Caute. Mam v plane kupit si Garmin edge 500 na MTB bicyklovanie. Zaujimalo by ma ako pevne drzi na riaditkach aj pri rychlej jazde v terene (napr. pri zjazdoch a podobne). Ak mate niekto skusenoti podelte sa :) ...

Diki :)
14.01.2013 - 13:43:34
00
drží dobre
14.01.2013 - 15:04:18
00
Mas nahodeny aj snimac merania rychlosti, ci beries hodnoty iba z GPS signalu? Oplati sa priplatit za ten snimac? Hrundy pas na meranie HR mam.
15.01.2013 - 19:23:23
00
Všetko mám. Hrudný pás. Snímač kadencie a rýchlosti na oboch bikoch. Hrudný pás mám z 705-ky (stratil som ju). Funguje spoľahlivo na 500-ku aj 800-ku. Podľa mňa sa snímač kadencie a rýchlosti oplatí. Vzdialenosť meria určite presnejšie ako len GPS signál.
15.01.2013 - 21:32:19
00
Par ludi totiz snimac rychlosti zatracuje, ze je zbytocny, ale myslim, ze prijem GPS v lese bude obmedzeny, takze sa moze celkom hodit. Kazdopadne dakujem za pomoc pri rozhodovani.
15.01.2013 - 21:51:09
00
GPS je nepresne aj na otvorenom priestranstve, ledva sa dostanes na presnost 3m... a pri nastaveni tachometru sa riesi obvod kolesa na milimetre, takze o nejakej presnosti len potazko hovorit
15.01.2013 - 22:24:04
00
pokiaľ Ti stačí presnosť +-5%, tak je na meranie rýchlosti/vzdialenosti zbytočný (rok som porovnával GPS s tachometrom, rozdiel bol menší ako 3%), ale kadenciu bez neho neodmeriaš
16.01.2013 - 08:34:05
00
5% sa mi zda hodne dobre na gpsko. Mozno tak na otvorenom priestranstve a jazdit vacsinou rovno :). Ale v dakom lese cik cak jazda no neviem. Ked kuknem grafy z gpska tak maju dost daleko od trasy kade som siel miestami
16.01.2013 - 09:07:19
00
Ked kuknem grafy z gpska tak maju dost daleko od trasy kade som siel miestami

To porovnávaš s mapou? Tam bývajú tiež nepresnosti. Na gps záznam jazdy sa dá celkom slušne spoľahnúť (vidieť to pri viacerých jazdách po rovnakej trase)
16.01.2013 - 09:18:02
00
no napr ked viem ze som siel rovno a vykreslena trasa je kadejak kostrbata tak asi bude niekde chyba :), skus napr ist ako keby slalom a potom mrkni trasu a kolko ti nameralo na normalnom tachometri :), ale to zalezi aj ako je nastavene gpsko ako casto ma ukladat poziciu a tak
16.01.2013 - 14:04:15
00
Záleží aj na tom aké gps-ko máš, Nové Garminy majú lepšie chipy ako staré.
16.01.2013 - 14:45:40
00
Diki za reakcie, ja zatial chodim iba s mobilom s gps a aj ked idem na skialpoch cez les, co jedost pomaly presun tak to zameriava celkom presne. Potom predpokladam ze taky garmin dokaze zameriavat este presnejsie a tak aj prejdena vzdialenost bude podla mna celkom dobra.

Ale druha vec co ma zaujima je aj to, ci mozem tento Egde 500 pouzivat aj dajme tomu na bezkach alebo na skialpoch, alebo stacionarny bicykel? Pri tomto mi ide hlavne o meranie HR. Znamy ma cyklopocitac ktory na meranie pulzu musi byt pripojeny na drziaciku na bicykli...
30.01.2013 - 17:12:09
00
Trenazer urcite ano aj s hr a ak dokupis cad/speed senzor tak ti to bude merat aj rychlost a vzdialenost. Bezky ano, mas tam profily a jeden si moze vyhradit na pesie aktivity a zaznamena ti to bez problemov aj s hr. da sa zohnat remienok na ruku s upinacim mechanizmom pre edge. Cad/speed senzor sa oplati do lesa najme pre to, lebo pri kolisani kvality gps signalu a ev odrazom sa ovplynuju najme okamzite hodnoty ako je rychlost ci stupanie. Ohladne presnosti mam gpsky 12 rokov a je pravda ze v clenitom terene gps vie byt nepresnejsia na roznych usekoch, ale kedze meria nezavisle aktualnu polohu kazdu sekundu tak cim vacsiu vzdialenost prejdes tym presnejsie zmeria celkovu vzdialenost, kedze kazdy zaznam je zatazeny len okamzitou chybou ktora ide raz k plusu raz k minusu co sa dokaze vykompenzovat. Ta chyba v mojich zaznamoch na otvorenom terene dnes je hlboko pod percento. Ak prejdem svoje okruhy tak mi sedia prejdene vzdialenosti do tohto cisla v poho. Naproti tomu obvod kolesa mozes nastavit na milimeter, ale ked sa ked ho zadas zle, tak so stupajucou vzdialenostou sa ti stale viac rozchadza skutocna vzdialenost od odmeranej. Skus si dat v partii 100 - 200 km a cisla medzi vami budu rozptylene o kilometre urcite. Takisto svoje percento vie zobrat aj ako mas nafukane koleso atd. Takze kazde meranie ma svoje vyhody aj nevyhody ale gps tam nehra podradnu rolu. Nakoniec mas po internete tolko logov ze si to mozes sam overit.
30.01.2013 - 17:40:33
00
Garmin ma aj moznost kalibracie obvodu kolesa - ides rovny usek s dobrou viditelnostou, potom podla GPS signalu a porovnanim informacii z kadencneho snimaca ti presne nakalibruje obvod kolesa a zapise do konfiguracie. Trva to tak 2-3 minuty, takze to budes mat velmi presne potom... ;)
30.01.2013 - 18:41:49
00
Dnes som akurat nasiel aj cyklo pocitace Timex.
konkretne:
Kód:
http://global.timex.com/watches/cycle-trainer-20-gps-bike-computer-t5k615f5


co sa podla vas oplati viac? Garmin alebo Timex?
31.01.2013 - 07:59:07
00
keyboard_arrow_up