No veď to je práve ten problém, že asi nie. Garmin je des, ale nič lepšie nie je.
Dnes som zmenil záver dojazdu, do cieľa ostávalo 7 km. Zvolil som trasu, ktorú som poznal a mala tiež 7 km. Prepočítal trasu a zobrazil dojazd 11 km. Som to neriešil lebo som vedel kadiaľ idem. Po 2 km mi kkt nariadil U Turn. Už som zvyknutý tak ma to neprekvapilo. Počas celej trasy prepočítaval a ukazoval dojazdy 10, 16, 12, km a nakoniec 78 km. Išiel som s5 po rovnakej trase ako tam a úplne sa stratil ktorým smerom idem. Tú trasu sám normálne navrhne ako ideálnu. Komoot ju tiež navrhuje ako ideálnu trasu. Tam nie je žiadny dôvod hľadať obchádzky. Proste to programovala tlupa magorov. Garmin nepočíta novú trasu ako najvýhodnejšiu do cieľa, ale snaží sa vrátiť na miesto, alebo najbliššie k miestu, kde sa "zle" odbočilo. Čo je väčšinou nezmysel, alebo by tam mala byť možnosť voľby. Ale U-turn po 2 km na
bicykli naprogramuje iba úplný magor. A takto funguje Garmin vo všetkom.
Ale aby som bol úprimný, posledné dva výjazdy som absolvoval so štartom 80 km od domu a z rovnakého miesta. (Štarty boli 50m od seba) Išiel som tam autom. Nijako som výšku nekalibroval. Pred týždňom som začal na 36 m, dnes 34 m. Podľa servera topographic-map.com je nadmorská výška štartu 33 m. Takže sa trafil veľmi presne. Z
GPS to istotne tak presne netrafil. Možno z DEM máp. S nimi ale počas výjazdu nekomunikuje. Možno zobral výšku z naplánovanej trasy. Každopádne to fungovalo.