1. Vaude Bike Alpin Vent: http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Vaude_Bike_Alpin_Vent_25_+_5_Backpack/5360041314/
2. Vaude Bike Alpin Air: http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Vaude_Bike_Alpin_Air_25_+_5_Backpack/5360041312/
3. Deuter Trans Alpine: http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Deuter_Trans_Alpine_30_Rucksack_2008/5360028688/
24.05.2009 - 13:31:41
00
Vaude nepoznam a o Deuter Trans Alpine som tu uz svoje pisal, mozem len odporucit, ale ak to chces na bike tak na jednodnovky v lete je 30L moc. Ak to chces na viac dnove vylety so spacakom atd tak ok. Na jednodnovky odporucam Hydro EXP 12. Mam oba a myslim ze vo svojich kategoriach patria k spicke, aj ked mam vyhradu k tomu ze ani jeden nema na popruhoch ziadne puzdierko na mobil, co uz mal aj predpotopny Kellys batoh ktory sa mi davno rozpadol.
24.05.2009 - 23:06:32
00
osobne odporucam tento:
http://www.deuter.com/en/products/32199_CompactEXP12_09_DEU.php





Jazdil som predtym Camel MULE a je to 100:1-lepsie vyriesene VSETKO-od odvetrania chrbta,usadenia na tele,kompaktnosti,uloznych priecinkov,vodneho vaku(cistenie,manipulacia,naustok) a priestorovo tak akurat,no moznost zvacsenia priestoru rozopnutim zipsu vie tiez potesit.
25.05.2009 - 07:49:48
00
Urcite by som kukal po nejakych Deuteroch - su fakt dobre. To co dal warzone ja fakt asi najlepsia volba. Ak to ma byt batoh o velkosti cca 12 litrov na celodenne jazdenie je to top volba. V poslednom cisle nemeckeho mountainbike magazinu je test batohov na celodenne vylety a tento deuter (Compact EXP air) to vyhral s prehladom - ako jediny mal hodnotenie uberragend. Jedine co hra proti nemu je snad vyssia cena a to ze v cene nie je vodny rezervoar - nutnost dokupit.

Konkretne mam stary MULE a velksotou je v pohode (je vsak pravda ze ked je plny vody moc veci tam nedam) ale strasne vadi ze ked je voda v rezervoari tak sa chrbat "vybuli" smerom von. Akurat tiez pokukujem po tom deuteri - snad len jedna otazka nie je to moc velke? Urcite to chcem pouzivat aj na celodenne vyjazdy ale aj na par hodinkove vysvihy kde mi napr. mule velkosotu pride ideal - ale potrebujem vodu takze bez batohu nie.
25.05.2009 - 11:52:24
00
Po obvode je zips,ktorym sa zvacsuje-zmensuje objem batoha,celkovo je podla mna tak akurat(vozim naradie,pumpicku-aj na tlmic,nahradny plast,bundu navrch,celovku,popripade este termo,samozrejme vodu :> a nejaky ten mlsanek...)
A ani ta cena nebola zase taka hrozna(kupene v Sport Rysy PP),okolo 60€,uz neviem presne.
25.05.2009 - 12:33:11
00
co si tu dal tie fotky, ved to je presne ten batoh co mam aj ja. Sice na webe maju ze Compat EXP 12 ale na batohu je Hydro EXP 12 ale to je jedno. To co je na fotkach je model 2008, robil sa hnedy a sedo cierny. Ja mam ten sedocierny, sucastou bol aj 3L camel izraelskej firmy Source. Ako batoh tak aj camel je podla mna spicka. Dalej tento isty batoh mame este jeden ale je to uz model 2009, neviem ci sa robi v roznych farbach, my mame sedocierny resp. cierny, ale tento rok sa uz predava bez camelu, ten si musis dokupit 1.5, 2 alebo 3L. Batoh ma proti modelu 2008 urcite vylepsenia, konkretne su predizajnovane popruhy, dalej je zvacsany objem sietok na drobnosti ktore su po bokoch bedroveho pasu, a asi najvacsia zmena je ze pridali po bokoch take stahovacie pasky ako ma trebars TransAlpine ktore su vhodne napriklad na pripevnenie chranicov, ktore na m2008 mozes spripevnit akurat miesto prilby. Mozno tam je este nieco ale uz si vsetko nepamatam.
25.05.2009 - 15:44:23
00
Bobor vie totok tvoj batoh ?
www.s2as.com
ecx.images-amazon.com
25.05.2009 - 15:47:08
00
jasne gibon, prilbu vie nosit, a ma aj oddelenie na pumpu, potom to ma viac sietkovanych oddeleni, a aj normalnych vreciek, a ma aj vrecko na kluce s pasikom zakoncenym karabinkou na kluce, keby si nahodou nezapol zips tak nestratis :-)) a ma protibezne zipsy, tie uska za ktore sa to zpispuje maju patentku tzv. dedka a babku takze ich cvaknes spolu a nemozu sa ti tie zipsy rozutekat... ale to su uz take detaily ale ma to aj jednu nevyhodu, mne osobne chyba na tom batohu nejake vrecko na mobil, ktore by som chcel mat na popruhu lahko dostupne. To by mali este doriesit.
25.05.2009 - 15:58:37
00
ROpa ty si narocny zakaznik :lol: pri tych vsetkych vreckach co to ma ti chyba akurat jeden na popruhu...ved daj mobil do toho na spodnom popruhu okolo pasa ;)
25.05.2009 - 16:11:19
00
Ešte skús popozerať aj niečo od Hydrapaku čo je určite špička v ckylobatohoch:
http://www.velotrade.sk/katalog/cid/7.xhtml

