dakujem
ok ak tomu dobre rozumiem budem mat dve veci
computer
a nieco v batohu urcite je to ekonomicke riesenie
ale keby som chcel nieco elegantnejsie a vsetko v jednom
a mensie tak asi nieco ako ta Edge 500?
09.06.2011 - 10:29:29
00
Edge 500. Áno, môže byť. Je to luxusnejšie, treba to však udržiavať v nabitom stave. O cyklokomputer sa nestaráš jak je rok dlhý (používam HAC 4).

Čo však, keď neskôr zatúžiš mať tam aj mapu a podľa nej sa orientovať. Poznám, ako nároky sú na začiatku nízke (ja to nepotrebujem), a potom predsa len červík začne nahlodávať. Či by už nebolo lepšie kúpiť Edge 800, alebo nejakú Dakotu? Je to iba na tebe, ty si musíš vybrať.

Nie som zástancom všetkého v jednom. Osobne by som si kúpil cyclocomputer (pulz, nadm. výška, ...) s možnosťou napojenia na počítač a dobré mapové GPS-ko.
09.06.2011 - 10:47:09
00
Otazka je, ci chces nieco s GPS, aby si videl kadial si siel, alebo ti staci len vidiet vyskovy profil, rychlost, tepy a nepotrebujes vediet kadial si siel. Na to druhe ti staci nieco ako Sigma ROX 9.0 alebo nejake Polary, ... (nech doplnia dalsi).

Edit: Ako pise Laco, cyklokomp + dobru GPS.
09.06.2011 - 10:51:14
00
Laco mi hovori z duse - pouzivam Polar CS600 ako tachometer a Garmin Dakota ako GPS, ktore na bike niekedy beriem, niekedy nie.
09.06.2011 - 14:06:15
00
dakujem za reakcie
pri tej zhode na tom asi nieco bude :)
moj problem je ten ze som mal predstavu niecoho maleho
a najviac som bol ochotny akceptovat rozmery Edge500
preto som uvazoval o nemapovom zariadeni
ktore ale vysledky bude schopne prezentovat aj na mape aj na grafe
tak mozem zacat o5
ale uz mam viac informacii a kombinacii ;)
09.06.2011 - 14:26:11
00
Ak chces tachometer s nemapovym GPS, je mozna aj kombinacia Polar CS600x a Polar G3 senzor (GPS, len trackuje), ktoru neskor mozes rozsirit o plnohodnotne GPS ako ja.
09.06.2011 - 18:09:45
00
Nie som zástancom všetkého v jednom. Osobne by som si kúpil cyclocomputer (pulz, nadm. výška, ...) s možnosťou napojenia na počítač a dobré mapové GPS-ko.


Súhlas taktiež využivam Hac 4 a Oregon 300, ale keď chceš prehľad o teréne niet nad starú dobrú mapu, preto mávam so sebou aj tú. Hlavne pri novej trase.
09.06.2011 - 21:14:25
00
Aby si to nemal jednoduche tak ja tvrdim naopak. Ak nemas nic, je zbytocne kupovat cyklokomp s pulzakom a extra gps. Seria Edge je optimalizovana na bicykel a ovladanie a pouzivanie je pri jazde perfektne. A sumarne vyjde menej ako kupovanie osve veci. Takisto nesuhlasim, ze je to styl pristroja vsetko v jednom, akoze je tam vsetko ale vsetko nanic, naopak, podla mna je edge odladene tak aby ti nic nechybalo.
A ci kupit mapovu alebo nie, zavisi skor od tvojej penzenky. Mapove vlastnosti su uplne identicke ako pri dakote (myslim teraz edge 800) akurat ze mas kvantum vylepseni na bike. A moja vlastna skusenost hovori ze orientovat sa na mape je fajn ale je zbytocne kupit polar + gps. Co mas v edge posluzi na navigaciu rovnako dobre ako ina gps. Co ti da edge navyse su dve veci - poprve virtual partner a v ramci neho aj navigacia pozdlz bud predpripravenej vytukanej cesty alebo z netu stiahnutej jazdy niekoho ineho s moznostou si voci tomu zasutazit a druha vec. v ramci zaznamu mas v jednom vsetky udaje synchronne, co by si nikdy s polarom a gps zaznamom nedal do kopy.
A ak chces stahovat zaznamy tak aj tak je to rezia a popri tom aj dobijes pristroj.
09.06.2011 - 21:51:03
00
rasto_t: tiez nazor a urcite spravny.
Ale aj tak skusim vypichnut vyhody Polaru s G3 GPS senzorom, ked chcem trasu LEN logovat:
1) softver na vyhodnocovanie treningov ma Polar lepsi (co uznavam, ze nemusi byt vyhoda, ak sa jedna o cisto turisticke vyuzitie)
2) baterka v Polare vydrzi rok aj viac, baterka AA v GPS senzore G3 vydrzi 18 hodin, nie je problem si do vrecka vziat zaloznu pri viacdnovom vyjazde bez dobijania (avsak je to na ukor intervalu ukladania dat, ak nemam pripojenie na PC)
3) pri vyhodnocovani trasy v PC sa v Google Earth zobrazuju waypointy vratane sumarnych udajov za kolo pre kazde stlacenia tlacidla "Lap". Tiez kazdy bod stopy je zobrazeny farbou podla toho v akom tepovom pasme si sa v nom pohyboval.
4) pomocou sikovneho drziaka na ruku sa da Polar vyuzivat na rozne sporty. Ja osobne ho pouzivam na beh, bezkovanie, turistiku. Odmenou je komplexny treningovy dennicek v PC. Garmin 800 asi na ruku nedas (teda aspon nie tak komfortne)
5) v pripade, ze sa rozhodnes pre meranie vykonu, snimac od Polaru je niekolkonasobne lacnejsi ako snimace kompaktibilne s ANT+ protokolom, ktore podporuje Garmin (nemam teraz na mysli Polar-Look pedale, ktore stoja porovnatelne)
6) snimac rychlosti a kadencie je pri Polare zvlast (Garmin ma 2 v jednom a musis ho dat na zadne koleso) a lahsie sa montuje (zaroven lepsie na bicykli vyzera :). Pas so snimacom pulzu ma Polar kvalitnejsie vyrobeny a jeho nosenie je o nieco prijemnejsie.

