Web app by mala byt tu: http://www.brytonsport.com/mapLatestTracks

Asi donho pojdem, uz ma nebavi trackovat mobilom a Bryton vyzera, ze ma fajn pomer cena/vykon.
21.07.2016 - 16:06:57
00
Tak som Brytona trochu otestoval.
Ako si prezerate zaznam s trasy?

Synchronizacia cez WLAN to hodi len do mobilnej appky ktora nieje bohvie co a na web brytonsport.com to nic nenasynchronizuje.
Je moznost zapnut synchro na stravu ale tomu sa zatial chciem vyhnut. Ako som spominal vyssie tak toto ma polar podla mna uplne inde.

K ostatnym postrehom
- drziak je ako som pisal vyssie u Polaru lepsi no nebal by som sa vypadnutia ani Brytona
- displej na Brytone je horsi ako u Polaru slabsie citatelny a kryci plast robi dost odlesky
26.07.2016 - 08:34:44
01
Takze mna nakoniec Bryton Rider 330 nepresvedcil. Ak by mal niekto zaujem mozem ho posunut za nakupnu cenu 149,90 (usetris postovne) najlepsie BA, pripadne donesiem do Stupavy.

Cenu riesit nebudem kedze ho inak v pondelok vraciam spat do BD.
27.07.2016 - 20:30:11
00
hmm :/
P3tros to vidi ako ? :) tiez nespokojny ?
27.07.2016 - 20:49:33
00
Pred Brytonom som používal cyklopočítač Sigma 8.12 + pulzmeter z lidlu, a samozrejeme stravu v telefone.
takže zhrnutie po týždni používania:
+ zariadenie je malé ale dobre čitatelné aj na priamom slnku, večer sa automaticky zapne podsvietenie, 8riadkov info plne nastavitelne- a stale citatelne za jazdy!!!
+ synchronizacia cez wifi so stravou, funguje dobre a rýchlo
+ Navigácia, aj ked jednoduchá ale stačí, nemusím furt vytahovat telefon
+ Menu je jednoduche a rychle, zariadenie sa rychlo zapne a hned chyti GPS, v podstate nasadnete zapnete a mozte ist.
+ bateria: Po asi týždni jazdenia ( hodina denne) mám ešte 3/4 batérie.
- tie tri spodné gombíky mohli byť lepšie ( sú priliz gumene) ale dá sa na to zvyknut
- zatial tá appka na telefon nieje nič moc, da sa cakat ze na tom budu pracovat

ja si myslím že ten rider 330 nemá konkurenciu z hladiska cena/ vykon, celkovo som spokojný s kúpou.
27.07.2016 - 21:17:20
01
na akom biku ho pouzivas? typujem ze cestak.
Mne sa cez tu ich mobilnu appku nepodarilo naplanovat trasu pre MTB - lesne chodnicky atd., jedine riesenie bolo nahrat gpx.
Pri zobrazeni 8 udajov som uz mal problem sledovat co zobrazuju - male pismena.

Jedine co mi bude asi chybat je ta rychla synchronizacia cez wifi
27.07.2016 - 22:10:27
00
Ako je na tom s prijmom signalu v lese? Nevypadavalo gps, pripadne to potom nehadzalo haluze krizom po lese?
27.07.2016 - 22:24:26
00
Signal som nestratil ani raz aj zaznam bol plynuly bez nejakych nezmyslov.
27.07.2016 - 22:29:41
01
Používam to na MTB, bežne používam rozloženie 5-tich udajov, ale tých 8 udajov pouzivam ne udaje ktore nesledujem počas jazdy často ( napriklad hodinky, teplotu, výšku, sklon, max rychlost, celkove ODO, ..)
- ano mas pravdu ta appka este nevie planovat mimo cestu, dufam ze to pridaju skoro. na ich stránke to už funguje pár rokov.
- signal v lese nevypadava, samozrejme v dlhom tuneli vypadne ale do 5 sek. je spet
28.07.2016 - 01:05:01
00
planovanie mimo cestu by som osobne nebral ako problem - vacsinou si aj tak vezmem cudzie / svoje stare gpx a to upravujem (nemyslim si, ze hoci aj o rok budu mat vo svojom softe moznost importu nasich lesnych ciest :))
skor by ma zaujimala pevnost toho drziaku - zadne svetla som pri pade ulamoval pravidelne (uz pouzivam take bez tej umelej konzoly)
bojim sa, ze sa to ulomi aj pri "normalnej" jazde, podla toho co tu pisete :)
28.07.2016 - 10:53:36
00
Pri navigacii mi neslo ani tak o zadavanie lesnych ciest. Lenze v mobilnej appke som nasiel len moznost zadavat adresy, nemohol som si trasu "nakreslit" zadanim bodov. Na to treba pouzit inu sluzbu nech vygeneruje prislusne gpx.

