2hod? To si este dobre natom :-)
29.01.2023 - 16:10:22
00
Pls nepozorujete niekto zmenu správania barometra v hodinkách Venu2? Mám podozrenie, že aktualizáciou FW niečo dovrzali. Od začiatku októbra mi začali zobrazovať upozornenia o dosiahnutí denných limitov nastúpaných poschodí. Žiadne schody pritom v práci ani doma nemám. Zistil som, že hodinky zobrazujú neustále zmenu výšky aj keď sedím za stolom. Ak sa k tomu pridá nejaký pohyb, vyhodnotia to ako kráčanie po schodoch. Do októbra to fungovalo dobre. Žiadne poschodia viacmenej nepočítalo.
Dovtedy barometer fungoval dobre, lebo keď si pozriem horskú turistiku z leta, zaznamenaná výška sedí s výškou na mape takmer 100%. A to sa hodinky kalibrovali automaticky podľa GPS.
Príloha:
VenuAltimeter2.jpg
VenuAltimeter2.jpg 55.37 KiB thumb_up0thumb_down


Teraz som porovnal záznam trasy Venu2 s Edge1030+. Oba prístroje skalibrovali výšku pri štarte podľa uloženej loklality. Venu2 na začiatku uleteli ale výškový profil je viacmenej identický a barometer fungoval dostatočne presne. Žiadne falošné metre tam nie sú. V polovici trasy som omylom na Venu2 vypol nahrávanie. Keď som ho zapol, zvyšok trasy už nezaznamenávali výškový profil tak presne a na konci uleteli úplne. Merali evidentne blbosti. Ale tiež tam nie sú žiadne veľké falošné metre, ktoré by spôsobili falošné nastúpané poschodia.
Takže barometer ako taký funguje, ale iba počas zaznamenávania aktivity. Ak aktivita neprebieha, barometer meria kraviny a neustále mení výšku. Podľa mňa je to softvérová chyba, ale neviem ako by som to reklamoval.
Príloha:
ElevationBike3.jpg
ElevationBike3.jpg 63.43 KiB thumb_up0thumb_down

04.02.2023 - 22:22:00
00
Skusil si nastavit vysku manualne? Ja som barometer minuly tyzden nakalibroval rucne na 1030 m.n.m. na parkovisku na lyzovacke v Spalenej a merali super. Mam Venu 2.

Prílohy:

Screenshot_20230204_223408_Connect.jpg
Screenshot_20230204_223408_Connect.jpg 54.76 KiB thumb_up0thumb_down

04.02.2023 - 22:38:30
00
Hej. Kalibroval som ich veľakrát. Ono pri tom zázname aktivity to stále funguje uspokojivo. To je vidieť aj z toho môjho obrázka. Ale pri "nečinnosti" barometer zaznamenáva nezmyselnú zmenu výšky. Skús sledovať výšku ktorú zobrazujú keď sú v kľude a neprebieha žiadna aktivita.
Ja si skalibrujem výšku na 4 mnm, položím ich na stôl a behom hodiny zobrazujú npr. 4m, 24m, 66m, 72m, 89m.
04.02.2023 - 22:50:18
00
Na stôl v kuchyni? To je potom jasné.
05.02.2023 - 00:14:44
00
Mám prvýkrát cyklonavigáciu Garmin 830. Viem ako stiahnuť gpx súbor do zariadenia, avšak nie je mi moc jasné: ako vytvárate trasy vo freemap.sk? Naklikám si líniu v mape, ale..je tam nejaká možnosť pri pomýlení sa pri naklikávaní urobiť krok späť (zmazanie bodu ktorý nechcem bez toho aby prišlo k zmazaniu celej trasy). Niečo ako je v cykloserveri.cz. Je tam možnosť prichytávania línii k trasám? Ak si planujete trasu dá sa to aj v mobile? Isto má ešte niečo napadne, aké dik za nejaký stručný návod.
09.02.2023 - 20:08:01
00
Pre mňa je zatiaľ najjednoduchšie a najspoľahlivejsie vytváranie trás v Strave.
09.02.2023 - 20:22:27
01
Ja vytvaram v mapy.cz a exportujem z aplikacie priamo do connectu a potom do edge
09.02.2023 - 20:23:50
04
Tiež používam Stravu. Freemap mám rád ako mapovú vrstvu ale trasovanie nie je moc user friendly. A po tom ako príliš iniciatívni mapéri pooznačovali kopec ciest ako zakázané pre bike, čoho sa router striktne drží je ich trasovanie pre mňa nepoužiteľné. Lebo kopec trás čo jazdím v MF a VF jednoducho nevezme, lebo síce sa po nich bežne jazdi, ale po návštevného poriadku to nie je úplne košér.