K tej cene: Polar nie je zrovna lacny, ale z jednej nemeckej stranky sa da kupit CS600X za 229 Eur, G3 senzor za 110 Eur.


Naposledy upravil mars dňa 10.06.2011 - 11:02:34, celkovo upravené 1 krát.

10.06.2011 - 10:13:16
00
mars: otázka bola najvhodnejšia navigácia na bicykel.
Tu sa dá úplne súhlasiť s rasto_t.
Garmin Edge 800, ak treba mapu je úplne super (možno by bodol nejaký update fimvéru, ale ten časom príde)
Keď netreba mapu, tak všetky funkcie má Edge 500.
(používam obe)
10.06.2011 - 10:29:15
00
a ja som myslel, ze v otazke bolo:
"nepotrebujem navigovat ale skor by ma bavilo si nasledne pozriet trasu graficky s uvedenymi hodnotami"
ale uz som ticho :)
10.06.2011 - 10:36:14
00
dakujem za Vase reakcie
okruh temy je sirsi a kazdy mate svoju pravdu
naviac odskusanu v praxi
ja idem v tomto zacinat
asi to u mna vyhra ta edge500ka
ale este si musim overit ako je to s IT narocnostou
nasledneho spracovania a vyhodnotenia v PC
10.06.2011 - 10:51:46
00
rasto_t: tiez nazor a urcite spravny.
Ale aj tak skusim vypichnut vyhody Polaru s G3 GPS senzorom, ked chcem trasu LEN logovat:
1) softver na vyhodnocovanie treningov ma Polar lepsi (co uznavam, ze nemusi byt vyhoda, ak sa jedna o cisto turisticke vyuzitie)
2) baterka v Polare vydrzi rok aj viac, baterka AA v GPS senzore G3 vydrzi 18 hodin, nie je problem si do vrecka vziat zaloznu pri viacdnovom vyjazde bez dobijania (avsak je to na ukor intervalu ukladania dat, ak nemam pripojenie na PC)
3) pri vyhodnocovani trasy v PC sa v Google Earth zobrazuju waypointy vratane sumarnych udajov za kolo pre kazde stlacenia tlacidla "Lap". Tiez kazdy bod stopy je zobrazeny farbou podla toho v akom tepovom pasme si sa v nom pohyboval.
4) pomocou sikovneho drziaka na ruku sa da Polar vyuzivat na rozne sporty. Ja osobne ho pouzivam na beh, bezkovanie, turistiku. Odmenou je komplexny treningovy dennicek v PC. Garmin 800 asi na ruku nedas (teda aspon nie tak komfortne)
5) v pripade, ze sa rozhodnes pre meranie vykonu, snimac od Polaru je niekolkonasobne lacnejsi ako snimace kompaktibilne s ANT+ protokolom, ktore podporuje Garmin (nemam teraz na mysli Polar-Look pedale, ktore stoja porovnatelne)
6) snimac rychlosti a kadencie je pri Polare zvlast (Garmin ma 2 v jednom a musis ho dat na zadne koleso) a lahsie sa montuje (zaroven lepsie na bicykli vyzera :). Pas so snimacom pulzu ma Polar kvalitnejsie vyrobeny a jeho nosenie je o nieco prijemnejsie.

