Kto uvazuje o zakladnom "dumb" GPS cyklocomputeri, ktorym by si mohol trackovat vyjazdy, tak toto vyzera byt dobra volba do 40 €.

iGPSport iGS20E
http://global.igpsport.com/home/detail?id=12

https://www.aliexpress.com/item/IGPSPORT-Wireless-Stopwatch-Bicycle-Wireless-Computer-IPX6-Waterproof-Cycling-Speedometer-Digital-Sports-Bike-Computer/32761954253.html

Ma to barometricky vyskomer, teplomer, podsvietenie, dlhu vydrz na nabitie (20+ hodin), pamät na 90-110h zaznamov, jednoduche ovladanie a zaznam vo formate .fit uploadovatelny na Stravu. Nepodporuje ANT+ a teda ziadne periferie typu snimac otacok kolesa, HRM a CAD, ale ako lacna alternativa ku klasickym dumb computerom viac nez konkurencieschopne. Naviac v baleni aj extra uchyt pred predstavec, cize dokopy uchyt na tri bajky. Otazkou je snad len kvalita prijmu v lese pod stromami (v lete).

Tu je aj review vo francuzstine s anglickymi titulkami: https://www.youtube.com/watch?v=IFYWoTLA1SA
26.01.2017 - 01:37:04
01
Máte niekto ten iGPSPORT 20E? Na také bežné trackovanie by to mohlo byť dobré riešenie, moju starú dobrú Vistu používam pri turistike, ale na bajk to nie je ideálne gizmo a telefón sa mi nechce používať pri každom výjazde.

Najviac ma u takéhoto prístroja máta to, že síce často vydrží roky, ale časom stratí batéria kapacitu a môžeš ho vyhodiť. Ale na Amazone písal jeden recenzent, že to vyzerá byť nejaká štandardná lítiová baterka, ktorá sa dá odpojiť, teda by sa mohla dať aj vymeniť.

Niekto možno podotkne, že tu robím vedu z čínskeho spotrebáku za pár €, ale nejako nie som priaznivcom modernej konzumnej kultúry, ktorá očakáva, že každé dva roky vyhodíš starú techniku, aby si kúpil novší ekvivalent.
17.02.2017 - 09:55:04
00
Ja som nad nim rozmyslal, ale zatial som sa k tomu nedokopal. Inak ked som este vtedy patral, tak som zistil, ze okrem verzie iGS20E bez podpory ANT+ je v ponuke aj verzia iGS216 s podporou ANT+ a teda pripojitelnymi senzormi CAD, HRM, SPD. Akurat ze ta ma na displeji namiesto skratiek DST, ALT a pod. tie cinske haky-baky. :) Ale da sa s tym zit ak niekto chce merat kadenciu a tepy a pod. Ale predpokladam, ze vydrz na jedno nabitie bude tym padom o nieco mensia ako u verzie iGS20E.

http://www.igpsport.com/home/detail?id=10
https://www.aliexpress.com/item/IGPSPORT-GPS-Computer-Waterproof-IPX6-Wireless-Bluetooth4-0Bicycle-Stopwatch-Cycling-Speedometer-Bike-ANT-Speed-Cadence-Computer/32790072166.html
17.02.2017 - 11:01:25
00
Overené na niekoľkých výjazdoch, zatiaľ veľká spokojnosť. Výdrž batérie viac ako postačujúca, čitateľnosť displeja výborná, Runkeeper (aj Strava) vie stiahnuť formát .fit z prístroja priamo. Kúpené na Aliexprese za cca. 40€, colnica to prepustila bez ďalších cavykov. GPS vyzerá byť OK, ešte to niekedy skúsim porovnať s Garminom.

iGPSPORT neponúka mapy, je to výhradne GPS computer na záznam trasy, zobrazuje rýchlosť, priemerku, prejdenú vzdialenosť, nastúpané metre (podľa všetkého barometricky), čas výjazdu a pod.

Prílohy:

_MG_3138.jpg
_MG_3138.jpg 755.47 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2017 - 22:48:27
05
To porovnanie s Garminom by ma zaujímalo. Tieto iGP-čka vraj nemajú moc presný GPS modul
03.04.2017 - 23:23:41
00
Oproti iPhonu je záznam o byľku kratší, v recenziách som videl, že zaznamenáva porovnateľne s Garminom.
Pozeral som aj miesto fotky na Hikingu a rozdiel v nadmorskej výške je do 10 metrov.
04.04.2017 - 08:05:31
00
Pali65 napísal:
Overené na niekoľkých výjazdoch, zatiaľ veľká spokojnosť. GPS vyzerá byť OK, ešte to niekedy skúsim porovnať s Garminom.

