som celkom prekvapený, aj keď neplánujem kupovať žiadne nové hodinky ... lebo moje staré coros merajú ... neviem samozrejme či presne ale skoro identicky ako telefón :), tak žeby nový super mega lepší snímač dával horšie výsledky?
05.01.2023 - 10:44:38
00
Treba pockat na viacej recenzii, pripadne prve aktualizacie.
05.01.2023 - 12:12:11
00
Cykloturista napísal:
Tu mas dnesnu recenziu : https://www.hodinky-365.cz/blog/coros-apex-pro-2-recenze
....GPS je prozatím nepoužitelná..... U Apex 2 PRO jsou předinstalované mapy celého světa a můžete si stáhnout topografické mapy určitého regionu... mapy nemají místní názvy atp....neupozorní na žádnou odbočku ani nic takového...
Toto by mi vadilo, ak to chcem ako jeden pristroj pre sledovanie v terene a orientaciu kde som.


No tak to je celkom sklamanie, čakal som na ne oslavné ódy. A to som kvôli nim zatiaľ nekupoval Forerunnery.
05.01.2023 - 15:17:00
00
Toto niekto nahodou neskusal? Lebo vydrz so zapnutym GPS 24 hodin je celkom slusna, cize ako tracker na bike / beh / turistiku si to za tie peniaze viem predstavit.

https://www.alza.sk/wowme-id217g-sport-black-d6602733.htm
09.01.2023 - 15:43:51
00
:)
09.01.2023 - 15:45:22
00
neskusal, ale tak podla tej ceny a recenzii na alze to bude asi cinsky elektroodpad ktory po 2 tyzdnoch skonci v kosi... nasetri radsej na garmin :?:
09.01.2023 - 20:22:27
02
Ako zvyčajne, opäť prichádzam s hlúpou otázkou ? viem nejak nastaviť aby mi pri stacionárnom bicykli ukazovalo kilometre na základe tepov, prípadne kalórií? Hodinky mam garmin forerunner 55. Som si vedomý, že s týmito hodinkami veľa vody nenamútim, ale chcel som sa to opýtať nakoľko v tomto daždivom počasí mi neostáva nič iné, než točiť s nohami doma na starom stacionárnom bicykli a dosť by ma zaujímalo koľko prejdem "imaginarnych" kilometrov.
10.01.2023 - 22:52:09
00
;) Len sa zamyslime: aka je zavislost vzdialenosti od tepov? Ziadna. Absolutne ziadna.

Co je to za stacionar?
To uz skor na VELMI PRIBLIZNY odhad vzdialenosti by sa dal pouzit dodatocny merac kadencie (resp lepsie poctu otacok kluk)
10.01.2023 - 22:59:40
04
Jaj, to mi úplne vypadlo, že na tieto spôsoby tréningu treba merač kadencie... ďakujem za info.
10.01.2023 - 23:25:21
00
ten optický snímač tepu funguje aj cez oblečenie? včera som sa obliekol na bežky a pozerám, že som si nedal tepák a už sa mi nechcelo vyzliekať a mal som len hodiny hore na bunde, čiže na troch vrstvách a v zázname sú nejaké tepy zaznamenané... tak neviem či to veštilo alebo to prejde aj cez tolké vrstvy
12.01.2023 - 14:12:25
00
Neprejde to, asi to veštilo, pretože tie optiky snímajú trochu skreslene aj keď ich máš slabo zatiahnuté a oddialia sa ti od ruky a prejde tam denné svetlo, prípadne ak máš tetovanie, kedy ti nevie úplne vyhodnotiť lebo reaguje na nepravidelné tmavé škvrny. Toto som si nevymyslela ale priamo výrobca, to uvádza v popise, napríklad Garmin: Forerunner 955 je vybavený vstavaným optickým snímačom pulzu. Táto technológia využíva zelené svetlo doplnené o fotodiódy - citlivé na úbytok rozptýleného svetla, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi (pulz) je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy. Výsledkom je relatívne presné meranie pulzu, ktoré má svoje limity a na rozdiel od bežného pulzomera (hrudný pás) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie. Nedokáže teda poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného pásu - metrika behu. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže byť problém.
12.01.2023 - 14:21:15
01
presnost cez 3 vrstvy a pri aktivite ktora kde aktivne zapajas ruky je nulova, moje f6 pro obcas nieco nameraju aj ked su na riaditkach :)
12.01.2023 - 14:26:36
00
no šak ten záznam bol blud, len ma prekvapilo, že to vobec meralo... ale keď to meria aj na rajdách, tak už sa nečudujem :D
12.01.2023 - 14:33:39
00
fixska napísal:
Neprejde to, asi to veštilo, pretože tie optiky snímajú trochu skreslene aj keď ich máš slabo zatiahnuté a oddialia sa ti od ruky a prejde tam denné svetlo, prípadne ak máš tetovanie, kedy ti nevie úplne vyhodnotiť lebo reaguje na nepravidelné tmavé škvrny. Toto som si nevymyslela ale priamo výrobca, to uvádza v popise, napríklad Garmin: Forerunner 955 je vybavený vstavaným optickým snímačom pulzu. Táto technológia využíva zelené svetlo doplnené o fotodiódy - citlivé na úbytok rozptýleného svetla, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi (pulz) je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy. Výsledkom je relatívne presné meranie pulzu, ktoré má svoje limity a na rozdiel od bežného pulzomera (hrudný pás) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie. Nedokáže teda poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného pásu - metrika behu. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže byť problém.


mňa tá presnosť úprimne celkom prekvapila, na to koľko hejtov som na to počul a čítal a to mám úplne šity základné vivoactiv 3.... ale tak možno tomu prispieva to, že som "albín" :D úplne by mi to napríklad na to bežkovanie stačilo z ruky... ale zas je to nepraktické ich mať na koži pod vrstvami
12.01.2023 - 14:39:26
01
Tu je vysvetlene ako funguje opticky senzor na hodinkach. Je to celkom hi-tech na to ake su tie zariadenia male a co vsetko dokazu monitorovat. Ak chces vidiet pulz sparuj si hodinky s hrudnym pasom a potom ich mozes mat aj na obleceni.
thumb_up0thumb_down
12.01.2023 - 17:53:59
11
keyboard_arrow_up