bike len a len do auta ;)
10.03.2010 - 10:52:04
00
A nemusim sa bat ze za mnou niekto nedobrzdi

no tak mar_tin si taky isty nebol ked mu nabrali kombika zozadu mam pocit..
vzadu nemas nijako specialne vystuzene auto, ked ta naberu tak ti to poposuvaju statocne.. okrem toho tlacia biky na teba takze v pripade buracky je bike v aute najnebezpcnejsia varianta..
tiez vsak vozim bike zasadne v aute.. spoliehat sa nato ze kazdy den mozem mat buracku sa neda, to by som potom do auta nesadol vobec..
10.03.2010 - 10:56:35
00
ja teda fyzike a turbulenciam moc nerozumiem, ale iba raz som mal bajk na streche a sundal som 4 vrabcov v Stropkove (dost blbo sa to vybera z vypletu), kamos sundal zavoru v campe, dalsi sa nezmestil do podzemnej garaze...atd.
...a roky som vozil bajk vzadu na aute - sedan a nemal som problem ani s muskami ani s inou spominanou spinou... ;)


Nemyslis ze je to ale ich chyba a nie chyba stojanu na streche?? :lol: V podzemnej garazi.. ak by si tvoj kamarat vsimal taku tabulku na hornej hrane vsupu ze max 3m alebo akakolvek ina hodnota.. tak by tam asi neliezol nie ? :D .. A vrabca som uz s prednej masky vyberal :lol: takze viem ze sa to velmi prijemne nevybera..
a roky som vozil bajk vzadu na aute - sedan
ak si si vsimol... sedan som zamerne nenapisal ...tam funguje obtekanie vzduchu trosku inaksie ako na hatchoch a kombikoch
no tak mar_tin si taky isty nebol ked mu nabrali kombika zozadu mam pocit..
vzadu nemas ....................................spoliehat sa nato ze kazdy den mozem mat buracku sa neda, to by som potom do auta nesadol vobec..

Myslel som to koli stojanu na 5dverach - ked ti niekto napali do biku aj v meste ked nedobrzdi.. mozes polku biku zahodit.. Jasne ze auto vzadu neni extremne vystuzene.. a ked dostanes silnejsiu bombu tak ti kludne posunie nosnik atd.. to tu ale nechcem rozoberat..
Bike v aute je tiez nebezpecny.. ale pokial mas kombika.. a polozis bike na plochu do kufra.. na to kolesa..+deku koli poskriabaniu... zaistis nad to plato tak je velmi mala pravdepodobnost ze nieco pocas narazu vyleti smerom k tebe
10.03.2010 - 11:11:30
00
jasne TOME, ved sme sa aj nasmiali, pribeh otvarajucej rampa bol na popucanie, lebo vsetci sme sa pozerali na rampu a ked uz bola v polovici, vodic vystartoval s piskajucimi gumami... :rofl:

POZOR, nemas ale pravdu s lietajucimi predmetmi v aute pocas narazu... zopar crash testov som videl, ziadne plato ani deky ani upinacie pavuky bajky v aute nezastavia - to moze posobit ako gilotina letiac k celnemu sklu - je to najnebezpecnejsi sposob pre cloveka ale samozrejme najsetrnejsi sposob prevozu pre bajk - ostatne je o preferenciach, ale tu na fore sme vacsina tak "šáhlí", ze davame bajky na prve miesto... (mna nevynimajuc) :lol:
10.03.2010 - 11:24:37
00
Ja planujem kupit nosic na 2 biky Thule dozadu na gulu, ale teraz fakt neviem. Predtym som to poziciavala od kamosa ale uz ho nechcem zneuzivat. Este jedna otazocka ak uz je clovek rozhodnuty kupit nosic co odporucate strecha alebo gula?
10.03.2010 - 11:35:31
00
pri 2 bajkoch a pri moznosti vyberu - strecha, zadok auta, gula... jednoznacne odporucam nosic na gulu...

(pokial nemas Smart, tam je riziko prevazenia auta dozadu... :lol: )
10.03.2010 - 11:43:03
00
Dudo :rofl: ..to musel byt teda pohlad..
Jasne.. stat sa moze v aute vselico.. ale existuje este jedna vec www.transport.sk
Prestavba N1
je to sice bezpecne.. ale nie raz sme si s otvom dobre ponadavali ked sa nam nieco koli tomu nezmestilo do kufra :lol:
10.03.2010 - 11:49:53
00
Este jedna otazocka ak uz je clovek rozhodnuty kupit nosic co odporucate strecha alebo gula?


To je milá otázka, veď o tom je celé doterajšie vlákno :-) tak načo sa pýtať znova to isté?

pri 2 bajkoch a pri moznosti vyberu - strecha, zadok auta, gula... jednoznacne odporucam nosic na gulu...


No a ja pri dvoch bajkoch a možnosti výberu strecha, zadok a guľa jednoznačne odporúčam strechu. A teraz si, bosorka, vyber :-)
10.03.2010 - 11:52:00
00
Bosorka: ja by som ti odporucil tiez strechu.. mne ,ako som uz napisal vyssie, sa ta gula nepozdava. Radsej nosic na strechu ktory sa bude dat v zime vymenit za box. Co so stojanom na gulu mimo sezony? .. nic..
10.03.2010 - 11:56:48
00
Ja tiez odporucam strechu. Uz pri blbsom cuvnuti alebo velmi jemnom tuknuti zo zadu je bike poskodeny.
10.03.2010 - 11:59:09
00
ja som strechu nechcel odporucat, ked uz sa tema vola "Nosič bicyklov na ťažné zariadenie" :devil:

pri stresnom nosici nevyhody pre mna - manipulacia s bajkom pri nakladani a vykladani, vyskove a rychlostne obmedzenia, zvysena spotreba a hluk, nemoznost kupit si cabrio... (ak by boli bajky 4, otocil by som preferencie...)

jfab, ak sa bavime o nosici Thule na gulu, tak ten je slusne vystuzeny a jemny naraz zozadu tlmia lyziny pripadne spatne svetla, no uricte nie bajky
10.03.2010 - 12:02:51
00
Dudo, povedz SUV, vetrieske a inym raroham, nech trafia nieco ine ako bike.
10.03.2010 - 13:23:30
00
Hoci nemam skusenosti s nosicom na strechu(ale velke s nosicom na tazne) sa priklanam na stranu tazneho, pomer vyhod a nevyhod strecha-tazne je aj ako pisu chalani v prospech tazneho,ale vsetko ma svoje minusy...
10.03.2010 - 13:40:06
00
1. Ak bike dozadu, tak na zadne dvere. Ale asi sa do kufra s nalozenymi bikmi uz nedostanem. Takze nic.
2. V ulozeni na gulu som nenasiel vyhodu ziadnu, okrem vysky. Zakryta znacka a svetla k bezpecnosti nepridaju. O ostatnych nevyhodach som uz pisal.
3. Na strechu sa blbo naklada, v zakrutach nesmu piskat pneumatiky.
4. V aute je im teplo, ale nesmie sa havarovat.

No a teraz co? Nebikovat?
10.03.2010 - 13:55:49
00
No a teraz co? Nebikovat?


Nie. Nechaj auto doma a choď na bicykli :-)
10.03.2010 - 14:07:34
00
keyboard_arrow_up