2 otazky:
1. Auto start stop asi nema, ze? Teda nenasiel som o tom info. Cize spustenie a zastavenie zaznamu na vyjazde ovladas lavym tlacidlom? Alebo si nasiel v nastaveniach auto start-stop?
2. Pocet nastupanych metrov za vyjazd sa Ti zda hodnoverny? Resp. asi si to este neporovnal s Garminom, ale to porovnanie ma celkom zaujima, ze ci napr. pri 40 km vyjazde bude rozdiel v nastupanych metroch len zanedbatelny, alebo vyrazny. Teda za predpokladu, ze aj Garmin ma barometricky vyskomer. :)
07.04.2017 - 12:53:29
00
Okrem nastavenia časovej zóny sa tam nedá hádam nič nastavovať. Pauzovanie tlačítkom. V pondelok pôjdem s kamošom, čo má nejaký novší Garmin, tak sa bude dať porovnať. A nastúpené metre mi pripadali realistické, dám ešte konkrétne príklady.
07.04.2017 - 14:45:25
01
Jezus Vyzerá to tak, že tam bude barometrický výškomer, ukazuje totiž aj bez GPS a mení sa v čase, napr. z večera na ráno s meniacim sa tlakom. Nenašiel som nijaký spôsob, ako by sa kalibroval, v návode nie je zmienka. Možno by sa to dalo urobiť v internom súbore user.fit, ale nemám tušenia ako do toho nazrieť a prípadne editovať. Netuším ani ako to napr. vypočítava bez zadania hmotnosti cyklistu kalórie. Samotný prístroj váži 60 gramov.

Na tejto trase mi zaznamenal 540 nastúpaných metrov, čo je do značnej miery konzistentné s tým, čo cez vrstevnice odmerala mapa.

Pozrel som aj záznamy, naozaj nemá automatické pauzovanie, toto má až ten vyšší model.
07.04.2017 - 20:07:34
00
Ja viem, ze iGPSport ma barometricky vyskomer. :) To som pisal uz v tom prvom prispevku ked som ho daval do pozornosti tu vo fore. Keby nemal barometricky vyskomer a bral data o vyske len z GPS, tak ma ani nezaujme. Predpokladam, ze kalibracia vysky je automaticka zo satelitov rovnako ako v Garminoch. A tie kalorie su len velmi orientacne - je to len jednoduchy vypocet cez nejaky koeficient a pocet km a mozno vysku. Bez tepov, veku a hmotnosti to ina ako orientacna hodnota ani byt nemoze.

P.S. Subor by som zo srandy skusil otvorit Notepadom, niekedy najjednoduchsie riesenie funguje. :)
07.04.2017 - 22:34:38
00
Pali65 neskúšal si GPS záznam otvoriť v "routeconverter-i"?
10.04.2017 - 13:38:10
00
V tom nie, pozeral som výstup napr. tu: http://www.gpsvisualizer.com/convert_input

Väčšinou importujem výjazd rovno z prístroja do Runkeepera.

Dnes sme sa boli s kamarátom previezť okolo Majdánu, ja som zaznamenával na iGPSport20 a on na Garmin Edge 705.

Tu si môžete stiahnuť oba súbory konvertované do gpx na stránke uvedenej vyššie.

Prílohy:

Garmin705Edge20170410.gpx [997.27 KiB] Zobraziť na mape

IGPSPORT_20170410.gpx [1.05 MiB] Zobraziť na mape

10.04.2017 - 17:53:33
01
Po uploade na hiking.sk mi to vyplulo toto:

Garmin
- vzdialenosť 27.63 km
- prevýšenie + 733 m / - 693 m

iGPSport
- vzdialenosť 28.21 km
- prevýšenie + 761 m / - 762 m

Takze iGPSport je na tom velmi dobre. Otazkou je, ze ako je mozne, ze Garminu chyba 40 vyskovych klesania, ked sa startovalo aj koncilo v tom istom bode. Davalo by to zmysel, ak ma iGPSport tu autokalibraciu vysky podla satelitov ako som spominal a ten Garmin nie a ze pocas vyjazdu mierne klesol tlak. Inak si to vysvetlit neviem.
10.04.2017 - 19:06:13
00
Jezus Garmin mal podľa kamoša niekoľko krátkych výpadkov, pri detailnom skúmaní trasy to vidno. Najlepšie to ukazuje porovnanie výškových profilov:

Edit: Myslím si, že sa naozaj počas výjazdu klesal tlak, zodpovedá to sľubovanej zmene počasia.

Prílohy:

AltitudeGarmin.jpeg
AltitudeGarmin.jpeg 108.55 KiB thumb_up0thumb_down

Elevation_iGPSport.jpeg
Elevation_iGPSport.jpeg 108.79 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2017 - 19:22:11
01
Podla grafu oba pristroje mali na konci inu vysku ako na zaciatku a s podobnou amplitudou. To nemusi byt len zmenou tlaku, ale moze to byt aj napriklad zmenou okolitej teploty. Vsak aj teplota ma na tlak vplyv... Sice su v cipsetoch, co maju teplotne senzory, nastavene autokalibracne mechanizmy, ale tie meraju vnutornu teplotu v puzdre a tak sa aj napriek tomu mozu lisit od reality. Edge 705 ma tiez autokalibraciu. Akurat je to 8 - 9 rokov stary model, takze s vyvojom je kdesi inde a tie vypadky boli charakteristicke na tu dobu. Aj dnes vsak riesit rozdiel v absolutnej presnosti nadmorskej vysky v rozsahu par desiatok metrov je vzhladom na kompromisy v sposobe merania velmi slusny vysledok. To sa na fore a aj ide preberalo x krat. Otazkou na igsport bude skor jeho stabilita firmveru a zivotnost pamate, kolko cykklov prepisovania utiahne a podobne charakteristiky. Ale to ukaze cas.
10.04.2017 - 21:56:06
00
keyboard_arrow_up