Nebudes lutovat :)
09.12.2016 - 20:10:59
00
Škoda že už sú vypredané :(
09.12.2016 - 20:13:33
00
Neviem kam to dat tak to pisem sem.

Kupil som sigmu 14.16 STS a odkedy som ju nainstaloval tak mam problem s tym aby cidlo bolo nonstop sparovane. Velmi jednoducho popisana zavada, vypadava rychlost a ked vypadne uplne, nechce sa zosynchronizovat (blika nulova rychlost a neukaze ani jednotku alebo dvojku (ked ma clovek dva biky ).

Spravil som sice iba tri vyjazdy ale pokazde to iste, asi hodinu fungoval pocitac dobre a potom sa nevie zosynchronizovat, stale blika. cidlo mam dobre nainstalovane, podla navodu a pocut ze reed switch cvaka v nom, takze tu by som problem nehladal. Dnes na vyjazde do kopca, kde som isiel dost pomali cca 6-12kmh vypadavala niekolko krat rychlost, proste prestala ukazovat ako keby som stal a cca po minute znova nabehla rychlost a na pocitadlo naskocilo cca o 100m viac, ako keby sa to dopocitalo. No a hore na kopci uz ukazalo aj ze pocitac ma low batery. Tak teraz neviem ci to moze byt baterkou, ze uz je slaby signal, aj ked je to divne lebo sa jedna o digitalnu komunikaciu, alebo je niekde chyba v pristroji alebo dokonca v instalacii. Jednotku mam v strede na predstavci a cidlo vladvo, rovnobezne s kolesom.
Je niekomu toto spravanie povedome ? Vymenim baterky zajtra a odtestujem to este par krat (vzdy na druhy den sa tvari ze vsetko ide dobre) a ked nie tak skusim reklamaciu.
30.12.2016 - 18:19:53
00
Baterie su prva vec. A ked Ti to aj vypisalo, tak je to takmer iste. Teraz je navyse zima, tak jasne ze najprv vsetko funguje normalne a ako sa podchladia, tak to zacne vypadavat.
30.12.2016 - 20:53:23
01
Dam vediet ci to pomohlo.

Ano, napisalo ze low battery ale naco mi je upozornenie low battery ked uz davno pred tym vypadava komunikacia ? :D trocha na hlavu nie ? (teda za predpokladu ze to je pricina disfunkcnosti)

Inak mam prvy krat tlakomerovy vyskomer a som prekvapeny z presnosti.
z domu som odchadzal s 130 m.n.m., hore ukazovalo 580mnm rovnako aj GPS (ktore ale moc vyskoro presne nieje ) a tabula 565mnm (tri kamenne kopce) a ked som prisiel domov tak odchylka bola len 5metrov vyskovych co mohlo a asi aj bolo zapricinene zmenou teploty a malou zmenou atmosferickeho tlaku. 4h dlhy vyjazd. Takze aspon to ma tesi.
30.12.2016 - 21:29:56
00
Necuduj sa kupis si si Sigmu. Tiez som s touto znackou zacinal a stale boli s computerom len problemy. Sigmu uz nikdy viac.
30.12.2016 - 22:21:56
00
no ale drotikove su super my ich mame doma vsetci traja
31.12.2016 - 11:31:23
00
Ja za svojich 15 rokov co jazdim na biku som vyskusal hocijake znacky tachometrov (boli to Echowell, Ciclosport, cateye, a mal som aj pozicany na skusku Garmin edge 200 a tieto tachace stali za figu, najme echowel s dotikovym tlacidkom, vtedy som nadaval co za blbca to vymyslel, v rukaviciach nefungovalo,ciclosport mi zas mrzol tak ze som musel vybrat z neho bateriu, a hrozny bol aj edge 200 ziadne snimace som nemal, meral len cez GPS, v lese vypadaval signal, cize rychlost,vzdialenost a vyska bola merana velmi nepresne, dobre meral len po ceste kde nic nezavadzalo )
potom mi kamos povedal co si nekupis sigmu, ved tie su kvalitne, tak som aj tak urobil, prva sigma bola prave 14.12 na kabli, a vtedy mi doslo ze sigma je fakt trieda, fungovala bezchybne a vyskomer v nom? som ani nechapal ako moze z tlaku tak brutalne presne merat vysku, po 2 rokoch som ho predal a nahradil Rox 6, ten je este brutalnejsi vsetko funguje bez vypadku uz tiez 2 roky a v snimacoch som este nemenil bateriu, v tachometri vydrzi cca 1 rok, a tym padom nic ine ako sigmu nekupim, aj tak sa stalo ze som si len teraz zakupil sigmu Rox 11.0 ale na nu hodnotenie este nemozem dat lebo este ani na vyjazde nebola. Tolko za mna.

