Čaute chcel by som v lete voziť polročného syna vo vozíku, len nemám žiadne skúsenosti, vie mi niekto poradiť, aký mám pozerať?
chcel by som pojazdiť aj trocha ľahší terén......

poprípade aj na predaj ak niekto má jazdený...............
07.04.2015 - 18:37:47
00
cau, pre polrocneho urcite odpruzeny. btw pol roka je trochu malo. necakaj nejake dlhe vyjazdy. my mame chariot cx1. maly uz ma cez 4roky. uz zacne jazdit na biku sam (dufam) ale sme tam ho este odveziem.
07.04.2015 - 18:48:53
00
Čítal som, že sa dá objednať baby vložka, to nepoznáš?
07.04.2015 - 20:01:52
00
Ahoj, ano do Chariotu kupis miminkovnik, jeden este mame doma, je na predaj ak by si potreboval :), jazdime s Chariot Cougar 2, uplna spokojnost, toho mladsieho sme zacali tiez vozit tak od 5-6 mesiacov. Vozik urcite odpruzeny, Chariot je v zaklade a myslim, ze uz aj Croozer robi 2 verzie, odpruzenu aj neodpruzenu a do neodpruzenej verzie dokazes kupit set pruzenia (to vygooglis velmi rychlo). Miminkovnik je zaveseny na popruhoch, cize to malicke je ako keby pruzene v tom 2x, od vozika a pruzi ho este aj miminkovnik. Je to uplne super, netreba sa dat odradit zo zaciatku krikom a placom, tie deti si zvyknu. Ty mas vyhodu tu, ze ked je takto maly, tak vela spi a moc nemusis riesit rev, plac, robenie si zle od medzi sebou ak su tam dvaja :). Ak planujete neskor aj dalsi prirastok, tak odporucam kupit hned 2-miestny, v Chariote sa da, ked je len jedno dieta zapnut popruhy dostredu a ma tam miesta ako kral, ked pride dalsi prirastok, nemusis riesit situaciu 2-miestneho. U nas ten starsi ma 4 roky (za chvilu 5) a uz sam bicykluje, ten mensi bude uz na vlecnej tyci, ale vozik este nechavame na dlhsie trasy (ked si budu potrebovat oddychnut), inak ho po sezone budeme predavat :). Ak mas dalsie otazky, kludne pis tu alebo mi posli spravu.... :)
07.04.2015 - 22:26:50
00
Ďakujem pozeral som ten Chariot pre jedno dieťa a keď som spočítal všetky časti ktoré budem potrebovať preskočil som sumu 1000. Eur..... To mi je teraz moc musím niečo lacnejšie zohnať
08.04.2015 - 06:33:00
00
Ahoj skus pozrieť Croozer vozíky možno by som skúsil neodpruzeny a do neho kúpil to odpruženie dodatočne poznám ľudí ktorí to tak majú a pruzilo to super. Ono Croozer bol vyvíjaný za pomoci charriotu takže kúpou nič nepokazis a myslím budeš nadmieru spokojný. Skus pozrieť cyklovoziky.sk
08.04.2015 - 18:37:01
01
Ďakujem idem pozrieť
08.04.2015 - 18:54:05
00
my sme vyskusali niekolko vozikov, nez sme kupili croozer, a mozem povedat ze twn croozer je asi top, nad nim je uz iba chariot, ale tie su neumerne drahsie.

so 6mesacnym dietatom nespekuluj, tam ide o chrbticu, do vozika iba dieta, ktore vie uz normalne sediet a drzat telicko, Niektore deti sedia v 4 ine v 8 mesiacoch, radsej pockaj, ako riskovat nasledky pocas vyvinu.
08.04.2015 - 19:59:25
00
My máme Croozer neodpružený. Malý (8 mesiacov) v ňom bol za bikom len dva krát a nesťažoval si :-) Je ale pravda že práve poškuľujem po odpružení, pretože pri jazde cez jamy mám pocit že ho dosť drncá. Švagor má Chariot tak môžeme porovnávať. Chariot je užší a vyšší ako Croozer, kvalita spracovania je u oboch veľmi slušná a nie je im moc čo vytknúť. Chariot je na tom ale asi o kúsok lepšie a má ako príslušenstvo aj lyže (Croozer nie), no cena je dvojnásobná takže asi tak. Sedenie bez miminkovníka vypadá v Chariote pohodlnejšie (zatiaľ máme malé svište takže nevieme povedať skúsenosti, je to len na pohľad).
