Kto to vlastní a čo by ste brali? Jedno je Activ bez odnimatelnych rukavoch a druhe je Soft Shel s odnimatelnými rukávmi

Prílohy:

Snímka.JPG
Snímka.JPG 97.97 KiB thumb_up0thumb_down

Activ.JPG
Activ.JPG 101.67 KiB thumb_up0thumb_down

11.09.2015 - 14:13:25
00
Bral by som Softshell s odnímatelnými rukávmi. V Goretexe sa len spotíš, využitelnosť len v daždi. Drahý pršiplášť s dobrým marketingom v pozadí.
11.09.2015 - 14:22:06
00
nad tymto si neuvazoval? http://www.goreapparel.com/gore-bike-wear-phantom-20-windstopper-soft-shell-jacket/JWPHAS,default,pd.html?dwvar_JWPHAS_color=0899&start=3&cgid=gbw-men-geartype-jackets
11.09.2015 - 14:36:31
00
Nikde som to nenašiel do akých minusových stupňov sa s tým dá jazdiť,?
Niekto tu ale písal 2-3 stranky do zadu že Activ je lepší.
11.09.2015 - 14:37:10
00
V prvom rade sa musis rozhodnut ci chces viac zimnu bundu (softshell, je hrubsi , orientacne pod 5C) alebo jesennu (AS ,tenky, orientacne okolo 10C )? Teploty su subjektivne.
Softshell s odnimatelnymi rukavmi sa mi zda zbytocnost, nakolko pri nizsich teplotach uz bez rukavou jazdit nebudes.
AS sa da pouzit aj do mrazu, len opotrebujes viac izolacnych vrstiev pod neho (pokial sa tam vobec zmestia).
11.09.2015 - 14:46:38
00


Nad tým ani nie lebo to mi pripomína na cesťák. Ta Windstoperka ja taka technickejšia na MTB do lesa . Ja v podstete mam do 0° ale do nižších stupňov pod 0°C už si obliekám bundu od ZAJO čo nosím aj normálne. :D
11.09.2015 - 14:47:59
00
Do mrazu ti je Goretex na nič, jedine keby si snowboardoval a váľal sa a sedel na snehu. POd bodom mrazu skôr páperie alebo umelé vlákno. Odnímatelné rukávy sú dobrá vec, keď okrem cyklistiky robíš aj iný šport, napríklad beh.
11.09.2015 - 14:56:39
00
Ja mám tú Phantom, je to kultová bunda od Gore už 5 rokov a celé zimy som nič iné nemala ale pod ňu som samozrejme niekedy v riadnych mínusoch dávala aj kompaktnú páperku no nie na šlapanie a le na prestoje. Tá phantom je nezateplený softshel ako aj tá alp x čiže ten odnímateľný rukáv je dobrá na jar a jeseň ..... ohľadom active (gore šušťák) tak je rozdiel či je s windstopperom alebo gore-texom samozrejme.
11.09.2015 - 17:36:00
00
Teraz pozeram ze som napisal blbosť. Nie Windstoper ale ta Goratex vyzera technickejsie aspoň co je zavesene video na tej stranke.
Opytam sa takto, ktora bude lepsie dychať? Asi Windstoper čo?
11.09.2015 - 17:50:31
00
porovnávaš dve neporovnateľné veci .... každá je určená do iných podmienok ... Gore tex si nemeria priedušnosť číslom ani windstopper ... všeobecne neprefúk sa nemeria ale priedušnosť pri niektorých membránach do dažďa áno no Gore tex sa zaručujú za absolútnu nepremokavosť a vysokú priedušnosť no neudávajú ju oficiálne číselným parametrom. Veľa závisí aj od materálu bundy do ktorého membránu "namontuješ" ... Kopka ke´d bol preteky na alijaške mal na sebe Goretex bundu tenkú aby mu udržala čo najviac tepla, ktoré vyprodukuje telo pohybom ... Goráč je nepremok ale myslím, že ak neni dážď nemá zmysel ho nosiť hlavne v šlapavých terénoch.
11.09.2015 - 18:00:37
00
Takze ist do Windstoperu nakolko ako som pisal jedna sa o MTB a tym padam šlapatelne do kopcov a zjazd dole.
11.09.2015 - 18:05:02
00
fixska a ty tu phantom pouzivas pri akych teplotach? Ja som ju mal teraz na biku ked bolo vonku cca 14C a pod tym som mal len kratke funcne tricko craft. Posluzila dobre. Do kopca som si ju kusa rozopol a pri zjazde zapol. Zima mi nebola. Minuly rok v decembri ked bolo okolo 5C tak som mal este na funkcnom pradle jeden dres s dlhym rukavom a zima nebola. Napis prosim ta ako to vrstvis ty. Dakujem
11.09.2015 - 18:17:58
00
Ja teploty neriesim a osobne si myslim ze to je blbost to riesit lebo je sto moznosti co si pod nu obliect pri vsetkych teplotach okrem ked sa v nej uz varis a to je cele individualne. Phantom sme mali 3kamosi a chodili sme v nich furt, sme vyzeeali ako Belgicka vlajka ked ame sli vedla seba :) kazdy mal inu farbu :) a kazdy sme v rovnaky den cize pocasi mal pod nou nieco ine oblecene, lebo kazy clovek je individualny a reaguje na rovnale podmienky inak a citi sa inak. Zatial co ceveny phantomkar mal pod nou moira duo a navleky na nohach tak cierny phantomkar mal z nej dole rukavy a pod nou dres a v kratasoch siel... Cize to sa fakt neda napisat komu bude v com kedy dobre... Ja neviem ako vrstvim... Hocijako ako mi pride ked kuknem von oknom tak si daco obleciem, ale pred skrinou maturujem dlho to je pravda, tak vzdy do batoha pribalim nieco zalozne so sebou na dooblecenie. Neviem ako sa robi Phantom teraz ale ja ju mam a tak ze po odopnuti rukavov ostane nie vesta ale kratky tenky rukav... A toto sa da super nosit na skialp napriklad na dake merino. To ze nieco neprefukne ale zase neznamena ze nie je pocitova zima velmi velka coze aj ked mas super bundu a si pod niu naobliekany a je ti zima na chodidla bude ti zima... To obliekanie je tazko radit komu co.
12.09.2015 - 09:41:40
02
Ja jazdím Gore Element Windstopper Softshell
http://www.goreapparel.com/ELEMENT-WINDSTOPPER%C2%AE-Soft-Shell-Jacket/JWSELM,default,pd.html
nemal som na sebe active shell,takže neviem porovnať, no s týmto kusom som maximálne spokojný. Po prvé, naozaj neprefúkne, úžasne pohodlný strih a pritom neplantá, Čo sa týka tepla, záleží na tom, čo pod ňu dáte. Ja som dosť zimomravý, takže v raňajších hodinách (5 až 10 stupňov doteraz) pod to dávam už spodné prádlo aj dres s dlhými rukávmi. Síce sa po 20 tich km spotím, ale vždy lepšie, než kosa
12.09.2015 - 20:09:06
00
tak priatelia, poraďte, ktoré z týchto dvoch na mtb tretry:
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/navleky-shimano-trail-npu+/5988
alebo
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/navleky-shimano-hybrid-h2o-cierne/5900
12.09.2015 - 20:22:42
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up