bežne sa také predávajú aj používajú, ak niekto chodí raz za týždeň do prírody tak mu takáto verzia postačuje si myslím, preto som si ju kúpil, navyše je ľahká a zabera málo miesta ... keby chodím mi civilizáciu na pár dní tak si kúpim isto väčši spray s dostrelom na 10m+ ... ale však nie sme na Aljaške aj keď teda medveďov sa nám tu namnožilo dosť 😅
23.08.2022 - 20:03:02
00
Toto je velmi zaujimave myslenie. Akoze ked chodis do lesa len obcas, napadne ta iba male medvieda na ktore staci maly sprej? A keby chodis do lesa na tyzden napadne ta cela crieda, alebo na teba skocia hned 3x, takze potrebujes velku pixlu?
Nech mas so sebou cokolvek okrem rolnicky, musis to mat v prvom rade upratane v hlave a musis to vediet pouzit. Toto pri vacsine ludi nehrozi
24.08.2022 - 00:43:58
01
to či má človek upratané v hlave alebo nie nema nič s tým či sa zachova správne pri stretu s medveďom a či bude vedieť sprej použiť
ja by som povedal, že to je o skúsenostiach, teoretické vedomosti (mám) sú len polovičný úspech tak povediac

ja som len napísal, že som zvolil menšiu variantu lebo nie som tak často v prírode, je skladnejšia a môžem ju mať vo vačku po ruke
nechodím diaľkove trasy ani nejaké malo frekventovane trasy alebo neznačené trasy - ked už ano tak s niekým, vždy sa snažím ,,počúvať prírodu,,
- čiže velký sprej mi pride pre moje potreby zbytočný
- nebudem taktiež konkretizovať v akych pripadoch je sprej využiteľny (pri stretu do 5m ti bude už asi aj sprej k ničomu napr.)

čiže je nespochybniteľny fakt je, že oveľa menšia pravdepodobnosť, že stretnem medveďa ak chodím do prírody málo ako človek čo je v prírode stále (nebudem to nejak konkretizovať znova)

ako je ten sprej dobrý, jeho funkčnosť som neoveroval ale predpokladam, že funguje
- že nebude tak dobrý ako väčsie variant či už sprej alebo gel - mi bolo jasné
+ sprej beriem ako poistku, poslednu zachranu... stale dufam, že sa do tal blizkeho styku s medveďom nedostanem
24.08.2022 - 10:12:23
00
Radsej si zavesim maly krizik okolo krku ako vlacit pol kilovy sprej.

https://www.youtube.com/watch?v=7pJGjLp6cnk
03.09.2022 - 21:43:39
00
Máte niekto skúsenosti z tými gélovými sprejmi? Chceme s manželom trocha pojazdiť aj po lesoch okolo Poľany ak to pôjde ale trocha máme obavy pre mackov. Našla som na https://www.sprejnamedveda.sk/ aj nejaké gélové, ale dá sa tomu veriť? Popr. ktorý odporúčate zo skúsenosti ... teda ak má niekto skúsenosť a ešte má čím písať :D
20.03.2023 - 09:27:40
00
Rolničky. Neviem si dost dobre predstavit bezneho cloveka, ako nieco strieka na medveda. Teda nieco strekne, ale sprej to nebude.
20.03.2023 - 09:35:48
03
V novembri sme boli s pani spolubývajúcou v Tatrách. Dali sme si výlet (peší) zo Štrbského Plesa na Jamské pleso. Kúsok pred Jamským plesom sme na chodníku stretli lajno. Odhadovali sme, že je medvedie.
Keď sme sa vracali, tak sme stretli jedného turistu. Prvého v ten deň. Tak sme prehodili pár slov a medzi rečou spomenuli aj to lajno. Potvrdil nám, že ho videl a určite bolo medvedie.
Tak som dopredu poslal pani spolubývajúcu. Na odstrašenie. A pani si do kroku usilovne "čapkala"...

Prílohy:

IMG_20221110_115649.jpg
IMG_20221110_115649.jpg 672.14 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20221110_105857.jpg
IMG_20221110_105857.jpg 589.26 KiB thumb_up0thumb_down

20.03.2023 - 20:30:43
00
Asi sa držala toho, že na túru treba vždy aspoň jedného pomalšieho parťáka 🙂
20.03.2023 - 20:36:50
00
keyboard_arrow_up