ja som cestak no i tak mam camel, ma to pre mna viac vyhod. napriklad ked sa chcem napit tak je bezpecnejsie len sosat ako sa sklanat a brat si flasku. a co tu hovorily o tom ze sa to zohreje a vo flasi je chladna voda tak musim podotknut ze rano okolo 10:00 som si napustil 2 litre chladnej vody a o 4 hod jazdy stale bola vlazna. zatienene 2 litre sa potla mna zohreju pomalsie ako 250 alebo 500 ml vo flasi. a navyse ked je nejaky usek bez moznosti doplnenia si vody tak radsej budem pit aj horuci caj v lete ako byt smadny. a spoteny chrbat z toho aj tak nemavamlebo ked si vyberiete dobry camel tak bud pot vpije alebo ma priedysny spod takze sa pod nim proste nespotite.
03.06.2007 - 12:03:14
00
Ja mam flasku v ruksaku. 8)
03.06.2007 - 20:24:47
00
akurat idem kupit nejaky vak s cumlom a rezervoarom na vodu, este nemam vybrane ale ako som dnes chrumal blato a piesok z flase jak som jazdil po blate, tak som sa rozhodol.
03.06.2007 - 20:27:59
00
Ja som minuly rok nad camelom ani zdaleka neuvazoval, no pred tyzdnom som si kupil, sice lacak Kellys. Zatial nebola prilezitost riadne otestovat, bol som len na jednom vyjazde ale zatial vyzera ze v celku staci. Kupil som presne model KB-207, najvacsi co Kellys robi, je tam kopec vreciek, je dost velky na svacinu, bundu a fotak a planujem ho vyuzivat aj na pesiu turistiku.

Ja som nikdy nemal problem kedykolvek zastavit a napit sa z flase a nikdy som nemal problem s blatom na flasi, lebo po blate nejak nejazdim. Hlavny dovod bol asi ten, ze ruksak co som nosil doteraz bol total o nicom a ked som nosil 1,5L flasku tak to bolo relativne nepohodlne. Takto vyhoda vodneho vaku je ze to hlavne netlaci na chrbat.
03.06.2007 - 21:29:47
00
moj nazor:
na kratky vyjazd flasa a na dlhsi asi camel alebo nieco podobne, ktory zatial nemam, ale je to v stadiu riesenia
04.06.2007 - 10:42:17
00
akurat idem kupit nejaky vak s cumlom a rezervoarom na vodu, este nemam vybrane ale ako som dnes chrumal blato a piesok z flase jak som jazdil po blate, tak som sa rozhodol.


Nechcem brat iluzie, ale na Jurskom maratone som mal aj "cumel" stale od blata ... ale inak, je to super, urcite je to aj bezpecnejsie
04.06.2007 - 11:44:57
00
keď už cumel bol od blata, tak si ani neviem predstaviť, ako v tom momente vyzeralá fľaška
04.06.2007 - 20:35:15
00
moj nazor:
na kratky vyjazd flasa a na dlhsi asi camel alebo nieco podobne, ktory zatial nemam, ale je to v stadiu riesenia

tak tak...nie vzdy sa mi chce cistit camel-vodny vak(a ten cistim po kazdom vyjazde)a tak na cesty ako do prace(mam to tak 22km-asfalt) staci flaska,kurna ale najhorsie je ju vopchat nazad do drziaka a pritom sledovat cestu..
04.06.2007 - 20:52:21
00
zdravim http://www.velotrade.sk/katalog/action/ ... c/26.xhtml [/url] poniektory mate vaky tak sa chcem spytat narvem donho kopacky holenne chranice a plny rezervoar vody? objem rezervoaru je 2litre a objem batohu 3,1 ale neviem ci to ma dokopy objem 5,1 alebo ked tam dam plny rezervoar tak mi neostane plac na ostatok a ked hej tak velmi malo...pls niekto kto sa vyzna mi to objasni... ludia radte sak si ho stem cilek objednat nerad by ma to prekvapkalo ze by som tam nic nemestil.
11.06.2008 - 21:26:28
00
narvem donho kopacky holenne chranice a plny rezervoar vody? objem rezervoaru je 2litre a objem batohu 3,1 a.....

zabudni :lol: aj keby mal 5.1 l. tak to tam vsetko nenraves najvasci problem budu kopacky a vsetko nasvedcuje tomu ze tie 2l su sucastou tej velkosti 3,1
12.06.2008 - 08:37:51
00
neva uz som zmiereny ... ale este stale dufam 8) uvidime potom napisem nazor...
12.06.2008 - 17:15:35
00
Chcem sa opytat z coho piju freeridery? Ja ma freeridovy bike :oops: a na ram si flasku nemozem dat a hydrovak mi na chrbte nebude vadit? Neviem sa rozhodnut ci si mam kupit ten vak lebo ked som vom aspon 3hod na slnku a nemam sa kde napit tak to je dost neprijemne :D
12.06.2008 - 19:46:43
00
Chcem sa opytat z coho piju freeridery? Ja ma freeridovy bike :oops: a na ram si flasku nemozem dat a hydrovak mi na chrbte nebude vadit? Neviem sa rozhodnut ci si mam kupit ten vak lebo ked som vom aspon 3hod na slnku a nemam sa kde napit tak to je dost neprijemne :D
urcite bude lepsi 'hydrovak' ... kde chces nosit flase? a batoh na chrbe sa vzdy hodi.. pri freeride dvojnasobne :) <ale nejaky na FR urceny batoh by som kupil :) >
12.06.2008 - 20:11:41
00
matto666, v pohode si kúp "hydrovak", určite lepšie, než piť z flaše.
Ak chceš inšpiráciu, tak napr. Camelbak vyrába FR modely:
http://www.progresscycle.cz/camelbak/fi ... 2&rok=2008
Alebo taktiež Dakine:
http://www.dakine.com/bike/bike-packs/
Modely Nomad a Drafter vyzerajú dobre, na chrbte by mali tiež dobre sedieť :wink:

foto: napr. tento freerider má na chrbte ten Dakine Nomad ..

Prílohy:

Komentár súboru: zdroj: mtb-news.de
ischgl07_011.jpg
ischgl07_011.jpg 106.7 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2008 - 21:11:30
00
dakujem za inspiraciu ale ten Dakine je trochu drahy pre mna :D skusim pohladat nieco lacnejsie :lol: lebo teraz nemam vela financii :D
13.06.2008 - 13:41:25
00
keyboard_arrow_up