tak som to zmeral, na 2100mAh baterky z lidla (realne maju cca 2150) vydrzal ist cca 23h 30min :) co je velmi dobre :). cez den som sa s tym hral, v noci bol len tak polozeny v izbe
11.01.2013 - 10:07:57
00
Slusneeee. Ja tam mam na zimu lionky co sa mi asi rok povalovali v sufliku. Pojdem cez week do terenu tak uvidim ako s tym kompasom a mozno ze aj ja zistim ze je na houby.
11.01.2013 - 19:49:46
00
ten novy fw tomu hodne pomohol, zajtra idem na klak tak otestujem mimo mesta a zeleza :)
11.01.2013 - 21:32:04
00
hosi mam kus problem s keskami, stiahol som cca 1200 kesiek, v podstate vsetky do 20km od noveho mosta ;) a sice gpsko to zvlada v poho len ked dam mensi zoom tak vidim len tie kesky a waypointy a mapu takmer vobec :)), doteraz som nedosiel na to ako to nejak vypnut aby sa nezobrazovali alebo to nejak vyfiltrovat. az do zoomu 5km sa furt zobrazuju co je dost nanic. dokonca v gpsku ich neviem nijak ani vymazat...nechapem. jedine co ma napadlo je prehodit sd kartu do mobilu a tam zrusit ten .gpx fajl s keskami :). neda sa to dako priamo v pristroji? pripadne aspon nastavit nech sa pri zoome nad dajme tomu 250m nezobrazuju
17.01.2013 - 21:29:14
00
kesky som mazal cez basecamp, myslim ale ze tie ktore oznacis ako najdene sa ti uz nezobrazuju. 1200 je fakt dost :)
20.01.2013 - 05:41:01
00
no len ked som vonka tak nemam poruke basecamp :), a najdenu kesku ti vyhodi len zo zoznamu, ale na mapke ju vidis dalej ako najdenu

ale uz som aspon poriesil nech s ami to nezobrazuje vsetko pri vacsom zoome, v nastaveniach mapy ako su zoom levels tak treba nastavit user waypoints napr na 200m a nad 200m sa potom kesky nezobrazuju a nezasvinia celu mapu :). akurat ze bohvie co vsetko ostatne sa potom sprava rovnako
20.01.2013 - 08:26:45
00
chcel by som nejako zaznamenavat svoje trasy a zvazujem najlepsie riesenie .. gps tracker, plnohodnotnu navigaciu alebo smartfon .. tracker asi nie kedze sem tam potesi aj moznost si pozriet mapu v terene .. ale s tych dvoch, kedze to neplanujem mat na riaditkach si velmi neviem vybrat.. najdolezitejsie asi bude co ma aku vydrz na baterie .. takze aku vydrz maju garmin dakota napr? vydrzi to cely den? povedzme 16 hodin?
31.01.2013 - 11:10:37
00
Ťažká otázka. Výdrž záleží na tom akú baterku tam vložíte. Mne osobne Garmin Garmin Oregon vydrží s "Enelopkami" pri stále zapnutom displeji cca 12 hodín. Sú to NIHM 2500. naproti tomu mám nejaké akože 3000sícky z DX a tie vydržia od 2 do 6 hodín. V zásade nosím vo vačku vždy náhradné baterky. Môj syn to rieši tak, že používa na dlhšie jazdy jednorázovky. Tie obyčajne vydržia do tých 16 hodín. Veľa závisí od toho, že aký je signál, atď, atď...
31.01.2013 - 11:26:47
00
chcel by som nejako zaznamenavat svoje trasy a zvazujem najlepsie riesenie .. gps tracker, plnohodnotnu navigaciu alebo smartfon .. tracker asi nie
GPS tracker asi nie, keď nepotrebuješ on-line posielať svoju polohu niekde na web, alebo niekomu cez SMS.

Na zaznamenávanie trasy stačí úplne nejaký bluetooth GPS datalogger. Dá sa kúpiť aj za cca 50 € a vydrží zaznamenávať trasu aj 30 hodín. Ak máš k tomu aj nejaký smartfón s Androidom a ten datalogger má MTK chipset, potom sa pomocou aplikácie AndroidMTK dá zaznamenaná trasa jednorázovo stiahnuť do telefónu, ak by si chcel vidieť, kade si chodil. Alebo samozrejme doma do PC aj cez USB. Ak budeš chcieť vidieť na mape v teréne, kde sa nachádzaš, zapneš si GPS aplikáciu v smartfóne (napr. Locus).

Takže pre majiteľa smartfónu je najlacnejšie riešenie kúpiť si za nejakých cca 50 € GPS datalogger. Ak si chce iba zaznamenávať trasu a sem-tam sa pozrieť na mapu, kde sa nachádza.

Ak sa však chcem nechať aktívne navigovať, potom samozrejme najlepšie riešenie je kúpiť si outdoorovú turistickú navigáciu. Odporučil by som Oregon, hlavne kvôli tomu, že má oproti Dakote alebo novým eTrexom 2,5-krát väčší displej, čo sa týka počtu pixelov, takže zobrazí 2,5-krát väčšie územie. Ten by som však nenosil vo vačku, ale tam, kde patrí, na riadidlách. To je však investícia cca 5-krát väčšia ako nejaký datalogger.
31.01.2013 - 12:19:04
00
mam oruxmaps, ale najdenie polohy v lese trva casto cez 10 minut.. a kedze nefajcim tak nemam co robit kym to najde :)
31.01.2013 - 14:49:47
00
Nepomáha ani keď si stiahneš aktuálne a-GPS dáta? Ak nie, treba začať fajčiť.
31.01.2013 - 15:47:54
00
mam take 2 otazky:
prva ze ako si viem kuknut pri geokeske hint a pripadne ju oznacit za found bez toho aby som sa dal k nej navigovat?, bez navigacie mi ide pozret max listing ale nic viac. az ked sa dam navigovat tak mam tam dalsie moznosti
druha ze ci sa neda nejak tomu gpsku vysvetlit ze ked idem pomaly aby to ratal ako ze idem :), bo aj dnes sme sli podla mna vcelku aj svizne, nejak 2-3kmh do kopca po snehu a naratalo mi ze sme sli 30min a stali 50min :), a potom aj tie statistiky k tomu a nastupane metre boli haluze co ukazovalo... to iste sa mi stalo aj pri vystupe na klak, naratal ze sme to dali za necelu hodku a popri tom 3h oddychovali :D
11.02.2013 - 01:01:56
00
hmm laco to si ma dostal ... co su a-GPS data?
11.02.2013 - 08:42:13
00
Assisted GPS data z BTS, asi .. co je nanic, ak si v terene, kde BTSka nedociahne.
11.02.2013 - 12:07:48
00
no okej takze každopádne nakoniec najlepšie urobím ak si kúpim externú batérku k mobilu a tam zaznamenávam trasu a nič dalšie neriešim ... lebo tú využijem aj inde .. :) dakujem za pomoc s rozmyslením

teda minimálne do doby kedy sa rozhodnem kúpiť plnohodnoté gps ktoré už bude mať miesto na riaditkách
11.02.2013 - 12:46:56
00
keyboard_arrow_up