Dovolim si oponovať na tu Recenziu. Ten človek sa nevie oblicť alebo má špatné podtielka. Mam ju odskúšanú a dovolim si tvrdiť že pri teplote 7°som ju mal oblečenú ako vestu. Samozrejme kvalitne spodne prádlo CRAFT a dres s dlhým rukávom od Kalasu.
Ale ti čo kupia si myslím že neolutujú. Môj názor.
05.12.2014 - 13:12:22
00
Tento týždeň som bol v sídle spoločnosti NYNA v Lehote pod Vtáčnikom, boli sme sa s kolegovcami merať na dresy. Majiteľ nám spravil aj exkurziu po závode, takže som dostal bližšiu predstavu o tom ako sa tvorí dres, od grafického návrhu, cez potlač až po šitie :) Majú 52 zamestnancov a denne vyprodukujú okolo 200 kusov oblečenia, robia napríklad aj niečo pre velitsovcov. Celkovo som z toho mal len pozitívne dojmy, najskôr nás pomerali, pozapisovali a potom sme si skúšali bežné konfekčné veľkosti pomaly všetkých druhov cyklo oblečenia, pričom na nás majiteľ chŕlili neskutočné množstvo možností ako môže byť dres zakončený, kde aký materiál požiť a tak.. poučil nás o tom čo je len vecou módy a ktorý materiál je naozaj aj funkčný.. za mňa doporučujem, ak má niekto politiku v podporovaní slovenských firiem, tak v prípade Nyny nemá nad čím váhať :)
19.12.2014 - 18:03:34
04
OK od dnes si nás poradca :D
19.12.2014 - 18:36:04
01
Ahoooj blizia sa vypredaje a na nete su uz celkom pekne zlavy, ako sa tak nudim v praci a cekujem niektore technicke zajo bundy alebo goratex sa daju uz kupit za kilko preto by som chcel poradit nejaku technicku bundu (moze aj nemusi byt goratex) hl nech to je windproof abo windstopper, a nech je nepremokava a zaroven dycha, nemusi byt strasne zateplena shoftshellom, chcem mat pod tym teplu polartech mikinu. znacky gore,zajo,jack wol.. bars co outdoorove. Nechcem cisto cyklobundu nechcem cyklostrih ale budem ju nosit aj na bajk ale priorita je len tak von.. diki moc za vase radi a skusenosti..
eDIT: fixska mi tu vzdy dobre poradila maly modny guru :)
22.12.2014 - 12:33:49
01
Od NYNA som si kupil iba cyklovetrovku do dazda, ale uz hodne davno, mozno aj pred 15 rokmi u Greenbikeovcov, ked este boli v malej predajni na Jesenskeho. Jednofarebna krasna jasna modra farba. Obcas pomohla v dazdi, obcas aby neprefuklo dole kopcom, inak sa moc nosit nedala, ale ked som raz bol na okolo Tatier z Niznej, bola taka zima, ze som v nej vydrzal cely cas. Pred par rokni sa na nej zacalo odlepovat podlepenie svov, tak som ju prestal pouzivat. Jednu taku oranzovu som kupil pre decka, ked uz boli Greenbici na Vysokej. Verim, ze dokazu dobre usit aj z kvalitnych materialov, ale ked som sem tam pozrel na ich stranku a aj teraz to co tam maju, je vsetko designovo aj farebne strasne skarede. Je to skoda. Mozno na zakazku by urobili daco k svetu, keby im clovek doniesol strih, ale mal by som obavy, ci by dokazali presne dodrzat kombinaciu farebnych odtienov, pretoze aj mala zmena k inemu odtienu by mohla zmenit cely dres na skaredy.
22.12.2014 - 13:57:50
00
ja už dlhší čas sledujem stránku NYNA, tak tam majú v ponuke asi 5 dresov. Ale prídem do nejakej kamennej predajne tak tam majú ďalších minimálne 10 modelov ! Pritom niektoré nevyzerajú zle, len vôbec neviem z akého sú materiálu alebo do akých teplôt sú určené. A to isté sa týka aj nohavíc a ďalších vecí.
22.12.2014 - 15:11:10
00
:) :) Ja som myslel technicku bundu ziadne dresy.membrany nieco ako event, goratex aktive, sympatex...
22.12.2014 - 16:17:13
00
tá stránka Nyny je otrasná, s tou by mali niečo robiť, inak keď tam príde človek osobne tak je to úplne o inom. ale zdá sa mi že som tam čosi započul, žeby ju mali upgradovať..
22.12.2014 - 16:40:31
01
Dobry den, chcel by som dostat dajaku informáciu, ze aké oblecenie by som mál kupit. Bicykel mám XC cube attention, no chel by som kupit oblecenie od cube, ale neviem ze aky stíl potrebujem lebo sú: teamline,blackline,AM seria, a action team. Okrem toho, ze mám XC bicykel, jazdim aj v teréne, ale viacej chodím na túry (60-100km). Za pomoc vopred dakujem. Oblecenie potrebujem na leto.
23.12.2014 - 18:45:26
00
... poradit nejaku technicku bundu (moze aj nemusi byt goratex) hl nech to je windproof abo windstopper, a nech je nepremokava a zaroven dycha, nemusi byt strasne zateplena shoftshellom, ....


