Musím poznamenať, že ma to ale zaskočilo. Nepredpokladal som, že bez update môže byť prístrojček od novoty nefunkčný. Ešte dobre, že som vykonal ten update lebo inác by som bol pri reklamačke pekne za hňupa. hehe
30.12.2009 - 09:53:26
00
Ešte lepšie je, že on sa hentak lockne iba zhodou viacerých okolností, takže si s tým pokojne mohol fungovať pár mesiacov.
30.12.2009 - 09:56:07
00
čo to je za bordel toto keď si kupiš niečo nove za nie malý peniaz a ešte si to máš pred použitím krvopotne oživovať? v tom garmine im musi riadne ... :devil:
30.12.2009 - 09:58:35
00
Každý softwarový produkt v priebehu svojho vývoja jedného dňa presiahne schopnosti toho, kto ho má udržiavať...
30.12.2009 - 10:12:23
00
Krvopotné oživovanie to nebolo to by sme Garminu krivdili. Ale v návode mohli seriózne uviesť, že update pri novom prístroji rieši isté závažné neduhy. Majú síce non stop info linku na ktorej by asi poradili ale nemuseli ma takto prekvapiť a mohol som sa radovať a dôverovať prístrojčeku od začiatku. hehe
30.12.2009 - 10:15:56
00
predpokladam ze to netrvalo dlho updatnut to.. takze by som ocakaval od serioznej firmy ze uz pri objednavke nasleduju kroky: vybrat zo skladu->vyskusat->nahrat co najaktualnejsi soft, update..->vyskusat->zabalit->poslat
30.12.2009 - 10:36:18
00
Podla toho co pises to bol zhavarovany firmware - teda bezne boliestky dnesnych pristrojov.

Ak sa chces dozvediet viac o pristroji v anglickom jazyku je na toto vyborny startovaci bod tuna

http://garmindakota.wikispaces.com/

velmi vela veci je rovnakych ako v oregone na ktory najdes odkaz na vyssie spomenutej linke

este jedna vec k dakote:

Garmin je taky ako je, ale jedno sa neda odskriepit a to ze cez firmware postupne odstranuje chyby a z casu na cas doplna nove funkcie. Teraz do dakoty pridal moznost dodat bitmapove (sken, z GE, letecke snimky) mapy ale v limitovanom rozsahu a dalsia funkcia co sa ti zide je ze ak ides podla naplanovanej trasy (nie autorouting ale podla niekym prejdeneho zaznamu) tak sa ti zobrazuju dalsie informacie - smer pohybu, profil co ta caka zdolat.. na to si ale musis nahrat novy BETA firmware z linky https://buy.garmin.com/shop/store/downloadsUpdates.jsp?product=010-00781-01&cID=145&pID=30926 (beta 2.41)

