Pani,zbežne som prebehol temu.obzeral som rox 10 aj rox 11, povie mi niekto v com je medzi nimi vyrazni rozdiel?neviem sa rozhodnúť, ktory skôr vziat.cenovo su podobne na tom tie komplet sety
31.05.2017 - 14:07:51
00
rozdiel je hlavne v pamati rox 11 dokaze zaznamenat podstatne viac pri kratsom intervale. potom dizajn rox 11 (sa aspon mne paci viac) ma lepsie tlacitka (citlivejsie) aj ked ich rozmiestnenie mi prislo lepsie na 10. pri komplet sete je rozdiel v cidlach rox 11 ma uz ten dual cize v jednom snimaci mas rychlost aj kadenciu a hrudny pas funguje aj na bluethoot u 10 su zvlast rychlost a zvlast kadencia a hrud pas je len ant+. ja osobne som do rox 11 isiel ze sa mi pacil viac a 10 som rozbil. to bola ale chyba 11 je krok spat osobne by som uz asi zobral radsej len 7 je to vlastne to iste akurat ze nemas tie useky pre stravu a vlastne tie rox 10 nepodporuje tiez.
31.05.2017 - 14:30:26
00
Ako stravu uzivam,len ze trackujem trasu a tie zakladne veci.kadenciu a hrudny pas som nikdy nemeral,ani s tym nemam skusenost.mam len klasicky tachac so zakladbymi funkciami.ide mi hlavne o gps,v pc si naklikam trasu a pekne nahram do zariadenia,dost casto som mimo svk a ked to tam nepoznam,nemam rad stale pozerat na každej krizovatke do mapy.tu rox 7 som nasiel ako basic bez snimacov,treba dokúpiť inak nebude fungovat,alebo ako?nie som moc typ na taketo vychytavky
31.05.2017 - 20:14:53
00
A este by aom rad keby to mozem uzivat na 2bicykloch,keďže mam aj cestu aj mtb
31.05.2017 - 20:15:24
00
Pokiaľ ti netreba kadenciu ani hrud. pas tak rox 7 funguje podla gps tak isto aj 10,11 mera rýchlosť podla neho. snímače na rychlost netreba. No žere to viac baterku ale o moc nie. Co sa týka navigácie tak v teréne je taka no dosť nepresna aspoň u 10 som to skúšal asi 2x a keďže gps bolo s prestnostou dajme tomu 18m tak po chvili som uz sliapal inde ako na danej trase :D na dvoch bicykloch nieje problem daju sa navolit 3 alebo 2 o 3 si navolis co chces napr. beh. Pokial by si chcel na oboch snímače tak treba dva no teoreticky netreba ale prehadzovať by sa mi to nechcelo.
31.05.2017 - 21:00:18
00
No tiež si myslim ze 7 by mi stačilo a cena je tiež velmi zaujimava,len na mtbiker shope v popise nebola funkcia 2bicykle.a k tej gps, hlavne nech mi funguje na ceste, to momentálne jazdim viac a ked som aj niekde v zahraničí napr.tak mam cestak len.a zabehat si tiez sem tam idem,takze asi by sa aj tam vyuzil.trasu a vše dáta mi pekne nahra a viem to hodit napr do stravy cez pc potom?
31.05.2017 - 21:07:01
00
Ano do pc to nahráš a potom zdieľaš kam chces. Na ceste by taky problem s navigáciou byt nemal. misopetrovic ty ju tusim jazdis funguje ta rox 7na viac bicyklov a ma aj navigaciu?
31.05.2017 - 21:14:35
00
Podla toho co je pisane na oficial webe,tak ide na viac bikov.tie snimace na rox 11 asi nevyuzijem,takze rozmyslam ist do tej 7micky,pripadne vziat 11ku v basic sete bez snímačov a keby nahodou do buducna chcem, tak ich dokupim
31.05.2017 - 22:26:30
00
gulfast chlapci to je GPS tachometer... ten funguje aj v aute :D veď rýchlosť aj všetko meria cez GPS :) kludne ho môžete používať aj na 10 bicyklov....

