prosim o pomoc kupil som si MT nokia 5500 a k nemu GPS LD-3W a moj problem spociva v tom ze neviem kde a ako sa dostat k nejakemu softu resp aplikacii do MT aby mi to fungovalo a ako tam nasukat nejake tie mapy atd prosim som uplny GPS zaciatocnik a som v koncoch
20.09.2007 - 15:10:43
00
caw .Trochu neskoro pisem ale predsa.
Mam tu istu kombinaciu a kopu softikov ak daco potrebujes napis mi na mail: kopro666@azet.sk
20.09.2007 - 20:12:30
00
cau, ja mam symbian S60 a mam soft, ktory je zadarmo, vola sa mapviewGPS. Naskenujes mapu, v oziexploreri ju zkalibrujes, a natiahnes do mobilu. Potom ti v mobile ukazuje miesto, kde sa nachadzas. Podla kvality zkalibrovania je aj presnost, iked niektore mapy niesu presne nakreslene. Ale mne to dost pomohlo v orientacii, hlavne tam, kde teren uz tak dobre nepoznam. Dajusa tam dat aj body a rozne veci to ukazuje. Vyhodou je, ze v papierovej mape su aj vrstevnice a ine detaily, znacky, ktore som si v mapach pre cyklotrasy nevsimol.
Ak mate nieco ine, lepsie tak dajte vediet, rad vyskusam.
26.09.2007 - 08:22:00
00
ja pouzivam smartcomgps a je to asi naj program pre s60 3rd (n73,n95,5500......) je sice plateny ale kto ce poslem mu ho. Inak kto mate funkcneho oziexplorera )lebo ja uz som stahol z varezov vela vyrusov takze necem riskovat) tak mi ho prosim poslite cez ss.
Smartcomgps funguje vpodstate rovnako ako vysie spominany softik.
K gps pouzivam aj soft tomtom a skusal som aj vlk ale to je bezmapovy softik ale funguje skoro na kazdom fone.
Pomozte my potrevboval by som .map subory turisstyckych map 1,5000 popripade aj samotne mapy. hlavne okolie kosic presova a spiskej.a ked je tak aj madarska(fuzer az miskolc) ale hlavne presov lebo v sobotu tadial pojdem a cem si to vyskusat gpsko mam len od pondelka. :oops:
26.09.2007 - 17:22:09
00
prosim o pomoc kupil som si MT nokia 5500 a k nemu GPS LD-3W a moj problem spociva v tom ze neviem kde a ako sa dostat k nejakemu softu resp aplikacii do MT aby mi to fungovalo a ako tam nasukat nejake tie mapy atd prosim som uplny GPS zaciatocnik a som v koncoch


Ked mam ten fon S60 3d /symbian/ - doporucujem hodit do googlu "tom tom 6" najdes full soft mapy a navod ako to nainstalovat aj na slovenskych/ceskych strankach :wink:
28.09.2007 - 08:57:11
00
prosim o pomoc kupil som si MT nokia 5500 a k nemu GPS LD-3W a moj problem spociva v tom ze neviem kde a ako sa dostat k nejakemu softu resp aplikacii do MT aby mi to fungovalo a ako tam nasukat nejake tie mapy atd prosim som uplny GPS zaciatocnik a som v koncoch


Ked mam ten fon S60 3d /symbian/ - doporucujem hodit do googlu "tom tom 6" najdes full soft mapy a navod ako to nainstalovat aj na slovenskych/ceskych strankach :wink:
28.09.2007 - 08:58:28
00
mam aj tmtom 6 aj s mapami cz,sk,hu,pol ak dakto tak ss
28.09.2007 - 18:13:07
00
objavil som ameriku, alebo je to stare??? :shock:

"davam do pozornosti nasledovny portal: http://sportstracker.nokia.com/
pocas sportovych aktivit (beh, turistika, bike…) moze mobil zaznamenavat rychlost, polohu, vysku… a nasledne sa mozete so svojim okolim podelit o vase trasy, pripadne si zasutazit :wink: "

