Neplanujem ho nosit na kazdodenny cyklotrip. Zatial mam naplanovane 2 tripy, hrebenovku slanskych vrchov (2 dni, 1 noc) a velku fatru (3 dni, 2 noci) drvivu vacsinu casu budem mimo civilizacie, takze velmi nehrozi doplnanie zasob po ceste. Okrem toho, ho chcem pouzivat aj na klasicku pesiu turistiku. Akurat som sa vratil z 3 dnoveho vyletu, kde som sa zbalil do 14l ruksaka, ale nevoslo sa tam prakticky nic. Zimne oblecenie slo na seba, jedlo sa kupovalo na mieste. Spali sme na chate. Neviem si predstavit viacdnovy cyklotrip narvat do takeho maleho batohu. Na druhej strane, ako som pisal. Chcem ho hlavne do hor. Mam 29er a beztak sa horsie ovlada. Ked ho nalozim tazkami bude to len cisto dopravny prostriedok na dopravenie sa z bodu A do bodu B. Neuzijem si tu prirodu. Nevyskusam to, co by som s prazdnym bikom vyskusal.
09.12.2013 - 19:03:46
00
Hlupy telefon, odoslal to v polovici myslienky. K tomu ruksaku, nevravim, ze riesime len a len tento. Tento sa mi len zdal ako najlepsi kompromis cena/vykon. Neplanujem za ruksak dat stovky eur. Okrem toho, ani ho nebudem pretazovat. Ked odratam vodu (ktoru ponesie bike) tak pochybujem ze nalozim viac ako 5-7kg
09.12.2013 - 19:07:16
00
110mat110
V roku 2002 bol Nariadením vlády Slovenskej republiky č. 140 z 27. marca. 2002 a s účinnosťou od 1. apríla 2002 zriadený náš najmladší Národný park Veľká Fatra s výmerou samotného územia 40 371 ha a výmerou ochranného pásma 26 132 ha.

Po vstupe do Európskej únie bola Veľká Fatra zaradená do celoeurópskej sústavy chránených území NATURA 2000 ako Územie európskeho významu a Chránené vtáčie územie.

Podľa zákona NR SR 543/2002 Z.z. v v znení neskorších predpisov, je v národných parkoch ochrana prírody nadradená nad všetky ostatné činnosti a preto tu platí prísnejší 3. stupeň ochrany, ktorý reguluje a obmedzuje niektoré ľudské aktivity.

