Zapínať BT na čom? Na mobile a garminoch mi beží stále - vzájomné sparovanie.
21.12.2022 - 07:47:32
00
Zere to zbytocne baterku. Wifi sa automaticky zapina iba pred a po skonceni vyjazdu, pocas je vypnuta. A je to ovela rychlejsie ako BT
21.12.2022 - 07:54:22
03
Na 530 ma baterka teda vôbec netrápi, na fenixoch v 99% tiež nie. Veď by som prišiel o upozorenia.
Keď ukončím záznam, tak kým opriem bike na miesto a rozopnem prilbu, tak je to synchronizované. Doma mi to možno robí aj cez wifi, ale v práci určite cez BT. A tak je to správne - zbytočne neriešiť, ale používať.
21.12.2022 - 08:04:59
15
Tiez mam BT stale zapnute kvoli notifikaciam z mobilu na ktorom mi tiez stale bezi, parovanie aj v aute a pod...
A prave takto obdobne rychlo mi to synchronizovalo, neviem kde nastal problem...
21.12.2022 - 08:09:58
00
A co take dolezite potrebujete vidiet, ze mate notifikacie aktivne? Teda chapem, ze telefonat z roboty, alebo podobne, ale inak nevidim dovod, preco by ma mal otravovat mobil este aj na biku (a to mam vypnute skoro vsetky notifikacie).
21.12.2022 - 08:49:32
06
Každy sme iný. Ja zasa upozornenia nepotrebujem počas výjazdu (bike beriem ako oddych od vonkajšieho sveta - total vypnem), kedze si chcem oddýchnuť od social media práveže 😁čiže BT vypínam a len wifi. Cez BT mne to inak tiež išlo veľmi pomaly a cez wifi asi sekunda. Strava je dokonca rýchlejšia ako Garmin.
21.12.2022 - 08:49:58
01
Na bicykli dochádzam do práce, vtedy sa to hodí. Počas "bežných" výjazdov vidím kto mi volá/ píše, ale nič mi nebráni to ignorovať.
Na beh ani mobil bežne nenosím, teda pokiaľ to nie je 20 km trail, to už mám aj bežecký batoh, viac vody a pre istotu aj ten mobil.
Ale ako som už spomenul, to že viem kto mi volá, neznamená, že musím reagovať, akurá viem kto je to bez toho, aby som lovil telefón.
21.12.2022 - 09:00:13
05
Sesulak Tak ja konkretne len kvoli hovorom, aby som vedel ci vyberat mobil a zastavovat alebo to mozem ignorovat a pocka to domov, nic viac nic menej. Castokrat ani nepocujem ze mobil zvoni tak aj preto...
21.12.2022 - 09:04:31
05
Sesulak napísal:
A co take dolezite potrebujete vidiet, ze mate notifikacie aktivne? Teda chapem, ze telefonat z roboty, alebo podobne, ale inak nevidim dovod, preco by ma mal otravovat mobil este aj na biku (a to mam vypnute skoro vsetky notifikacie).


moja reč, ja práve odkedy mám garmin s wifi tak bikový telefón nosím vypnutý, predtým som ho nosil v letovom režime a len doma vypol letový kvôli synchr. cez BT... žijeme rýchlu dobu a nepotrebujem si ju ešte zrýchlovať spamom na garmine, keď chcem vypnúť.... hlavne keď človek jazdí v pohraničí a hneď mu tam naskáče 300 spamových sms o tom čo má robiť cez kovid keď bol v zahraničí :D
21.12.2022 - 09:25:45
00
myslim ze je kazdeho vec ci to ma vypnute alebo nie. ja to mam zapnute lebo potrebujem mat info ked mi niekto pise pripadne mam zapnuty livetracking aby niekto dalsi videl ze som OK a slapem a kde asi som.
21.12.2022 - 09:25:55
02
to fakt niekoho baví, resp má čas, sledovať niekoho kde sa pohybuje na biku... aj tak čo spraví, keď sa prestaneš hýbať? ale šak ako píšeš každého vec...
21.12.2022 - 09:34:00
00
Nejde o sledovanie bodky na mapke ze ako sa hybe a porovnavanie rychlosti a % stupania alebo coho... ale priebezna kontrola kde sa clovek nachadza a ci nie je na jednom mieste nejak podozrivo dlho - v pripade padu, urazu. Ked bude bez zmeny pohybu tak mu dotycna osoba zavola a ked nereaguje tak vie kde ho hladat/poziadat pomoc.
21.12.2022 - 09:45:35
06
Ked sme uz pri tych padoch. Ked spadnem nahle, tak Garmin dokaze poslat tu emergency SMSku manzelke aj ked mam vypnuty BT? Alebo musi byt zapnuty?
21.12.2022 - 09:48:18
00
Tak jedine, ze by zacal kricat o pomoc :D . Bez BT to neposle nic.
21.12.2022 - 09:56:30
04
je to presne ako pise picco, nemusi mi písat ci som ok alebo kde som ale klikne na link a vidi ci som niekde daleko a smerujem este von alebo uz som na ceste domov alebo niekde mimo obce stojim uz dlhsiu dobu a mozem lezat na ceste zrazeny atd. Ked vidi ze stojim na BK tak je jasne ze som ok :) nie kazdy je mamv<>sta a serie na vsetkych a na vsetko na okolo ;)
21.12.2022 - 10:14:38
00
keyboard_arrow_up