Dovolim si k vyberu pridat 2biky o ktorych by som uvazoval, co vy nato?

Nr1: Lapierre Tecnic FS 900

Nr2: Specialized FSR XC Disk
22.09.2007 - 22:59:03
00
K tej zadnej stavbe. Dijck už naznačil že LRS je systém pruženia ktorý nevyrábajú všetky značky. /Ja viem len o Manitou a DT Swiss/
LRS má nízky prevodový pomer, to znamená že pomer medzi zdvihom zadnej stavby bicykla a dĺžka zdvihu tlmiča je rovnaký/1:1/. Takže ak sa Ti tlmič pohne o 3 cm tak Ti zadná stavba "zahúpe" 3 cm.
http://www.merida.sk/clanek/49
Zovšeobecním to: AM modely sú oproti LRS systému väčšie húpačky. Roduverný XC-čkar by na AM-ku hore kopcom zošalel. /Pokial nelockne zadnú stavbu/
Mal som pod riťou na krátky test obidva systémy.


Aha...Cize to AMko je pohodlnejsie pri zjazdoch..do kopca ho je lepsie vypinat...ak chcem mat odpruzenie do kopca, tak mam ist do LRS...ledaze by sa to AMko dalo regulovat...len teraz sam neviem, ci do kopca potrebujem odpruzenie...ak je pri tom vacsie pohodlie tak chcem, ale ak to odobera kineticku energiu, tak skor nie
Nebudem jazdit nejaky tazke tereny, takze by mi mohlo stacit aj LRS?
22.09.2007 - 23:08:15
00
Trek, merida, scott, giant,spesl vsetko jedno:) Len triki je zatazeny...ale to je nepodstatne. Ak to musi byt merida, tak z tychto by som vzal 800D hoci subjektivne je skareda. Inak cez redukciu sa da aj do LRSka napasovat klasicky tlmic, to ze ho potom presuchas nohou je druha vec. LRS system nie, uz len koli mnozstvu reklamacii a jeho slabej vydrzi. Ver ze v meride vedia preco ho uz nerobia..


Nemusi to byt Merida, ale viem si este 10% zlavu vybavit k tym odporucanym MOC...konecne prve PRECO...myslis ze ani 1000km za sezonnu by nezvladal?...preco najvyssi model, aj treti v poradi, od Meridy ma tento system pruzenia, ak je taky nekvalitny?
22.09.2007 - 23:15:15
00
Pani, zatial tu vidim za najlepsiu volbu AM 800D
22.09.2007 - 23:26:54
00
sorry borci ale oba bajky su tazke kramy, co sa chces vozit po obrubnikoch?

od meridy stoji uz len mission rada za povsimnutie
06.10.2007 - 20:15:35
00
keyboard_arrow_up