K tej cene: Polar nie je zrovna lacny, ale z jednej nemeckej stranky sa da kupit CS600X za 229 Eur, G3 senzor za 110 Eur.


mozno by to bol zaujimavy porovnavaci test. inak polary som jazdil 10 rokov, z toho 7 s paralelnou turistickou gps roznych modelov a posledne 3 roky idem len s edge. tak si dovolim doplnit:

1. suhlas polar sw je lepsi, pre tych co neanalyzuju podrobne udaje ale bohato staci connect
2. vsetko co ma gps vydrzi radovo hodiny, takze ak je prvotna poziadavka mat gps zaznam traba s tym zit; na polarovsky gps su po webe staznosti na nizsiu citlivost a velke odskoky (to nie je moja osobna skusenost tak ber to s rezervou) tak ci tak su to uz 2 zariadenia a o kazde sa treba starat.
3. vo fit alebo tcx zazname z edge je co zaznam to informacia o polohe, rychlosti, nadmorskej vyske, tepu, kadenice (wattov, teploty) vratane statistickych udajov s medzicasmi (vratane ich polohy) takze tu mas x softov ktore ti zobrazia toto ako len chces a je to v jednom subore.
4. ano mas pravdu ale tu sa diskutovalo o biku. inak pouzival som edge aj na bezkach ked som si kupil priehladne neoprenove puzdro na ipod a pouzival.
5. wattmetre su drahe a myslim ze obaja vyrobcovia su v tom rovnako dobri. Polar ma svoj specificky podla retaze ale neviem sa k tomu vyjadrit.
6. senzory a ich umiestnenie je asi individualna preferencia. Hrudny pas ma napr. Edge 800 prave dost premakany a pohodlny na nosenie - aj tam je velky vyvoj. pozri si dokumentaciu na webe.
7. Polar nema navigacne funkcie - a nemyslim tym len routing po mape.

Osobne si myslim ze garmin aj polar su kvalitne a premakane produkty. Na bicykel ale si myslim, ze garmin spravil podarenejsi produkt. Ak cyklista zacina ze nema "nic" a chce nieco s aj funkciam s gps tak tam s cistym srdcom odporucim edge. A kto si kupi polara tak tiez nespravi hlupost.
10.06.2011 - 12:12:54
00
dakujem za Vase reakcie
okruh temy je sirsi a kazdy mate svoju pravdu
naviac odskusanu v praxi
ja idem v tomto zacinat
asi to u mna vyhra ta edge500ka
ale este si musim overit ako je to s IT narocnostou
nasledneho spracovania a vyhodnotenia v PC


Ak to nezoberies ako reklamu ale ako radu ako s edge zacat a ci to nie je moc komplikovane, pozri si clanok co som napisal
http://www.sportreport.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=735:garmin-edge-800-opis-a-skusenosti-as-3&catid=49:bekovanie&Itemid=96
pripadne casti pred alebo po.
10.06.2011 - 12:16:47
00
Zdravim a prosim vas o rady v tejto veci. Rozmyslam nad navigaciou na cykloturistiku/turistiku - najma znacene/neznacene trasy, zvaznice, lesne cesty, cesty, dediny, mesta (niekedy aj europske velkomesta). Ale predovsetkym by to bola ta cyklo/turistika v SR, okolie BB, orientovanie sa pri zlom znaceni, krizovatkach, skratkach a tiez geocaching. Napr. su to situacie v terene kedy idem bicyklom po neznacenej trase, aby som vedel spravny smer, kde sa nachadzam, kam smerujem.
1. je na to vhodnejsia cista turisticka navigacia (ak ano, staci aj nemapova?), alebo moze byt aj navigacia v mobile (ten by som si kupil, lebo mam stary mobil)?
2. rozpocet mam okolo 150€, da sa za tuto cenu nieco celkom dobre kupit?
3. privitam najma skusenosti tych, ktory tieto veci realne pouzili, resp. pouzivaju!

Dakujem za odpovede! Peter
11.11.2011 - 13:03:57
00
keyboard_arrow_up