Prílohy:

vystup.jpg
vystup.jpg 239.96 KiB thumb_up0thumb_down

11.03.2008 - 13:19:11
00
Ku mne sa dostala N95, tak ked budem mat chvilku casu a otestujem ju, tak vas mozno trosku pootravujem - bud tu, abo aj v tejto teme. :)

A tento Tvoj tip Dudo sa mi velmi pozdava, takze asi sa zacnem venovat testovaniu coskoro (hned ako skompletujem bike). :)
11.03.2008 - 16:41:10
00
Ku mne sa dostala N95, tak ked budem mat chvilku casu a otestujem ju, tak vas mozno trosku pootravujem - bud tu, abo aj v tejto teme. :)

A tento Tvoj tip Dudo sa mi velmi pozdava, takze asi sa zacnem venovat testovaniu coskoro (hned ako skompletujem bike). :)
tak ako dopadlo to testovanie? je to využiteľné aj pri športe, alebo sa to gps dá použiť len v aute na cestách?
22.07.2008 - 22:40:14
00
Jezus: predpokladám, že si prišiel veľmi rýchlo na to, že interný prímač GPS v N95 je o triedu slabší ako hociktorý z externých prímačov... pri navigovaní v aute som sa nestačil čudovať, že som išiel aj 280-kou... :-) a to nevravím o tom, že so zapnutým GPS-kom baterka vydrží cca 5h... ale v aute s pripojenou nabíjačkou je to použiteľné... a v prírode asi tak zapnúť a zistiť, kde som... väčšinou aj tak využívam externý modul: http://www.focus.sk/zoom.asp?img=IMAGES ... popis=3570
ten vydrží viac ako 24h... a mobil potom s vypnutým GPS v pohode celý deň...
..na N95 je veľmi sympatické, že sa dá prepínať displej na ležato...
22.07.2008 - 23:13:27
00
netrpezlivo sa caka na Iphone, nebude treba prepinat polohu displeja, urobi to sam, no a som zveda aj na to GPS i ked dnes ma uz navigaciu asi skoro kazdy v aute,
23.07.2008 - 13:24:15
00
netrpezlivo sa caka na Iphone, nebude treba prepinat polohu displeja, urobi to sam, no a som zveda aj na to GPS i ked dnes ma uz navigaciu asi skoro kazdy v aute,


Pošas netrpezlivého čakania na iPhone s GPS treba intenzívne rozmýšľať nad tým, ako do iPhone (má vlastný operačný systém iPhone OS) dostať nejaký navigačný soft so slovenskými turistickými mapami. Myslím, že po intenzívnom rozmýšľaní sa čakanie na iPhone stane menej netrpezlivým.

... ale na druhej strane, keď kúpa iPhone niekomu urobí radosť, tak prečo nie.
23.07.2008 - 15:03:49
00
nad tym som nerozmyslal, ale ako som uz nacrtol GPS nieje hlavny dovod netrpezliveho cakania, na to som prisiel uz par rokov dozadu ze GPS v malom vydani je viac menej hlupst, skor mi ide o techniku ako takú. Kedze E90 je pre mna velka mrcha a vzdy som mal sklon k vacsim telefonom toto riesenie mi ide do rany.
ale aj tak verim tomu ze akonahle pride ten "telefon" do obehu vsetky softy nan vyjdu ako huby po dazdi. Podobne to bolo aj so symbian 3g, najskor sa hovorilo ze sa nebude dat zohnat free a mesiac na to co vysla n80 bolo vsetko dostupne.
23.07.2008 - 15:24:30
00
na to som prisiel uz par rokov dozadu ze GPS v malom vydani je viac menej hlupst

Doba sa meni, kvalita displayov rastie, dnes to nie je hlupost. Vlastna skusenost.
23.07.2008 - 16:38:11
00
keyboard_arrow_up