Posledna vec - prejdene streky si mozes zalohovat na webe na stranke (vie to aj po slovensky)http://connect.garmin.com/
kde sa musis zaregistrovat a potom ti to vypluje vselijake statistiky. No a taktiez na tej stranke si mozes stiahnut aj trasy od inych ludi - staci ak povolili verejny pristup a ty si das vyhladat pre urcitu lokalitu dostupne udaje. Potom staci si odtial streku siahnut do gps a vyrazit na bike
30.12.2009 - 10:54:26
00
Turbi máš ju stále? Ako si po tom čase spokojný? Uvažujem nad nejakou navigáciu a Dakota sa dá momentálne zohnať za veľmi slušné ceny. Vďaka.
15.10.2013 - 20:28:11
00
Mám. A mám už druhú Dakotu lebo prvú som vytriasol z úchytu niekde v lese. Odvtedy používam istiacu šnúrku. Keď ho vytrasiem z úchytu tak aspoň zostane visieť na biku. Tým chcem povedať, že úchyt na bike nie je ideálne konštrukčne vymyslený a má aj vôlu takže počas jazdy "hrká". Ináč som spokojný a som skôr taký jednoduchý využívač navigácie. Čitatelnosť displeja fajn, výdrž bateriek dostačujúca, komunikácia s PC bezproblémová.
17.10.2013 - 14:01:58
01
Vďaka, asi ju vezmem. Tiež nie som nejaký extra náročný. Používam to budem skôr na overenie si cestiček ako na to, že by som počas nej šiel celý čas. Nejakú dobu som používal mobil s Locusom, ale dožil. Pritom mi liezol na nervy, lebo bol pomalý (Motorola Defy+), sekal a keď ho najviac bolo treba tak sa rozhodol, že zamrzne. Za cenu slušného mobilu s GPS si radšej kúpim takúto outdoor navigáciu a ďalej budem používať svoju starú Nokiu 6303, ktorá mi plne vyhovuje a ešte aj na pivo ostane :).
17.10.2013 - 14:25:59
00
Kua ja uz dva tyzdne tu hladim na tie fora a neviem sa rozhodnut medzi dakotou 20 a etrexom 30. Dakota vacsi display, etrex zas joystik. Funkcie zhruba tie iste . Asi si hodim mincu. Volodaj ty si bral dakotu ako si spokojny ? Mne osobne je sympatickejsia ale syn ma nahovara na etrex, ze glonas a vacsia pamät. Tak fakt neviem su si velmi parametrami podobne.
03.03.2014 - 23:26:44
00
A mal si tie prístroje v ruke?
Lebo podľa mňa sú oba displeje malé. Mám totiž toľko rokov čo ty a k tomu prislúchajúci zrak. Čítať viem len s okuliarmi. Ja mám Garmin Vista HCx s podobným displejom a bez okuliarov sa veľmi trápim, preto uvažujem o zmene. Najväčší problém sú popisy na mape. Žiaľ bude treba priplatiť.
04.03.2014 - 07:02:52
00
@iames, nakoniec som vzal používaný Oregon 400. Spokojnosť maximálna, je trochu väčší, ale dá sa to prežiť. Využívam pri pešej turistike aj na biku. Zatiaľ bez problémov.
04.03.2014 - 07:21:36
00
Kice ja zatial citam bez. V ruke som ich nemal , asi zajdem do garminu. Pôvodne som mal vo vybere aj oregon 450 ale mal som chvilu od kamosa vyssiu radu s fotakom, inac ten fotak nic moc a to sa mi zdalo uz dost tehla. O peniaze ani nejde bude to dar len si vybrat. No tak po vcerajsom porovnavani som vyradil dakotu a ostal etrex 30 alebo oregon 450. Odraduje ma ale vsade spominana horsia citatelnost dotakaca. Neponahla to takze pokukam este ,pocitam co to a ako sa poznam kupim uplne iny typ.
04.03.2014 - 09:40:10
00
eTrex 30 aj Dakota 20 majú fakt malý displej. Hlavne čo sa počtu pixelov týka. Lepšia viditeľnosť na displeji bude u eTrexu, zase na druhej strane, ovládanie "čudlíkom" je menej pohodlné ako pri "dotykáči" (aspoň pre mňa). Glonass ani veľkosť pamäte - to nie je až tak podstatné. Pomoc Glonassu v bežných situáciách človek ani nezbadá, mnohí ho majú dokonca vypnutý. Veľkosť pamäte u Dakoty rieši SD karta, nejaké giga vnútornej pamäte naviac je preto nepodstatné.

Taký displej Oregonu (hociktorého) má až 2,5-krát viac pixelov, čiže (čo sa plochy týka) dokáže zobraziť 2,5-krát väčšie územie. Keby som mal kupovať teraz navigáciu na bicykel, rozhodne by som bral OREGON 600, aj keď je tá cena oproti Dakota/eTrex oveľa vyššia. Hlavne kvôli displeju, ktorý je väčší a kvalitný. Ale hlavne kvôli jeho veľkosti. A keď už mám taký displej, tak by som si do Oregonu zadarmo vyrobil rastrové mapy, napr. z Cykloatlasu a doplnil ich vektorovou vrstvou lesných ciest.

Edit: Oregon 600 má lepšiu čitateľnosť displeja ako Oregon 450. Ja mám Oregon 450, dokonca čítam s okuliarmi, ale s navigovaním (bez okuliarov) ani so 450-kou problém nemám . Keby som nemal 450-ku, kúpil by som si určite 600-ku.
04.03.2014 - 10:07:00
00
keyboard_arrow_up