§ 14
Tretí stupeň ochrany
(1) Na území, na ktorom platí tretí stupeň ochrany,
je zakázané
a) vykonávať činnosti uvedené v § 13 ods. 1 písm. a);
§ 13 ods. 3 platí rovnako,
b) vchádzať alebo stáť s bicyklom na pozemky za hranicami
zastavaného územia obce mimo diaľnice,
cesty, miestnej komunikácie a vyznačenej cyklotrasy;
§ 13 ods. 3 platí rovnako,
c) pohybovať sa mimo vyznačeného turistického
chodníka alebo náučného chodníka za hranicami
zastavaného územia obce,
d) táboriť, stanovať, bivakovať, jazdiť na koni, zakladať
oheň mimo uzavretých stavieb, lyžovať, vykonávať
horolezecký alebo skalolezecký výstup, skialpinizmus alebo iné športové aktivity za hranicami
zastavaného územia obce,
e) organizovať verejné telovýchovné, športové a turistické
podujatie, ako aj iné verejnosti prístupné
spoločenské podujatie,
f) použiť zariadenie spôsobujúce svetelné a hlukové
efekty, najmä ohňostroj, laserové zariadenie, reprodukovanú
hudbu mimo uzavretých stavieb,
g) rozširovať nepôvodné druhy rastlín a živočíchov,
h) zbierať rastliny vrátane ich plodov,
i) organizovať spoločné poľovačky,
j) vykonávať banskú činnosť a činnosť vykonávanú
banským spôsobom.
(2) Na území, na ktorom platí tretí stupeň ochrany,
sa vyžaduje súhlas orgánu ochrany prírody na
a) vykonávanie činností uvedených v § 12 písm. a), c)
až h), § 13 ods. 2 písm. b) až e), i), j), l) a m),
b) umiestnenie informačného, reklamného alebo propagačného
zariadenia,51) ako aj akéhokoľvek iného
reklamného alebo propagačného pútača, alebo tabule,
c) pozemnú aplikáciu chemických látok a hnojív, najmä
pesticídov, herbicídov, toxických látok, priemyselných
hnojív a silážnych štiav pri poľnohospodárskej,
lesohospodárskej a inej činnosti,
d) let lietadlom alebo lietajúcim športovým zariadením,
najmä klzákom,57) ktorých výška letu je menšia
ako 300 m nad najvyššou prekážkou v okruhu
600 m od lietadla alebo lietajúceho športového zariadenia,
e) osvetlenie bežeckej trate, lyžiarskej trate a športového
areálu mimo uzavretých stavieb,
f) vykonávanie technických geologických prác.
(3) Zákaz podľa odseku 1 písm. c) neplatí na pohyb
a) v súvislosti s obhospodarovaním pozemku, výkonom
práva poľovníctva alebo výkonom rybárskeho
práva a na pohyb vlastníka (správcu, nájomcu) pozemku,
na ktorý sa vzťahuje tento zákaz,
b) na miestach, ktoré orgán ochrany prírody vyhradí
najmä všeobecne záväzným právnym predpisom,
ktorým vyhlasuje chránené územie a jeho ochranné
pásmo (§ 17), návštevným poriadkom národného
parku a jeho ochranného pásma (§ 20) alebo zoznamom
týchto miest uverejneným na úradnej tabuli
tohto orgánu a úradnej tabuli dotknutej obce.
(4) Zákaz podľa odseku 1 písm. d) až h) neplatí na
miestach vyhradených orgánom ochrany prírody spôsobom
uvedeným v odseku 3 písm. b). Zákaz podľa
odseku 1 písm. h) neplatí na vlastníka (správcu, nájomcu)
pozemku, na ktorý sa vzťahuje tento zákaz.
Zákaz zakladania ohňa mimo uzavretých stavieb neplatí,
ak ide o činnosť súvisiacu so zabezpečením zdravotného
stavu lesného porastu.
09.12.2013 - 19:21:34
00
podla serveru(a) freemap.sk vedie cez Velku Fatru (nie cez NP VF) niekolko cyklotras. Ja som mal zaujem o kombinaciu cyklotras 5471+042+5417 alebo 5570 a jej pripojenia. Ako je to v takom pripade? Na znacenom chodniku mozem alebo nemozem byt v NP?
09.12.2013 - 19:42:52
00
ak OFICIALNA (nie cyklotrasa vytvorena niekde na cyklo fore) cyklotrasa zasahuje do NP nesmies ju opustit. pismeno b)
09.12.2013 - 20:11:43
00
Predpokladam, ze freemap.sk a opencyclemap.org si tie trasy nevycucali z prsta. Avsak, otazne je, co je oficialne. Na slovensku nie je ziaden centralny register alebo server ktory by tieto cyklotrasy mal spisane. A mozem sa len spoliehat na to, ze aj mietny ochranari rozumeju znaceniu a nie su to pre nich len dajake C na strome a ja nie som len ten, co tam nema co robit.
09.12.2013 - 20:49:13
01
nemáte náhodou niekto skúsenosti? Husky je aj nejaká lepšia značka,alebo sa oplatí radšej priplatit za overené? čo nan hovoríte? http://www.snowboard-online.sk/batoh-husky-bond-8-l-blue/
15.12.2013 - 20:19:43
00
Ja ho mam a nie ze by som bol nejako extra nespokojny, ale druhykrat by som zobral radsej nieco ine...
Asi najvacsie minus je pre mna vodny rezervoar, ktory ma velmi maly otvor a teda sa tazko cisti a schne (ruku tam urcite nevopchas).
A tych 8 l je tiez dost na hrane, idealnych by bolo pre mna cca12 l. Navyse, ked das do rezervoara viac ako 1 liter vody, tak sa toho do batoha uz fakt vela nezmesti a plny batoh potom uz nie je prilis pohodlny na chrbte.
15.12.2013 - 22:40:16
00
díky,takže si radšej priplatím,nevadí mi tých 8l ,chcem nejaký malý šikovný ale kvalitný s dobrým rezervoárom, takže zoberiem asi Osprey viper 5 :) díky
16.12.2013 - 11:43:38
00
Ja som si objednal http://www.suncycle.sk/sk/produkt/shimano-unzen-15/4909
16.12.2013 - 12:37:40
00
v tej cene do 50 by mohl byt dobry niektory Deuter, no neviem ake maju hydrovaky
16.12.2013 - 19:07:57
00
do 50e je ich velmi málo na výber, na moje potreby myslím že bude 100% vyhovovat tento http://www.elitebikes.sk/batohy-kabelky-penazenky/cyklo-batohy/4292-osprey-viper-5-wild-blue-2013/ ;-)
16.12.2013 - 20:28:59
00
ja mam asi 2 tyzdne osprey viper 13 a som spokojny sa mi paci aj ten vodny vak ako ma jednu stranu pevnu :) plus hadicka s magnetom u mna ma velke plus :)
16.12.2013 - 20:34:35
00
A dá sa tam aj menit nástok ako u camelbakov alebo nie? to ma trošku odrádza že na camely je všetko dostupné,každá prkotina a ostatné značky sú natom ako? aby sa mi po dvoch rokoch náustok nerozžuval a budem muset kupovat nový vak alebo čo...
16.12.2013 - 20:38:08
00
ad naustok na Camelbak a jeho netesnost .. nepouzivajte ho v mraze, vtedy sa pokazi /asi sa tej umelej hmote/gume nepaci nizka teplota/ a zacne trosku tiect. Inak by mal vydrzat. Aj ked .. moja skusenost je uz nejaky ten rok stara, pouzivam uz ine /horsie :lol:/
16.12.2013 - 21:36:04
00
keyboard_arrow_up