Ahojte,
rad by som si zaobstaral gps, nakolko s mobilom sa mi to pomaly zda byt neprakticke z dovodu vydrze baterie. Porovnavam tieto 3 modely a hlavnym rozdielom mi pride ovladanie na displeji dotykove alebo pomocou joysticku. Ktory sposob je vyhodnejsi resp. trvacnejsi, resp. prakticky?
27.12.2012 - 11:57:11
00
z tych troch etrex30, najme ak ti skutocne ide o vydrz baterie ktoru maju nove etrexy o poznanie lepsiu. Tiez maju rychlejsi fix a podporuju aj glonass, minusom je nizsia zivotnost joysticku
27.12.2012 - 13:17:03
00
vdaka za odpoved! este by som sa rad spytal ci nemas skusenosti nahodou s ich umiestnenim na rajdy (predstavec), ci je original drziak vhodny, pripadne doporucujes drziak od ineho vyrobcu?
27.12.2012 - 13:26:10
00
Ja mam Dakotu 20 už dva roky a som s ňou spokojný. Jedine čo by som vytkol je slabé podsvietenie displaya. Ten eTrex podľa parametrov výrobcu bude v podstate to iste v inom šate. Drziaky na to by mali byť rovnaké, ja mám originál garmin no pre istotu mám masinku este prichytenu karabinkou o bovdenov ... Jednu navigáciu som totiž stratil, pri zjazde na šotoline mi z toho drziaka vyskočila ..... Aj teraz sa občas stane že vyskočí no ostane visieť na biku
27.12.2012 - 14:54:32
00
tema jak na zavolanie, tiez som porovnaval tieto a rozhodol som sa pre etrex 30, akurat kukam kde by sa dal nejak vyhodnejsie zohnat :), ak ma niekto prehlad pripadne predava zachovaly za dobru cenu tak napiste :)
27.12.2012 - 15:05:05
00
tema jak na zavolanie, tiez som porovnaval tieto a rozhodol som sa pre etrex 30, akurat kukam kde by sa dal nejak vyhodnejsie zohnat :), ak ma niekto prehlad pripadne predava zachovaly za dobru cenu tak napiste :)

Čo tak použiť nejaký agragátor ciena ako heureka.sk alebo najnakup.sk ?
Momentálne najlecnejšie v alza.sk a hej.sk .... Ale skúsiť niekde vo svete 8)
27.12.2012 - 16:04:27
00
no to som kukal ale tak ci nahodou niekde nejaky mensi shop s akciou alebo co dakto nenasiel
a vo svete nepredavaju sk topo mapu k tomu... ci?
27.12.2012 - 16:36:16
00
Ahojte,
rad by som si zaobstaral gps, nakolko s mobilom sa mi to pomaly zda byt neprakticke z dovodu vydrze baterie. Porovnavam tieto 3 modely a hlavnym rozdielom mi pride ovladanie na displeji dotykove alebo pomocou joysticku. Ktory sposob je vyhodnejsi resp. trvacnejsi, resp. prakticky?

Hollux FunTrek 130 Pro si nezvazoval? Sice podrazelo odkedy som ho ja kupoval, ale pripada mi to lepsie vyuzitelne vdaka WinCE operacnemu systemu, daju sa doinstalovat ine aplikacie (OxiExplorer, iGo)... Jedine co mi a tom chyba nejaky reproduktorik, ma to iba beep.
27.12.2012 - 17:06:14
00
nevyzera zle, az na tu vydrz na baterku... a este k tomu lion
27.12.2012 - 17:09:46
00
No s tou baterkou - vydrz novej bola cca 8 hodin, po 2 rokoch som kupoval novu. Vyhoda je, ze je to klasicka Nokiacka baterka... V pripade nudze sa to da cez mini USB nabit napriklad z ML-102 + 18650 baterie. Jasne, ze oproti deklarovanej vydrzi tych eTrexov sa to vsak nechyta...
27.12.2012 - 17:28:20
00
no hej, len to uz mozem mat aj rovno telefon :), ja som zvazil pre a proti, radsej gombiky nez dotykac, radsej dlha vydrz, staci mi aj to nizke rozlisenie, kompas aj vyskomer to ma, niekde sice pisali ze nema zaznam tras ale inde som cital ze hej co mi pride aj logicke ;), zvladne to aj geocaching tak a viac mi netreba :)

jedine co som sa dako nedocital ako to tam je s mapami, ma to sk mapu a nejaku basic to je co?, ked vyjdem mimo sk tak vtedy mi to co ukaze? :)
27.12.2012 - 17:39:34
00
osobne si myslim ze zaznam tras by to snad malo zvladnut
co sa tyka map tak tu na fore som nasiel navod od Laca ako si patchnut garmina a nahrat tam trebars mapy aj z cykloatlasu, je to niekde v teme mobac atd
27.12.2012 - 17:50:49
00
no to uz budem neskor riesit asi, ale tie basic mapy nie su daco ze dake zakladne mapy okoliteho sveta aby aspon nejake vacsie cesty dediny mesta bolo vidno? + k tomu podrobna mapa sk, aspon tak nejak som to z toho popisu pochopil
27.12.2012 - 18:19:33
00
ano, pochopil som to aj ja tak
27.12.2012 - 18:27:24
00
etrex 30 dokaze bez problemov robit zaznam tras ci navigaciu pozdlz nich, ma uplne iny cipset ako trieda oregon a dakota (podporuje aj glonass) a aj kvoli tomu ma podstatne lepsiu vydrz. SK Mapa k pristroju sa pribaluje iba cez obchody zo slovenskeho distribucnehu kanalu a na to si treba dat pozor pri kupe (alza, hej, mall... su ceske firmy),aj bez patchovania sa da dohrat jedna bitmapa ale s citelnym obmedzenim, ktore treba dodrzat. Drziak na bike by som urcite istil este niecim. Ak mate v pristroji routovaciu mapu dokaze navigovat aj po cestach. Je ANT + kompatibilna a teda vie zaznamenavat aj udaje z kompatibilnych senzorov ako je pulzmeter, senzor kadencie, externy teplomer, v inej teme su aj odkazy na free mapy na baze openstreetmaps ktore su vo vychytenych regionoch dost kvalitne. Treba aj citat materske weby vyrobcov, je tam zodpovedanych vela miestnych dohadov.
27.12.2012 - 20:16:11
00
keyboard_arrow_up