Podla toho co opisujes, aj vzhladom na budget, ti asi bude najlepsie pasovat 540 :) Da sa najst za kusok viac ako 300 €.
27.10.2023 - 11:38:09
00
Inak, suhlasim, ze Climbpro obcas zahaluzi, ale v principe to funguje super a aj ja to mam velmi rad. Na 530 teda len na naplanovanej trase...

Live segmenty ma zase seju, ze ked to nemam z trasy naplanovanej v Strave a prenesenej do Garminu resp ked nejdem prave bez trasy (navigacie), tak nefunguju - inak povedane, nefunguju ked sa navigujes podla trasy naplanovanej v inom nastroji ako Strave a to ma stve, lebo to je vacsina mojich tras 😏
27.10.2023 - 11:45:17
00
tak ale keby to fungovalo tak ze mi budu pipat vsetky live segmenty co mam na trase tak sa zblaznim asi :D
27.10.2023 - 11:49:41
00
Ak sa nemylim, nerobi to na kazdy segment ale len na oblubene (tebou hviezdickou oznacene), takze si vyberies, kde ta to bude otravovat - alebo si funkciu pred vyjazdom vypnes.
27.10.2023 - 11:52:12
00
no ved to ale nesuvisi s trasou
to mam zakliknute furt niektore
27.10.2023 - 11:53:24
00
Ano, to su rozne veci (oblubene segmenty vs kedy sa aktivuju v zariadeni) ale co som predtym myslel: ak trasujes podla trasy, ktoru si nenaplanoval v Strave, tak ti live segmenty nepojdu. Idu len ked sa netrasujes vobec alebo trasujes podla Strava trasy. To so mal na mysli, ak som sa zle vyjadril.
27.10.2023 - 12:01:10
00
Inak aj 530/830 ti ukáže výškový profil počas segmentu - nie som si istý či je to rovnako ako Climbpro. Neviem či STRAVA segmenty nefungujú len s platenou Stravou - používam len Garmin segmenty. K tomu trénovaniu - pre maximum funkcií je potrebný wattmeter a to aj pri rade 530/830 aj 540/840 (čiastočne pomôže ak máš hodinky s meraním VO2max). Výhoda nových modelov 540/840 je Stav tréningu 2.0 čiže s novšími hodinkami bude synchronizovaný tréningový status. Osobne ak by bola výborná cena za 530 alebo 830 tak by som sa nebál ísť ani do nich. Ak však bude dobrá cena za 540 alebo 840 ber tie ;-)
27.10.2023 - 12:04:29
00
Tak potom sa netrasovat vobec a mat ich fyzicky naklikane a hviezdickou lebo neciem o tom aby sa dali vytvarat trasy v strave ... Max len ze si nejaku prejdes a ulozis a potom ju slahnes do garminu... Ci ?
27.10.2023 - 12:07:07
00
Matkough napísal:
Ano, to su rozne veci (oblubene segmenty vs kedy sa aktivuju v zariadeni) ale co som predtym myslel: ak trasujes podla trasy, ktoru si nenaplanoval v Strave, tak ti live segmenty nepojdu. Idu len ked sa netrasujes vobec alebo trasujes podla Strava trasy. To so mal na mysli, ak som sa zle vyjadril.

to neni pravda, mne sa live segmenty pustaju aj bez trasovania akehokolvek :)
staci si to v strave oznacit hviezdickou a ked k segmentu prides tak hned sa ukaze
netreba ani nic ukladat, v strave to len oznacis a ked mas prepojene konto s garminom tak len spravis synchro a ono sa to same zautomatizuje
27.10.2023 - 12:09:21
00
Scarinko, ved presne to som napisal 😏 Bud sa netrasujes alebo trasujes podla Strava trasy, vtedy to ide. Lenze ja mam vacsinu tras odinokadial a preto mi casto nejdu a to ma stve.
27.10.2023 - 12:13:36
00
asi sa nerozumieme.
ja si vacsinu tras robim cez mapy.cz ale nesuvisi to s live segmentami. rovnako mi budu pipat ci tu trasu naklikam cez stravu alebo cez mapy.cz alebo cez komoot etc.
tie ktore si oznacim tak pipaju, ostatne nie a je jedno ci a kde vyrobim trasu. snad som to dobre napisal :)
27.10.2023 - 12:15:25
02
pattto15 napísal:
Tak potom sa netrasovat vobec a mat ich fyzicky naklikane a hviezdickou lebo neciem o tom aby sa dali vytvarat trasy v strave ... Max len ze si nejaku prejdes a ulozis a potom ju slahnes do garminu... Ci ?


Presne, bud tak alebo tak. Malo by pekne ist si v Strave vytvarat trasy (alebo ako pises, ulozit nejaku co niekto siel apod), oznacis hviezdickou ako oblubenu a pojde to.
27.10.2023 - 12:15:27
00
Kokos uz sa v tom zacinam zamotavat :D to je horsie ako si vybrat nove auto :D mam stravu premium, planujem dokupit hrudny pas garmin a spolu to dako ladit na trénovanie...
27.10.2023 - 12:15:55
01
scarinko napísal:
asi sa nerozumieme.
ja si vacsinu tras robim cez mapy.cz ale nesuvisi to s live segmentami. rovnako mi budu pipat ci tu trasu naklikam cez stravu alebo cez mapy.cz alebo cez komoot etc.
tie ktore si oznacim tak pipaju, ostatne nie a je jedno ci a kde vyrobim trasu. snad som to dobre napisal :)


No prave: mne nejdu live segmenty ak je trasa odinokadial ako zo Stravy. Tiez mam trasy z mapy.cz alebo som si ich dotvaral (duplikoval) v Connect-e a potom mi pri navigacii podla nich nejdu live segmenty. Raz som to tu aj riesil a potvrdil mi to niekto, tak neviem ako to, ze tebe to ide. 😁
27.10.2023 - 12:17:34
00
Vzdavam to 😁
Mne idu live segmenty aj ked mam trasu odinakial. Ale musim ich mat ohviezdickovane.
Ak myslis ze si vytvoris trasu na strave a on ti bude ukazovat kazdy jeden segment na strave tak to fakt nejde same 😄 to by som ani nechcel.
27.10.2023 - 12:25:28
00
keyboard_arrow_up