Ináč minule bol vo Vele test batohov kde 10tku dostali nový Camelbak Mule, Hydrapak Cruz a Vaude Hyper Air.
Ja osobne mám cyklobatoh od Hydarpaku (ročník 2007) a som veľmi spokojný - je malý, ale dám tam všetko čo potrebujem, a beriem ho na dlhé či krátke výjazdy vždy:
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=16231
25.05.2009 - 16:54:21
00
2 warzone: Snad este jednu otazku, kedze nad tym batohom celkom uvazujem. Ako je rieseny priestor na rezervoar? Ci by som tam napr. dal rezervoar od camelu 3L, aby som nemusel kupovat dalsi. Ten camel rezervoar ma na vysku mozno 40cm a je pomerne uzky - problemom moze byt ale uchytenie - camel ma na vrchu hacik ktory pocita s nejakym putkom na vrchu.
A este jedna vec - ak by si nasiel velmi by pomohla nejaka fotka toho batohu na niekom - lebo z fotky to moc dobre neni vidno ake je to asi velke...
25.05.2009 - 17:26:47
00
Neviete kde sa dá(ak sa dá :D )kúpiť samotný vak kde by som dal vak na vodu s camelbaku? Lebo mám ten úplne najmenší(http://www.camelbak.com/sports-recreation/hydration-packs/hydrobak.aspx) a ledva tam vopchám dušu :) . 1,5L vody mi stačí len veľkosť toho vaku :cry: .
25.05.2009 - 20:23:57
00
2 jorge_sk ja mam sice tiez jeden vodny vak z camelu (vozim ho v batohu Lafuma),ale ten som tam este neskusal dat,ale nevidim dovod preco by to nemalo fungovat-na horne uchytenie je tam taky pasik-suchy zips o ktory by sa dal kludne uchytit aj camel-vak na ten hacik.A ten vodny vak Source je tiez 3l,takze o to sa nemusis bat zeby to tam nevliezlo alebo tak nejak.
Objemovo-tvarovo je sirsi ako MULE,foto bohuzial nemam,skus pogooglit...
Trocha vacsi od tohto,ale viac-menej vyzera tak isto.
25.05.2009 - 21:24:43
00
je to tak ako pise warzone, oranzovy suchy zips tam je, musel by si si tam nieco dobastlit aby si tam mohol pripnut ten hacik. Inac zabudol som na to dolezitejsie, ten source camel je pre rok 2009 prerobeny co sa tyka uzaveru. Na starom bol taky oval a na nom cierna krytka ktora bola tiez samozrejme ovalna, malo to vsak error ze ked si to dal nejakej lame ktora krytku nasadila hocako a nie "oval na oval" tak samozrejme krytka krytka tlacvila na naustok tam kde nemala a voda tiekla a tiekla. Osobne sa mi to teda este nestalo ale v modeli 2009 to uz je nie ovalne ale kruhove v priereze a preventivne sa to da este pootocenim o tusim 90st uzavriet aj bez krytky, dokonca tie polohy som tam az 3 z toho 2 su locked, ale neviem zatial naco ani som to nejak podrobne neskumal.

Inak fotky by som ti mohol spravit aj 2008 aj 2009 v stredu vecer ovsem ak nezabudnem.
25.05.2009 - 23:46:45
00
Diky za odpovede, len chcem upresnit ze batoh na lahsie vyjazdy mam, konkretne Source Vector (tento)
potrebujem aj daco objemnejsie prave preto sa rozhodujem medzi horeuvedenymi dvoma (Vaude Bike Alpin Vent vylucujem koli chrbtovemu systemu), pracujem na objednavke z wiggle takze to pojde najskor odtial, su za rovnaku cenu a ten Vaude ma fajn ohlasy na turistickych forach, aj tak si myslim, ze je to uplna kopia Deuteru, este aj ten nazov, takze by som sa asi nemal seknut pri vybere no radsej si necham poradit, ved "co ak...?"
kedze Deutery momentalne nemaju, budu dostupne az koncom juna, pojdem po Vaude
Ale ak by sa tu nahodou objavil nejaky spokojny/nespokojny uzivatel Vaude batohov jeho nazor rad privitam :)
25.05.2009 - 23:54:29
00
keyboard_arrow_up