Dúfam, že raz niekto šikovný pridá do connectu Freemap vrstvu tak ako je v strave. Potom by som asi zrušil jej predplatné. O moc viac platených funkcii okrem routingu aj tak nepoužívam.
09.02.2023 - 20:26:26
00
Ja si vytváram trasy už roky jedine v Locuse s vrstvou Strava a podkladom od Shocartu kombinovaným s leteckými ortophotomapami. Routing je v Locuse ok a aj vytváranie trasy je pohodlné. Keď mi to nechce dovoliť prejsť cez nejaký bod, prepnem sa na chvíľu na kreslenie ručne.

Keďže mám telefón Samsung, tak na PC viem použiť SamsungDex, čiže klikám na obrazovke notebooku a všetky zmeny sú hneď v telefóne, v Locuse. Teda aj tá vyklikaná trasa. (Predtým, pri iných telefónoch som používal emulátor Androidu)

Z Locusu si potom trasu pošlem rovno bezdrôtovo do Garminu cez Locus OutFit na strane telefónu a IQ aplikácie Locus InFit v Garmine.

Veľmi pohodlné.


Naposledy upravil laco dňa 09.02.2023 - 20:44:08, celkovo upravené 1 krát.

09.02.2023 - 20:39:46
03
Videl som návod ako exportovať gpx z mapy.cz, akurát najviac som plánoval trasy na cykloserver.cz , tam sa mi to najviac páči. Čiže skúsiť mapy.cz z aplikácie alebo priamo z webu?
Zo Stravy som zatiaľ neskúšal..
09.02.2023 - 20:43:19
00
Tiez si vytvaram v mapy.cz ale casto dava nezmyselne odbocky
Napr idem po hlavnej a da mi dolava tam STOPka...potom doprava zase na konci STOPka potom dolava...keby ma necha prist nakoniec tej hlavnej prisiel by som k dalsej hlavnejsej a tam bolo len DAJ PREDNOST V JAZDE zabocil by som dolava a bol by som na tej istej ulici ako cez tie STOPky...alebo staci len nieco inac nastavit? Sem tam mi da ze mam pouzit cyklotrasu napr v cechach ale musel som prejst cez protismer na cyklo v dlzke cca 500m a potom zase na cestu teda zase cez protismer...trosku nezmyselne navigovanie
bezotn napísal:
Ja vytvaram v mapy.cz a exportujem z aplikacie priamo do connectu a potom do edge
09.02.2023 - 20:56:13
00
Ja som písal o vytváraní trás v teréne, ale zjavne vidím, že sa tu vlastne bavíte o autonavigácii. V tom prípade odporúčam Google Maps. Dá sa pohodlne vytvoriť teasa pre bicykel, alebo aj pre peších, čo môže byť pre bicykel výhodné.

Inak, aj v Locuse to ide pre autá, sestné bicykle, atď.
09.02.2023 - 21:31:14
00
ten Locus je aj webová verzia: https://web.locusmap.app/
sylvatic keď ti vyhovuje cykloserver.cz tak používaj ten - tiež tam vieš exportovať GPX. V podstate je jedno z čoho to GPXko dostaneš a nie je problém ho importovať do Garminu.
Ešte tu nebolo spomenuté http://cmaps.gpsteam.eu/ a vlastne aj priamo v Garmin Connect sa dá plánovať trasa aj keď na skoro slepej mape :-)
10.02.2023 - 08:46:19
00
Výborný route planner má aj Komoot
10.02.2023 - 09:02:59
01
keyboard_arrow_up