outwet carbon tielko mám , funguje na 100%...na rozdiel od iných .
26.12.2015 - 09:12:11
01
fixska napísal:
Ja zase bez merina na spodku uz na bike nejdem ked je chladnejsie, aj xbionic accumulator evo som vymenila za merino a lepsie som spravit nemohla. Na to len Gore Phantom a telo mam vybavene.

fixska a akú používaš značku? Mňa merino lákalo najmä na turistiku na viacdňové hrebeňovky...jedny merino vychvaľujú, druhý zas vravia, že to nie je moc na aktívny pohyb-šport. Najviac chváli som počul na Icebreaker, však aj stojí svoje :) ešte by ma zaujímala životnosť ak to nosíš dlhšie, prípadne niekto iný. Raz som sa vyprával s jedným podľa mňa dosť serioznym predavačom u ktorého nakupujem a hovoril, že od merina nemôžem čakať životnosť ako od umeliny, tak by ma dosť zaujímali praktické skúsenosti, merino predsa nie je najlacnejšie.
26.12.2015 - 13:35:20
00
Mám krátky merino cyklo dres Endura asi 5 rokov, ktorý nosím aj na turistiku aj hocikam a niš mu nieje, ale neperiem to časi asi dva krát za rok, len to vetrám, na rozdiel od umelín, ktoré periem furt ale tie práveže zožmolkateli (okrem XBionicu čo som mala, to vydržalo bez známok nosenia). Teraz mám dlhý rukáv Apani a to len preto lebo ho mali zlacnené zo 129 na 39 inak by som si to nekúpila a kúpila by som si iné merino za podobnú cenu a hneď som k tomu zadelila aj trencle :) Mne je na zadok stále zima a super to je. Každý ti povie inak ale to je najlepšie si sám odskúšať a spraviť si názor na veci, tiež som zažila ľudí čo iné ako merino neoblečú a aj takých, čo to nechcú ani vidieť. Icebreaker nemám skúsenosť ale skúšala som a strih mi absolútne nesedel plus to je drahé, čo ja zase veľmi neuznávam a osobne by som nedala toľko za tričko. Ja si kúpim aj lasting za 35 ak mi bude sedieť a bude príjemné na dotyk. Ale mne sa páči že mi v tom merine je FAJNE - tz ani zima ani tepli, jemne vlhko to áno ale na to som zvyknutá, hlavne že to má teplú klímu pre mňa ideálne.
26.12.2015 - 13:54:21
01
Tiez mam velmi dobre skusenosti s Merinom. Vlnu som neznasal od decka, lebo ma "hryzla", takze som sa merina trochu bal. Mam letny dres, zimnu bundu a ponozky z merina. V lete je dres vyborny v tom, ze mi nie je zima ak idem dole kopcom navecer (nemusim navliekat igelitovu vestu), skratka termoregulacia sa s umelymi materialmi neda porovnat. Mal som bundu Nalini, ale v tom nebola zima len pocas jazdy do kopca... Bundu s merinom som pouzival bez problemov az do nejakych 0 stupnov len s dvoma trikami s dlhym rukavom pod nou (jedno termo senzor a na tom bavlnene). Dalsou velkou vyhodou merina, ako spominala fixska je, ze v tom nesmrdim ako mokry pes po jednom vyjazde.
26.12.2015 - 15:04:50
01
danix64 napísal:
mohol by si to prosím viac rozviesť? ďakujem


Ak by ta zaujimalo viac tak tu mam jeden clanok ohladom spodneho pradlo...je tam aj porovnanie merino vs. umelina a co je na co vhodne

http://www.mtbiker.sk/clanky/7567/dlhorocne-skusenosti-funkcne-pradlo-neviditelny-zaklad.html
26.12.2015 - 20:29:37
00
Imroman napísal:
Presne tu ALP X 2 mam aj ja. Ale v podstate ju vyuzivam hlavne na behanie po horach aj vdaka tomu ze ma vybornu kapucu. Ono je to vyslovene ochranna bunda (a hlavne dobre zbalitelna do batozka) a co sa priedusnosti tyka tak na soft-shell to zial nema.

Ta priedusnost je skor o tom, ze tie soft-shelly, co si spominal su WS a bunda je Goretex. Ak by mal Goretex taku priedusnost ako WS, tak by asi nebol dovod vyrabat WS.
Netusim ako je to s porovnanim WS AS vs softshell, ale velky rozdiel by tam asi nemal byt.
Gore WS softshell bundy vyzerali dost hrube/tazke, takze primarne budu najma do nizsich teplot (pod 10C).
Ja mam este old school bundu WS+fleece a tu nosim len ked je pod 0C. Nad 5C sa v nej varim.
Casteli to ma ale celkom poriesene - na dlhych dresoch WS len vpredu resp. ten ich Windstopper’s X-lite plus bude dost podobny WS AS = nie teply + navyse elasticky.
http://blog.castelli-cycling.com/2014/10/16/trasparente-or-alpha-everything-you-need-to-know/
26.12.2015 - 22:30:26
00
No co sa tyka toho rozdielu v priedusnosti ten je podla mna velmi vyrazny. Prave od spominaneho Castelli mam kopec veci, vratane toho Gore X-lite ktory je na Gabbach alebo aj verzie WIndstopper 150 ktora mam na zimnej Alpha bunde. To krasne vidim, ked to niekedy sprchujem od blata tak staci vacsi tlak vody a ide to cez...
26.12.2015 - 22:37:56
00
Myslis rozdiel priedusnosti medzi WS X-lite vs 150? Mas nieco aj WS active shell?
26.12.2015 - 22:46:56
00
Nie, ja som myslel medzi uplne nepriestrelnou bundou ako je napr. ta Gore Alp-X z Gore Acitve vs nejaky dobry softshell (X-lite alebo ten 150). Sak o tom tusim aj bola ta debata :) Z WS active shell nemam nic...zatial :D
26.12.2015 - 22:58:53
00
ja mam windstopper active shell aj windstopper softshell. active shell pouzivam na jar/jeseň. WS softshell zase v zime alebo ked sú studene jarné dni ešte. active shell je tenucka bund, softshell zase hrubšia, tak nejaký ten rozdiel v priedušnosťi tam je medzi nimi
26.12.2015 - 23:45:16
00
Membrana je rovnaka v activ shelly ako v softshelly ak teda ide o Gore veci, AS mam vestu a gate a SS mam bundu, obe v pohode
27.12.2015 - 15:59:18
00
Nuz ja si myslim ze rovnaka nie je...ale nechcem sa hadat
27.12.2015 - 16:40:24
01
tiež myslím že by tam mal byť rozdiel v membráne, keďže active shell je priedušnejší, tak neviem či je rozdiel len v spôsobe laminovania, prípadne vrchného materiálu na ktorý sa membrána používa
27.12.2015 - 17:31:57
00
Takze ak to chcem vyslovene na dazdive pocasie, alebo vysoku vlhkost, tak mam brat GT AS, ak neprsi a je OK pocasie, len zima, tak softshell? Este to ma trosku cas, ale verim ze o 2-3 tyzdne budu aj v nasich obchodoch vypredaje, tak sa treba pripravit. :D
27.12.2015 - 17:38:57
00
Presne tak ako pises...akurat ta vyssia vlhkost je problem pre kazdy matros ale to je zase na inu temu :)
27.12.2015 - 18:10:31
00
keyboard_arrow_up