Robio
Nemas pri tachometri nejaku elektroniku? napriklad svetlo? alebo nieco podobne? mne Rox 6 strati signal ak ku nemu dam svetlo ktore ma PWM regulaciu vykonu, ktore funguje na pribliznej frekvencii a tym ho blokuje, takze ja uz viem ze svetlo musim dat aspon 10-15 cm dalej aby vsetko fungovalo ako ma.
31.12.2016 - 14:32:43
01
Svetlo mam, klasiku za 20$ od cinana. Z toho co som odpozoroval tak to bude asi svetlom. Ale bol pripad ked to vypadavalo aj ked zapnuteho svetla. Dik za radu, skusim ho uplne odmontovat.
31.12.2016 - 15:08:16
00
Tak potvrdzujem ze vypadava signal hned ako zapnem svetlo a nabehne ked ho vypnem, bohuzial rusi to az na 25-30cm takze tazke rozhodnutie co pojde prec alebo co sa vymeni.
03.01.2017 - 20:29:03
01
Nema niekto navyse prebytocny sigma drziak na riaditka ? Ked som otacal drziak o 90 stupnov tak som jeden z tych styroch malych srobickov stratil. Su to tie male cierne samorezky. Dakujem
04.01.2017 - 10:57:15
00
Špekulujem nad novinkou Sigma ROX 7.0. Nemá ju už niekto? Pocity - dojmy, plusy - mínusy? Dikes...
04.01.2017 - 16:23:58
00
Neviete niekto poradit??
Po poslednej aktualizacii mi nejde zosynchrozinovat garmin 520 s telefonom neprenese mi trasy...teda aspon myslim ze sa to deje od aktualizacie vtedy aj zamrzol tak som mu dal tvrdy reset.No a teraz aj ked su zariadenia spojene cez BT,(ukazuje aj prichadzajuce hovory na Garmine)tak sa nevhce sychronizovat a nahrat yrasy mam zaskrtnute aj automaticke nahravanie aj som skusal preinstalovat apku a stale nic :/...tie podmienky na foto vserky splnam.Skusal som este aj vymazat zariadenie a na novo ho pripojit a medzi sebou komunikuju ale nechce ho zostnchronizovat

Prílohy:

Screenshot_2017-01-01-16-23-19.png
Screenshot_2017-01-01-16-23-19.png 127.87 KiB thumb_up0thumb_down

04.01.2017 - 17:21:12
00
Robio napísal:
Nema niekto navyse prebytocny sigma drziak na riaditka ? Ked som otacal drziak o 90 stupnov tak som jeden z tych styroch malych srobickov stratil. Su to tie male cierne samorezky. Dakujem


Ktory konkretne mas na mysli? Mam jeden na Rox 10.
06.01.2017 - 13:07:46
00
skus vymazat a znova sparovat BT spojenie, mozno potrebuje vymenit nove kluce.

doktor-40 napísal:
Neviete niekto poradit??
Po poslednej aktualizacii mi nejde zosynchrozinovat garmin 520 s telefonom neprenese mi trasy...teda aspon myslim ze sa to deje od aktualizacie vtedy aj zamrzol tak som mu dal tvrdy reset.No a teraz aj ked su zariadenia spojene cez BT,(ukazuje aj prichadzajuce hovory na Garmine)tak sa nevhce sychronizovat a nahrat yrasy mam zaskrtnute aj automaticke nahravanie aj som skusal preinstalovat apku a stale nic :/...tie podmienky na foto vserky splnam.Skusal som este aj vymazat zariadenie a na novo ho pripojit a medzi sebou komunikuju ale nechce ho zostnchronizovat
06.01.2017 - 13:53:58
00
keyboard_arrow_up