Drziak by mal byt OK aj ked pri porovnani s Polar nieje taky tuhy. Polar ma na drziaku zubky ktore postupne zacvakavaju pri otacani takze ten skor znicim ako stratim
28.07.2016 - 10:58:36
01
pozri GPS Track Editor (win appka) - upravujem si v nom gpx (naklikas si co potrebujes a maju celkom fajn podkladove mapy) ...
28.07.2016 - 11:02:44
00
Ulomit sa ten držiak určite neulomí ani pri "normalnej" jazde, okopírovali držiak Garminu (na internete sa da najs navod ako ho modifikovat aby pasoval), Rider 330 ma 56 gramov, a napriklad Edge 1000 čo používa vlastne rovnake uchytenie ma 114g.
28.07.2016 - 11:36:28
01
bajobb napísal:
Takze mna nakoniec Bryton Rider 330 nepresvedcil. Ak by mal niekto zaujem mozem ho posunut za nakupnu cenu 149,90 (usetris postovne) najlepsie BA, pripadne donesiem do Stupavy.

Cenu riesit nebudem kedze ho inak v pondelok vraciam spat do BD.



bajobb
Podelis sa s nami o dovody preco ta nepresvedcil ?
Zvazujem tiez kupu tohto modelu, a kazda rada ci nazor sa zide.
Vdaka
29.07.2016 - 13:37:47
00
Aby som niekoho zbytocne neodradil tak to zhrniem.
Mal som moznost porovnat a sucasne pouzivat Polar M450 a Bryton Rider 330 - oba s hrudnym pasom + bezmagnetova Wahoo kadencia a speed senzor.

Totozne veci:
- komunikacia so senzormi bez problemov (dokonca naraz, kedze Polar je BTLE a Bryton ANT+ a oba senzory podporovali dualne pripojenie)
- rýchly a presny GPS signal nestratil som ho ani raz (na Nexuse 5x sa mi to stavalo)
- GPS zaznam bez zjavnych anomalii
- automaticky senzor podsvietenia displeja
- rozmery a vaha
- cena
- vydrz baterie - synchronizacia so strava

Polar M450:
+ prehladny displej dobre viditelny (max 4 udaje na obrazovku)
+ prehladna web stranka a jednoduchy export do .gpx .tcx
+ pevny drziak
+ BTLE (moznost vyuzitia senzorov a HR aj s mobilom, moj nema podporu ANT+)
+ tlacitka su na pocit tvrdsie (citit odozvu stlacenia)
+ rôzne profily
+ konfiguracia profilov a obrazoviek cez web stranku
+ zabudovana blikacka
- pomala synchronizacia cez BT a mobil
- nema navigovanie
- synchronizovanie firmware len cez kabel s PC

Plusy pre Bryton:
+ moznost zobrazenia az 8 udajov na obrazovke (na toto treba dobre oci, mne sa to neosvedcilo)
+ navigacia
+ rychla synchronizacia cez wifi s aktualizovanim firmware aj A-GPS udajov
- slaba mobilna appka a ziadna web sluzba kde by sa data automaticky synchronizovali
- slabsi drziak
- make tlacidla bez odozvy
- zlozite konfigurovanie
- ANT+

Je to len moj subjektivny nazor. Hladal som lacny a maly comp na MTB ktory bude hlavne riesit zaznam trasy a monitorovat HR a kadenciu.
Toto oba splnaju. Navigacia mala byt take male + ktore by mi z casu na cas bodlo, hlavne ked sa vyberiem do neznameho terenu.
To ako je to spravene ma velmi nepresvedcilo. Je to pouzitelne, no cakal som od toho viac.
Co ma presvedcilo nechat si Polar a nie Bryton bola ich web stranka a mobilna appka a samozrejme to ze Brytonu sa viem este lahko zbavit tym ze ho mozem vratit.

Prílohy:

IMG_20160729_203534.jpg
IMG_20160729_203534.jpg 392.62 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2016 - 20:43:23
01
keyboard_arrow_up