Tiez si myslim, ze na tom MIPSe nieco bude. Zatial som helmu rozmlatil len raz, ale aj to som zistil az doma, lebo vobec som necitil, ze som si udrel aj hlavu.
04.01.2022 - 12:21:27
00
Na Gire helme by som ešte ocenila to ich koliesko Rocloc 5, dobre sa s ním točí, drží a má také mikro zúbky, ktoré nepovolia ani o pol milimetra. Za mňa najlepšie upínanie na trhu. Niečo ako keď máš orech ratchet vs 6-západkový. Inak som mala najhorší pád pred dvanástimi rokmi a na hlave fungl novú Scott Karma :) to boli pekné helmy, také hranaté a vetrali ako už nič po nich. Odniesla to brada, pera a mala som monokel od okuliarov ale inak odvtedy až do dnes si to po pádoch už vždy odniesli ruky a nohy, našťastie! :) klop klop na drevo.
04.01.2022 - 12:52:05
00
Ešte sem hodím jednu otázku do pléna. Keďže zdravie je prvoradé, rozhodol som sa kúpiť už niečo bezpečnejšie a vybral som si spomínaný model Giro FIXTURE ale s technológiou MIPS (nech ma na hlave nechráni len vrstva polystyrénu).
Rovnakú helmu som chcel aj pre priateľku, ale... objavil som helmu Giro VERCE, ktorá je výhradne dámska (tiež má MIPS), ale na pohľad veľmi pripomína FIXTURE. Ide teda o rovnaký model, len s tým vylepšením, že dievčaťu bude sedieť lepšie než unisex FIXTURE alebo je to dámsky, ale menej kvalitný model? Rozhodujem sa, či objednať 2x FIXTURE alebo 1 kus vymeniť za VERCE. Pýtam sa preto, aby som neobjednával VERCE ak je menej "kvalitná".

Giro FIXTURE (unisex)
https://www.mikesport.sk/sk/giro-cyklisticka-prilba-mtb-fixture-integrated-mips-matte-portaro-gray-gr-7133694?from=listing&campaign-id=21

Giro VERCE (dámska)
https://www.mikesport.sk/sk/giro-cyklisticka-prilba-mtb-verce-integrated-mips-matte-midnight-gr-7113719
05.01.2022 - 18:02:57
00
Papierovo sú rovnaké :) Neexistuje niečo také ako lepšie sedenie na dámskej hlave, alebo horšia kvlita dámskych modelov. Základ je rovnaký, technológia je rovnaká, dámske sa robia v iných farbách a nerobia sa až po XL, lebo niekto povedal, že ženy majú malé hlavy a páčia sa im iné farby. Ako by ktokoľvek mohol zovšeobecniť tvary ženských hláv? Každý má inú hlavu. Hlava je hlava a helma je helma, proste sú tieto dve veci kompatibilné alebo nie. Sorry za takú skeptickú strohosť ale je to tak. Ak chceš ochrániť hlavu a ide ti o bezpečnosť, prilbu treba skúšať. Teoreticky ti naozaj nikto nepovie, či bude helma dobrá. Robila som v cyklopredajni a mala som na hlave 200 prilieb a to, či ti bude dobrá alebo nie naozaj nevyriešiš na internete. Hentie helmy sú tie isté len jedna je oficiálne pánska a druhá dámska. Giro to robí tak, že spraví napríklad model Skyline a dámsky, ten istý, kvietkavo-ružový a nazve ho Skyla. Inak je to to isté. Kúp, skús a zistíš, či sedí ak nie, vymeniš. Obvod hlavy je základné vodítko ale hlavy sú aj vysoké, široké atď....
05.01.2022 - 18:14:47
21
Ďakujem za super vysvetlenie :)
05.01.2022 - 18:18:35
01
Dámske veci sú super, čo sa oblečenia týka, lebo postava je jasne odlišná od mužskej ale ja mám to "šťastie", že mám veľké nohy a veľkú hlavu (to je všetko, čo mám veľké :) ) takže topánky, prilby, rukavice, bicykle, komponenty,... nevyberám podľa určenia dámske/pánske, ale podľa toho, čo mi je dobré. To je naozaj najistejší spôsob. Veľa šťastia s helmou. Papierovo si si vybral super model.
05.01.2022 - 18:22:55
10
fixska napísal:
Nikde ťa netlačí, nepadá ti, nie je ani plytká ani hlboká, remienky sedia, proste je ti dobrá... klasika, ako keď si skúšaš hocičo iné, platí aj pri topánkach, oblečení, rukaviciach,... Mne konkrétne Giro sedia, ktorú dám na hlavu, tá mi je dobrá, Bell presne naopak :)

