Zdravím, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s týmito hodinkami. Zaujímalo by či batéria vydrží dlho, ako deklaruje výrobca (samozrejme je mi jasné že to nebude plných 30 hodín ale aspoň niečo blízke k tomu),taktiež ma zaujímaju hodnoty nastúpaných metrov, kedže hodinky nemajú barometer. Len ma zaujímajú vaše skúsenosti.
31.10.2020 - 20:08:39
00
mamm M400 a vantage V.
to Mko je ako M400 vynoverný obal aj soft.. funkcie budu ako V okrem barometra , v menej odolnom, obale bez dotykáča displeja, namerané výškové podla GPS boli aj na starom docela presné.. reálna výdrž bude niekde okolo 25h.. k mojim písali 40 ale je to určiteo niečo menej s GPS a hrudakom.
neviem či Mka maju akcelerometer na beh, docela presne to merá bežecke funkcie , aj waty,aj ked nemáš hrudák a tep je len z hodiniek.
31.10.2020 - 21:19:39
01
Ďakujem za odpoveď, tiež momentálne mám M400, som s ním celkom spokojný avšak výškové metre mi to zrovna presne neukazuje preto som sa pýtal na ne keďže ani Mko nemá barometer. Ďalšou nevýhodou je baterka na M400vke. Ináč som s nimi spokojný. Od garminu nie je nič moc v cenovej relácii ako vantage M. Možno forerunner 735xt ale to je už dosť starý model
01.11.2020 - 12:00:08
00
na Mku mera výškové cca o 10% menej ako bola realita aspon z mojich pozorovaní a porovnávaní s inými prístorojmi.. povod je asi v silnom filtri na minimalnych prevýšeniach to dosť vyhladilo. a tým napočítalo menej. na Včkach s barometrom už meria presne...
01.11.2020 - 13:37:25
00
No mne napríklad na jazde na cestaku dalo na hodinkach nastúpaných cca. 1030 metrov a strava to upravila až na 1360 metrov , takže je možne že to prevýšenie polar m400 neberie až tak detailne. Lenže 300 metrov rozdiel mi príde dojsť tak sa obávam či to tak nebude aj na vantage Mku. Žial hodinky s barometrom sú už pre mna moc drahé, alebo nevyhovujú inými parametrami.
01.11.2020 - 13:43:51
00
Strava mi aj pri zazname na Vckach pridava. To zas neber ako sablonu presnosti. Sice uz nie tolko ale pridá. Idealne si dať a niekým vyjazd, kto ma zariadenie presné s barometrom a porovnaj a potom uvidus kolko stravnik napíše.
01.11.2020 - 13:57:18
01
Tebe strava neberie hodnotu z polaru? To sa dost cudujem
01.11.2020 - 14:02:32
00
Bere zo zaznamu ktora stiahne z polar softu.. Je to divne ale je to tak
01.11.2020 - 14:07:01
00
Moj coros zrejme maju v nejakej tabulke lebo beru moje cislo
01.11.2020 - 15:14:57
00
Diky moc hoši, uvidím, skús om s tým niečo spraviť, zihadlo 5 ako si ináč spokojný s polarom celkovo ako značkou? Vidím že asi s ním máš dobre skusenosti, len na internete veľa kritizuju napr. kvôli nepresnosti GPS, a tak, preto som sa aj pýtal na to vantage M keďže som na ne nevidel bohvieake recenzie
01.11.2020 - 15:47:19
00
Ja mám Polar M450 tacháč a tiež sa mi zdá tie výšky nejak vela žehlí. Ale s GPS nemám absolutne žiadne problémy. Nabehne skoro okamžite a nepamätám si výpadok. Má asi 4-5rokov?
01.11.2020 - 16:30:19
01
Gosam napísal:
Diky moc hoši, uvidím, skús om s tým niečo spraviť, zihadlo 5 ako si ináč spokojný s polarom celkovo ako značkou? Vidím že asi s ním máš dobre skusenosti, len na internete veľa kritizuju napr. kvôli nepresnosti GPS, a tak, preto som sa aj pýtal na to vantage M keďže som na ne nevidel bohvieake recenzie

ludia su rozmaznaný fičurkami pre smartfony, kadejakými grafikmy a pod, Polar je čisto športtester, čiže doma si cezPC nastavíš konkretny šport podla s seba a potom už len zapneš, športuješ ,vypneš a doma stiahneš udaje cez kabel... do Flow kde ti data analyzuje...
mal som RCX5 , este mám e 2x M400 ta si odslužila aj na skialpe aj na biku kvantum hodín...
a teraz mám rok a 2 mesiace Včka... všetko funguje ako má, okrem plavania tam merá bludy či vovolnej vode alebo v bazene.
na Skialpe, turistike, behu tiež bezproblemov. po dlhšom používaní by som trošku vytkol, nemožnosť prestavenia treningoveho profilu priamo v hodinkách, tam toho moc nenastavíš, prípadne ked maž puaznutý záznam nepozrieš si žiadne udaje o treningu, alebo pri bežnom používaní, bez spustenia sportu si nepozrieš tlak, nadmorskú výšku či teplotu, tam vidím SW medzery, ale update chodia tak 2x ročne, tak hadam to postupne doplnia,
Roznych testov pre kontrolu tela je tam dosť a su presne,
meranie tepu z ruky ak sa nehýbe zápestie je presné,
3x som to teraz porovnaval, ked som tepak H10 pripojil k tacx softu a na ruke som meral paralelne, odchýlka bola 1-2 tepy max GPS má myslím velmi presné, signal nikdy nevypadáva, nestiela to kade tade, ked si detajlne pozrem záznam na mape.tu je max spokojnosť,

pre športovca ktorý chce , trenovať a analyžovať svoju kondíciu a posuvať sa v treningových procesoch je to skvelý nástroj, ak chceš aj smart hodinky tak sa poobzeraj po niečom inom na to polar vôbec neni stavaný.
rozhranie ma len BLE smart

čo je mínus oproti garminu, chýba ANT+ ani wifi.. takže konektivita je slabá, to asi ludia najviac vyčítajú polaru aj v recenziách

každý výrobca má nejaké muchy, aj polar aj garmin aj sunto...


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 01.11.2020 - 18:23:58, celkovo upravené 1 krát.

01.11.2020 - 18:14:48
00
zihadlo 5 vážne diky moc, čo sa týka smart funkcii, ak to tam nie je tak to je len dobre , v živote som to neplánoval používať. Vyzerá to tak že to spĺňa to čo od toho očakávam
01.11.2020 - 18:20:30
00
uvažoval som pred rokom aj o COROS och, len boli pomerne nove a neviem ako pokročilo majú soft pre analýzu dát... prevedenie vral výborné funkcie tiež, cenovo pomerne tolko čo konkurenčne modely garminu či polaru a sunta, lacné niesu, ale zas ta výdrž baterky je špičková.
už ich tu niekolko ludí má..
01.11.2020 - 18:47:09
00
pozeral som to aj ja, ale moc to nepoznám, ked tak garmin, alebo teda polar, ale nic okrem týchto ma nejako nepresvedcilo
01.11.2020 - 19:05:24
00
keyboard_arrow_up