahoo predstaviť sa v tej mape pohybovať cez tlačítka. Ale ďakujem aspoň za nejaké info :)
08.04.2024 - 18:33:55
00
keyboard_arrow_up