aha, mne tato sedi uplne inak ako starsia co mam, trochu viac som v nej zanoreny..ci jeto zle,netusim
https://www.mtbiker.sk/shop/prilby/xc-a-tour-prilby/cratoni-c-pro-lime-matt-model-2021.html
06.01.2022 - 11:54:48
00
Preto je podľa mňa nespolahlive si vyberať helmu len na základe obvodu, lebo ak ti dajú 20 ks modelov, v ktorých budeš v rozmedzí cm, tak ti môže sedieť každá inak a vyberieš si tú, ktorá ti podľa subjektívneho pocitu sedí najlepšie. A to nikto nerozhodne za teba.
06.01.2022 - 14:50:28
01
Pokračovanie mojej otázky ktorú som položil pred mesiacmi:

Ako moc má byť integrálne tesná hneď po kúpe? Veľa krát som počul, že po kúpe tlačila na líca, ale neskôr sa ten molitan trochu uvoľnil.

Dnes mi prišla Fox Rampage mips v XL verzii. Keď vyberiem tie lícne molitany, tak mi na zbytku hlavy sedí úplne super, len tie líca neviem posúdiť, či nie sú až moc natesno.

Aj vo väčšine recenzií píšu, že je tesná, len ako tesná je moc tesná?
18.01.2022 - 19:34:35
00
Marinada tusim vozi integralu
18.01.2022 - 19:39:11
01
Nepovoli nic. Dva dni som mal v integralke od 100% hrniec aby to trosku roztiahlo a nic. Viac som to trapit nechcel a radsej som ju posunul ako nenosenu dalej.
18.01.2022 - 20:03:29
02
Ok, takže bohužiaľ pôjde odkiaľ prišla. :-(

Ostatné s Mipsom sú výrazne drahšie, takže budem musieť prehodnotiť, že ako ďalej, keďže ju plánujem použiť veľmi občasne

Prílohy:

IMG_20220118_180759.jpg
IMG_20220118_180759.jpg 533.42 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20220118_180807.jpg
IMG_20220118_180807.jpg 510.22 KiB thumb_up0thumb_down

18.01.2022 - 20:56:19
00
Ale to nevyzera ze by az tak tlacila. Mne lica pucila tak, ze som si ich az videl :D
18.01.2022 - 21:57:30
03
Mne sa tieto Rampage zdajú celkovo také menšie, ako keby juniorské. Vôbec ti nevyzerá úzka na vypchavkach, skôr ako keby ti celá tvár vyčnievala von z helmy sa mi zdá. Nechcem by to vyznelo blbo, to sa mi len zdá, skús hľadať celkovo takú objemnejsiu, masivnejsiu helmu,ktorá ti hlavu viac obalí. Ja mám napríklad veľkú hlavu na obvode ale keď už prepchám integralu tak, že mi neoskalpuje boky hlavy, mi vaklá na lícach. Ale TLD sedí dobre. Niekto tu predáva jednu XL za cca 180, nemajú mips ale sú to dobré helmy. Vyskúšaj.
18.01.2022 - 22:18:22
00
Ono to úplne na foto nieje vidieť, ale pri mojich 2m mám obvod hlavy 61.5cm, čo väčšina výrobcov ani neponúka...

No nič, aj práve teraz ju mám na hlave a testujem či mi vadí, alebo nie
18.01.2022 - 22:27:08
00
keyboard_arrow_up