toto sa presne neodporuca, chemia je zabijak na taketo oblecenie a potom straca svoju funkčnost.....na tých gaťách je určite upozornenie: Nečistiť chemicky.....



...Máš pravdu... :shock: uvažovala som týmto smerom preto, lebo:

1. aj Vanish je "chémia" - a ak to po ňom nezmizne, môže ich zahodiť
2. technický benzín asi tiež funkčnosti nepomôže
2. farbenie asi tiež veľmi nie

Takže tu má nejaké možnosti:
1. bude jazdiť taký fľakatý, pôjde mu to na nervy a nakoniec ich aj tak zahodí
2. naruší v čistiarni funkčnosť (čiastočne, úplne), ale fľaky pôjdu k čertu a môže ich mať trebárs ako záložné.

Alebo ďalšia možnosť - našije si na tie fľaky nejaké sexy "záplaty", prípadne to jemne prestriekne nejakým sprejom (jednofarebne, viacfarebne) a gate budú v cestno-freeride designe. :mrgreen:
13.05.2009 - 11:46:37
00
nie :-)
ešte ma dve možnosti

1. bude jazdiť iba po tme
2. tak sa "vymaká", že nikdy nebude musiet isť zo sedla....

:P
13.05.2009 - 12:12:35
00
Aj taká možnosť je , že sa na bicyklovanie vyserie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
13.05.2009 - 15:10:22
00
tak to vyzera, ked si niekto kupi biele gace... :D
13.05.2009 - 17:59:38
00
Nepočúvaj ich- diletantov, ja mám zaručený recept, ako sa toho zbavíš.Skús kyselinu sírovú koncentrovanú a máš po probléme.
....a daj vedieť, ako to dopadlo.
13.05.2009 - 18:02:37
00
... a čo tak chlórové vápno!

Ešte za hlbokej totality, keď som hovoril, že "terazky" som čatár-absolvent, sme na jednom cvičení v rámci povinnej ročnej základnej vojenskej služby chlórové vápno za podobným účelom použili a možno nás zachránilo od nepodmienečného trestu odňatia slobody.

Raz (teda nielen raz) sme sa opili a naše vystrájenie vyústilo do písania rôznych vtipných hesiel (vtedy protištátnych) po celte zeleného vojenského stanu. Bola to fajn zábava, strašne sme sa nasmiali. Ale na druhý deň ráno, keď sme si naše výtvory za triezva prečítali, normálne sme sa zľakli. Lampasáci (to boli vtedy na vojne takí vedúci) odvracali hlavy a tvárili sa, že nič nevidia, inak by museli podať hlásenie. Naša jediná šanca bola zlikvidovať to. Niekto dostal nápad: Chlórové vápno! To sa používalo na dezinfekciu latrín (to boli také záchody bez splachovania). Našli sme veľký sud a v ňom sme tú stanovú plachtu močili v roztoku vody z potoka a chlórového vápna. Vyšlo to, som bez zápisu v registri trestov. Akurát len, že ten stan s maskovacím zeleným vzorom, bol zrazu krásny SNEHOBIELY. Ale nevadilo. Výkonný práporčík ho preradil medzi zimnú výbavu.

Takže, odporúčam chlórové vápno a vodu z potoka medzi Kuchyňou a Malackami.
13.05.2009 - 18:33:53
00
Aj taká možnosť je , že sa na bicyklovanie vyserie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Alebo sa vyserie do galot a budú kakavové :roll:
13.05.2009 - 18:52:24
00
To by možno pomohlo :wink:
14.05.2009 - 04:59:29
00
kebyze tie moje gate pocuju tieto komenty... tak :shock: by ich inak prepinalo
14.05.2009 - 14:35:21
00
laco: polyamid v chlórovom vápne ak nie priam že rozpustí (v dôsledku čiastočnej hydrolýzy na HCl) tak minimálne poriadne načne... len tak bokom, polyamid sa v zriedených kyselinách celkom dobre rozpúšťa, takže napr. štetiny zo zubnej kefky z PAD sa v žalúdku rozpustia, na rozdiel od kedysi používaných bravčových, ktoré vedeli podráždiť slepák až do skalpelového štádia... z toho istého dôvodu už pri podozrení na kontakt horolezeckého lana s akoukoľvek kyselinou je odporúčané ho zlikvidovať a kúpiť nové, bolo pár smrťákov od pidikvapiek H2SO4 z akumulátora
14.05.2009 - 15:55:37
00
No to počujem prvý krát,že sedlo púšťa farbu.Čo je to za značku??
14.05.2009 - 16:21:37
00
toto je moj bike a to nestastne sedlo na nom, ktore puste(je original, nic som nemenil) http://www.mojekolo.cz/pics/kellys%20irc%203.9%202009/velky.jpg :evil:
14.05.2009 - 16:47:45
00
si si istý, že to sedlo je naozaj to čo máš na biku? pretože ten Fizik je celý čierny a pochybujem že by si zadkom sedel na tej plastovej ochrane na boku a tá by dokonca púšťala farbu...nemáš tam náhodou sedlo Kellys?
14.05.2009 - 16:57:37
00
Též sa mi to nezdá.Hento je ak dobre vidím aliante.
14.05.2009 - 17:44:29
00
ked som pred 12 rokmi kupoval moj bikes Kellys bolo tam tiež červeno čierne sedlo.KELLYS.a gate som mal do červena..púštali....teraz si vspomínam.....a kedže ma to sedlo aj tak tlačilo na riť tak som ho vymenil za čierne....
Habsburg ty musis mat velku rit nejaku potom.Odfoť riť a zistíme kde je problem :mrgreen: :mrgreen:
14.05.2009 - 19:22:48
00
keyboard_arrow_up