Chcel by som sa poradiť so skúsenejšími. Prednedávnom som kúpil trenažér Elite Qubo Digital Smart B+
Asi prvé dve jazdy boli úplne v poriadku.
Teraz však trenažér strašne vŕzga. Po zhruba minúte jazdenia začne vŕzgať.
Nemám s trenažérmi veľké skúsenosti, ale príde mi,že toto vŕzganie nie je normálne.
Hlavne nie keď predtým to nerobilo.
Stalo sa niekomu niečo podobné ?
Je trenažér zle nastavený alebo bicykel, nie je správne založený ?
Ďakujem pekne za pomoc ☺
07.11.2016 - 19:29:04
00
Ja ho mam tiez ale nic nevrzga, skus pozriet ze odkial ten zvuk ide, mne akurat sem tam suchne koleso o ten plast pod valcekom, ale to len ked nieje dobre nafukane.
07.11.2016 - 19:33:02
00
Ťažko sa mi to pozerá lebo keď som na bajku tak nemám ako zistiť odkiaľ zvuk ide. Teraz som si všimol, že zadné koleso nie je úplne nafúkané ale ako hovoríš to by problém byť nemal. Máme tu problémy s trochu krivou podlahou, môže to ona spôsobovať ?
Bojím sa aby som nepoškodil rám
07.11.2016 - 19:57:33
00
Skus niekoho poprosit, ale na krivu podlahu si ku tomu mal take podlozky, daju sa dat jedna na druhu, este byt tebou to cele polozim na karimatku, ja ho mam na koberci, a ako rychloupinak, pouzivas ten origo? Ram biku ako taky asi nepokazis, a ani ram trainera, este skus dotiahnut tie sroby co mas zospodu, ktore drzia odporovu jednotku. A zvuk ked meni zataz pocujes, to tak trosku vrci.
07.11.2016 - 20:57:33
00
Mam Elite Qubo Fluid a tiez mi vrzga niekedy (teda naposledy dost casto). Skusal menit polohu na bikeu - drzat sa hore, na brzdovych pakach, dole v dropoch, posunut sa na sedle trochu dopredu/dozadu. Niekedy to prestalo vrzgat, niekedy nie, takze neviem vobec pricinu kedy to robi a kedy nie. Mozno je to len tym, ako sa telo jemne pohybuje z lava do prava pri pedalovani, alebo ked sa casom zahreje brzdna jednotka...zatial netusim. Ale raz na to pridem! :)
10.11.2016 - 12:57:09
00
Prišli ste na to? Mam qubo fluid a teraz pri tretej jazde to začalo vrzať jak dvere na maštali
03.08.2018 - 19:07:14
00
Mne vrzgal ked som mal bike mierne nakrivo uchyteny a urcite pomaha aj zacvaknut ho viac na fest :). Predsalen pri zabere sa clovek myka roznymi smermi a ked je bike uchyteny volnejsie, bike sa hybe s nim.
04.08.2018 - 00:52:54
00
Takže podelím sa s vami o to ako som to vyriešil raz a navždy, treba naniesť trochu vazelíny na miesta dotyku rýchloupináku s trenažérom a ten strašný škripot je zrazu preč :) odvtedy som najazdil niekolko hodín a nevidal ani hlások, nie nadarmo sa hovorí kto maže ten jede :D
10.08.2018 - 22:57:26
00
keyboard_arrow_up