Pred 2 rokmi somo mal podobnú skúsenosť. Vyriešilo sa to odstránením snímača z počítaša a opätovné načítanie. Odvtedy sa mi to už nestalo. Pre istotu ešte môžeš skúsiť pás vyprať (ak si sa veľmi spotila - nezabudni z pásu odobrať snímač) alebo navlhčiť tie hladké čierne kontaktné plochy (ja ich jednoducho obliznem, pred nasadením pásu :-) ).
04.04.2023 - 08:16:32
00
PINY napísal:
Ahojte. Chcem sa spýtať, či neviete, kde by mohol byť problém. Dopriala som si nový Garmin Edge 830. Prvé jazdy som bez problémov pripojila hrudný pás Suunto. Došla v ňom batéria, vymenila som ju, v nedeľu výjazd a bez problémov sa pripojil. Od včera ho už ale nevie edge nájsť. S hodinkami Garmin vivoactive 3 sa pripojí.
Nechápem, nič som v nastaveniach nemenila. Batéria je nová, hrudný pás v podstate tiež.
Reštartovala som telefón, bluetooth, zmazala snímač z edge a skúsila ho nahrať znovu. Nič ale nepomohlo.
Pravdu poviem, že bez sledovania tepu sa mi jazdí veľmi zle.


Ja som riešil veľmi podobný problém, ale u mňa to nakoniec bolo tým, že mi v hrudnom páse "vytiekla" baterka. Hodinky sa tvárili, že sa hruďák pripojil (edge ho nebol schopný pripojiť vôbec), no v skutočnosti preberali dáta so snímača na zápästí a keď som v hodinkách snímač odobral zo sparovaných, už ho znovu neboli schopné vyhľadať. Po výmene baterky v hruďáku sa zdá byť problém vyriešený, spároval sa bez problémov s hodinkami aj edge.
04.04.2023 - 08:25:28
00
Stalo sa mi viac krát že nenašlo senzor kadencie, pomohlo odstránenie z edge , výmena batérie aj ked pôvodná bola ešte dobrá, a znova naparovať. No a na staršom edge 810 sa nechcel zase pripojiť k telefónu tam pomohlo v edge zrusiť parovanie v connecte odstranit edge restart oboch zariadeni a nasledne nanovo sparovať
04.04.2023 - 08:42:15
00
Skúsim tú batériu novú a uvidím čo bude :) Vďaka chalani zatiaľ ;)
04.04.2023 - 08:50:17
00
Ak sa ti spoľahlivo pripojí k hodinkám tak v batérii asi problém nebude (samozrejme vylúčené to nie je). Skúsil by som ho v EDGE odstrániť a nanovo spárovať. Nepoznám ten hruďák či je len ANT alebo aj BLE - sú to rôzne protokoly a môže byť problém aj v tom.
04.04.2023 - 13:02:19
00
Baterka vymenená, všetko nanovo nainštalované, ale nechytí ho Strava, Garmin hodinky ani edge. Priateľ skúsil aj svoj edge a rovnako nič. Nezmokol, nespadol, nič čo by mu mohlo ublížiť. Takže umrel po mesiaci používania cca.. Samo sa to urobilo, ako vždy :tmi: :lol:
Nový bude treba a idem nejakú rozumnú náhradu teda hľadať.
05.04.2023 - 19:09:40
00
najdi si MAGENE na ali. funguje super za dobre €
05.04.2023 - 19:34:49
01
A reklamacia nie je mozna?
05.04.2023 - 20:34:02
00
PINY napísal:
Baterka vymenená, všetko nanovo nainštalované, ale nechytí ho Strava, Garmin hodinky ani edge. Priateľ skúsil aj svoj edge a rovnako nič. Nezmokol, nespadol, nič čo by mu mohlo ublížiť. Takže umrel po mesiaci používania cca.. Samo sa to urobilo, ako vždy :tmi: :lol:
Nový bude treba a idem nejakú rozumnú náhradu teda hľadať.

Kalenji z Decathlonu, alebo ja uz pouzivam vacsinou Garmin hodinky Venu 2 ako hrudak. Maju novy senzor tepu (ako aj ine nove modely od Garminu) a meria super.
05.04.2023 - 21:20:23
00
Ja mam tiez ten model z Dekáča a funguje jedna radost, teraz som po takmer 2 rokoch menil prvykrat baterku.
05.04.2023 - 21:26:50
01
Rovnako, baterku som myslim este nemenil (mozem pozriet, v lete budu 3r)
05.04.2023 - 21:44:26
01
martinsulovsky napísal:
A reklamacia nie je mozna?


Kúpila som ho pred 2 rokmi, ale použila asi 4x a pekne ležal v skrini. Používala som hodinky garmin, tak mi stačil tep z nich, odchýlka bola minimálna. Hrudný pás nie je veľmi pohodlný pre ženy inak. Dosť to tlačí pod športovou podprsenkou. Ku Garmin edge ale pás potrebujem a teraz keď som ho vytiahla v podstate nový, tak nejako umrel po pár jazdách na biku. Čo už.
Objednala som pred chvíľou Garmin HRM - dual ;)
Ďakujem všetkým za snahu pomôcť :)
05.04.2023 - 21:45:25
02
Sesulak napísal:
Kalenji z Decathlonu, alebo ja uz pouzivam vacsinou Garmin hodinky Venu 2 ako hrudak. Maju novy senzor tepu (ako aj ine nove modely od Garminu) a meria super.


Do edge môžem pridať hodinky garmin, ktoré nebudú zaznamenávať aktivitu a len snímať tep?
05.04.2023 - 21:49:56
00
Ano. Napr. tie Venu 2 maju moznost vysielat udaje o tepe a nasledne pridas tie hodinky ako klasicky hr senzor v Edge. Potom uz to len spustis na hodinkach a Edge ich najde ako HR senzor.

Vedeli to uz Vivoactive 3, tak tipujem, ze vsetky novsie Garmin to maju.
05.04.2023 - 21:56:31
10
Sesulak napísal:
Ano. Napr. tie Venu 2 maju moznost vysielat udaje o tepe a nasledne pridas tie hodinky ako klasicky hr senzor v Edge. Potom uz to len spustis na hodinkach a Edge ich najde ako HR senzor.

Vedeli to uz Vivoactive 3, tak tipujem, ze vsetky novsie Garmin to maju.


Vďaka moc ;) Keď bude tlačiť pás, vezmem hodinky a v lete sa vyhnem opáleniu hodiniek na ruke s pásom :lol: :lol:

Edit : hodinky Vivoactive 3 počítač Edge 830 nenašiel ;)
V každom prípade je to vyriešené novým hruďákom, vďaka ;)
06.04.2023 - 06:13:24
01
keyboard_arrow_up