Ja som bral Croozer lebo je vo vnútri väčší a má väčší "kufor", v testoch som pozeral že pohodlie dieťaťa v ňom vyhodnotili lepšie. Odpruženie je zase u Chariotu v základe. U Croozera je zase v základe komplet set na bike aj na beh, no za odpruženie chcú od 2200 do 3000 Kč čo mi príde za 2 kúsky plechu strašne moc. Ak by mi 1000 eur nechýbalo tak beriem Chariot, nakoľko mi (nie len) 1000 eur chýba tak som bral Croozer no vôbec neľutujem.
08.04.2015 - 20:50:18
02
mame dva voziky, najskor sme zobrali Burley D´Lite, dvojmiestny ale vozi sa v nom od zaciatku len starsi syn. je to nakladny vozik kde ma dost miesta syn a aj nalozime ostatne veci na vylet. cenovo fajn, v trencine najdes predajcu a mozes vyskusat. minuly rok sme pribrali Chariot CX 1, s tym ze tento je pre mladsieho syna a bude ho tahat manzelka. je urcite lepsi ale aj drahsi. ma vsak mensi ulozny priestor a tak ist na vylet s dietatom a chariotom si viem predstavit len ak nahodis na bike brasne. dieta potrebuje vela veci, deku, polostan, strava a to do chariotu nedas. tu je vyhoda burley kam to vsetko napracem a viem ze mozeme byt hodiny na vylete.
chariot sme kupili z bazaru jazdeny, ale teda povodny majitelia ho nevyuzivali, vela doplnkov je zabalenych vo folii od vyroby a pneumatiky su stale nejazdene. skus pozriet bazar na konikovi, nas tam vysiel so vsetkym na 700 a to ma fakt aj jogging set, kocik a brasne.
09.04.2015 - 08:55:03
00
a co sa tyka veku a vhodnosti. moj nazor je ze tvoj syn je este malicky. az ked bude sediet sam a trosku sa hybat, tak ho naloz do vozika na vylet. sice je tam ulozeny v tych zavesenych sedadlach ale nie je to ono. kludne radsej este pockaj, hladaj vozik ale skor ako 12 mes ho neber. aj pomala jazda po asfalte tam dost natriasa, skusil som to tak ze som dal pohar s vodou do vozika a isiel som. nie je to take dlhe pohupovanie ako v kociku, su to razy a v rychlom slede co mu urcite neprospeje.
09.04.2015 - 08:59:52
00
nesuhlasil by som, ten miminkovnik je super, dieta tam lezi, cize nenamaha chrbticu a je pruzeny 2x, od vozika a este aj miminkovnik na pruhoch, asfalt a pomala jazda mu vobec nezaskodi, to iste ako kocik by som povedal. Ano je pravda ze Chariot ma mensi ulozny priestor, ale my sme sa nejak vedeli vzdy zmestit (detske veci vozik), ja ruksak na chrbte (moje veci) a aj manzelka (jej veci) k tomu. Croozer ma vacsi ulozny priestor a viem, ze vela ludi bralo Croozer hlavne kvoli tomu, ak neberiem v uvahu cenu.
09.04.2015 - 10:15:58
00
No mal som vybratý Croozer s odpružením,
len dnes prišla moja teta z Drážďaň, tam je Croozer veľmi populárny, dokonca ani Chariot nepoznala.............. a povedala, že TUV zverejnili nejaký test, kde skúmali práve tieto otrasy prenášané na hlavičku dieťaťa a všetky vozíky úplne prepadli, a to kto pozná nemecké cesty vie si predstaviť, čo je u Nás................ tak neviem, či sa na to dať
12.04.2015 - 08:59:43
00
daj sa na to, ale pockaj kym dieta podrastie, takze v Tvojom pripade preckaj sezonu, vozik kupis na jesen lacnejsie, a o rok tahas
12.04.2015 - 09:05:38
00
asi máš pravdu teraz to už riešiť nebudem a v zime niečo splaším
12.04.2015 - 09:16:32
00
keyboard_arrow_up