ale teraz naozaj k veci.... keď zapneš tréning vieš si zvoliť športový profil MTB, ROAD, OTH (akože other, či už na zaznamenanie pri behaní atď....)

jediné čo to nemeria cez GPS je výška (má to barometer)

oproti rox 10 to má ešte aj podstatne odolnejšie telo :)

navigáciu na spôsob zadám ciel a odnaviguje ma to nemá.... má to navigáciu na spôsob vyklikám si v sigma appke trasu uploadnem do tacháča a on mi zobrazuje kadial mám ísť...

aj v lese ak sa blíži segment a máš natiahnuté tvoje oblúbené segmenty zo stravy do tacháča tak ti ukazuje lesné cestičky bledou a tá ktorá je segmentová je tmavo čierna takže aj ak by si si stiahol nový segment tak ťa tacháč naviguje ak by si nevedel kadial ísť :) (na rovnakom princípe funguje aj navigácia)

ja som išiel zámerne do rox 7, už ma prestalo baviť sledovať a riadiť sa blbinami ako tep, kadencia, watty atď... takže rox 7 má všetko čo chcem a taktiež nemá všetko čo nechcem :D

EDIT: ešte aby som nezabudol.. ak si chceš jednoducho vyselektovať jazdy na jednom bajku a jazdy na druhom bajku a sú to dva MTB a máš aj cesťák tak pre to druhé MTB používaj profil OTH

ak máš len dva bajky pre jeden používaj profil MTB pre druhý ROAD, ak nepotrebuješ rozdelovať počet km na jednom a na druhom kludne na oboch používaj len jeden profil :)

Prílohy:

IMG_4203.JPG
IMG_4203.JPG 573.1 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4204.JPG
IMG_4204.JPG 623.4 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2017 - 23:37:09
00
Diky moc! Ta navi mi je jasna cez to vyklikanie v apke, myslim ze to plne postačí. Ako píšeš ma to vše čo chcem a nema čo nechcem.Pokial si viem takto navolit profily extra pre road a pre mtb, tak mi to plne stačí a pojdem do toho teda a nemalo asi závaží aj ta cena ktora je cca ana polovici voči full verziu rox 11
01.06.2017 - 00:04:49
01
ešte jeden tip v cene je aj mesačné členstvo na strava premium :) v tom čase sa dá synchronizovať sigma tacháč so stravou a natiahnuť všetky segmenty čo chceš do tacháča.... keď ti vyprší členstvo segmenty v tacháči ti zostanú(funkčné) len už si tam nevieš natiahnuť ďalšie..(jedine že by si si zaplatil premium účet na strave....
01.06.2017 - 00:08:25
01
Lepšia voľba je kúpiť 11ku v Basic balení v prípade, že by si raz chcel si rozšíriť funkcionalitu o meranie tepu alebo kadencie (možno, že k tomu nepríde, ale nikdy nevieš, minimálne kadencia je údaj, bez ktorého si viem jazdu už len ťažko predstaviť) . Pretože ak by k tomu došlo, tak je jednoduchšie (a aj lacnejšie) dokúpiť senzory ako zháňať nový cyklopočítač.
01.06.2017 - 07:05:33
01
Toto ma tiež napadlo,aj som to vyššie napísal.cena toho basicU je ca 40e+ voci rox 7, no uvidim, niečo už len kupim :-)
01.06.2017 - 08:31:04
00
Pri rozdiele 40€ by som rovno zobral 11ku a máš pokoj. Budeš mať všetko, čo v 7ke a keď budeš chcieť aj ďalšie funkcie.
01.06.2017 - 10:03:52
00
za tych 40€ nema navise len ANT+ a Bluetooth Smart, ale aj väcsia pamät. (400h vs. 1000h)
01.06.2017 - 13:01:11
00
keyboard_arrow_up