Táto veta je nabitá rozpoltenosťou ako myšlienky trojnásobného schizofrenika :) to som myslela ako prirovnanie, že sa nedá poradiť ak sám nevieš čo chceš a to je myslené v dobrom ver alebo nie. ak to môže a nemusí byť gore tex tak chceš nepremokavú membránu a tou neni windproof ani windstopper lebo to je už od názvu proti vetru, čiže ak chceš proti daždu na toto zabudni (proti dažďu je proti vetru naopak to neplatí), ďalej, softshellom sa nezatepluje, softshell je vonkajší materiál, ktorý sa zatepľuje alebo nie v závislosti od tej ktorej bundy. Čo chceš?

PS: dík za uznanie, je to moja "choroba" z (bývalého) povolania :)
26.12.2014 - 02:17:18
01
Dobry den, chcel by som dostat dajaku informáciu, ze aké oblecenie by som mál kupit. Bicykel mám XC cube attention, no chel by som kupit oblecenie od cube, ale neviem ze aky stíl potrebujem lebo sú: teamline,blackline,AM seria, a action team. Okrem toho, ze mám XC bicykel, jazdim aj v teréne, ale viacej chodím na túry (60-100km). Za pomoc vopred dakujem. Oblecenie potrebujem na leto.


Kúp si to, v čom sa budeš dobre cítiť a čo ti sadne a hlavne si to nekomplikuj fixovaním sa na značku biku a už vôbec prosím ťa nerieš nejaké rady a línie :) píšeš, že chodíš na túry 60-100 km čo je dosť, v čom si ich jazdil doteraz? Čo ti na tom čo si mal vyhovovalo a čo nie? odpovedaj si sám na toto a potom hľadaj to čo si myslíš, že ti komfort z jazdy vylepší ale opäť platí, že ak sám nevieš čo chceš tak nech ti poradí hocikto hocičo, nerozoznáš či to je dobre alebo zle. Neexistuje "správne" oblečenie. Existuje len také, ktoré bude práve tebe vyhovovať.
26.12.2014 - 02:30:47
00
ale no, ved on vie co chce :), bundu ktora najviac dycha, najviac odolava dazdu, je najlahsia a zaroven najteplejsia a idealne co najlacnejsia :). samozrejme ze mu to musi ladit s bikom ci uz farebne tak aj strihovo ;)
26.12.2014 - 08:08:35
03
to je ako v teme o plastoch: lahke, odolne, nizky valivy odpor, aby dobre drzali.... :D
no sem tam sa tu docitam o super obleceni v ktorom machri dupu a napriek tomu ostavaju suchy
26.12.2014 - 08:49:07
00
Na Evanscycles maju vypredaje Gore veci...zacal by som asi tam. :D
26.12.2014 - 10:16:33
01
ja v novej sezone takto :D

Prílohy:

14195858204770.jpg
14195858204770.jpg 144.03 KiB thumb_up-1thumb_down

26.12.2014 - 10:22:27
09
keyboard_arrow_up