Mal som tiež podobný problém, a to, prechádzal som z náboja center-lock zo 160mm kotúčom na Novatec + Avid 185 a nedalo sa to nijako poladiť, nakoniec som zistil, ze boli mierne nakrivo zbrúsené platničky a kôli tomu sa to nedalo poladiť.Trocha som z nich zbúsil a krásne som to poladil.
+ stretol som sa aj z krivými "očkami" na ráme (na uchytenie brzdy), na ktorých bolo priveľa(na jednom viac, na jednom menej) farby a adaptér a následne aj strmeň si sadli do kriva, a potom zo robilo šarapatu.Pomohlo zbrúsenie farby brúsnym papierom..
03.10.2012 - 20:21:44
00
Zdravim. Mam rovnaky problem. Menil som kotuce, najpr sa zdalo ze predny sadol na supa, vycentroval som adapter a vsetko OK. Zo zadnym som sa trochu hral a tiez OK. Urobil som s bikom jeden maly okruh, par krat zabrzdil a predny kotuc zacal suchat a nemozem ho ani za nic vycentrovat (zadny je ok). Teraz som este pozeral, ze aj ked vyberiem platnicky a necham koleso dnu, tak kotuc sucha o jednu stranu adaptera. Neviete cim to moze byt? Teraz po tme som to uz nechal tak, ale zajtra by som to rad poriesil. Nejake rady, okrem tych co zazneli? Vdaka
16.04.2015 - 19:30:16
00
trpezlivost a pevne nervy...cim vacsi kotuc tym vacsia sanca ze to kdesi bude skrtat...
16.04.2015 - 20:20:41
00
mne po 700km na novom bajku sucha raz predny raz zadny.... potom zase ticho a dokola asi jak sa im chce.... po dlhom zjazde na brzdach zase trochu nieco suchoce..... dlho som skusal, ladil a .....uz neriesim, prekontrolujem platnicky raz za cas a hotovo
Magura MT2 este pri kupe vymenene za XT....180 kotuce.... pevne osi...
16.04.2015 - 21:12:46
00
Muraddin pre istotu skontroluj pružinky na náboji, môže sa to zdať neuveriteľné, ale už párkrát doniesli nastaviť brzdu, že šúcha...........
pružinka má byť tenším koncom k oske.

Prílohy:

strunka rýchloupináku na náboji.jpg
strunka rýchloupináku na náboji.jpg 1.55 KiB thumb_up0thumb_down

17.04.2015 - 06:14:06
00
Ja?No! hej to som si kontroval hned, lebo raz sa mi to stalo na starom biku a robilo to sarapatu :) ale tak dnes po dvojhodinovom boji som to nakoniec vycentroval.. este to jemne suchne obcas, ale tak to uz nevadi a dufam ze to vydrzi :)
17.04.2015 - 16:45:48
00
Muraddin a vydržalo ? :-D ..inak ja mam tiež problem zo šuchanim zadneho kotuča, a už som z toho v koncoch :-D
09.09.2015 - 21:19:36
00
Možno to niekomu pomôže , tiež som si nevedel rady so šúchaním kotúča. Ak sú piestiky v poriadku mali by sa vysúvať rovnako obidva. Môj postup je takýto, vyberiem platničky a prasiatko vycentrujem tak aby kotúč bol presne v strede tej medzery, čo si lahko overíte aj po dotiahnutí. Ešte predtým som ale zatlačil obidva piestiky na doraz a samozrejme som sa aj presvedčil či maju rovnaký chod. potom som už iba založil platničky a od tej doby neviem čo je to šúchanie. Pri tolko preferovanom spôsobe , že povoliť prasa stlačiť brzdu a potom ho dotiahnuť sa mi to nikdy nepodarilo. Ešte jedna rada ak rozoberiete prasa kvoli čisteniu po opätovnom skladaní nikdy nemažte piestiky a tesnenie utrieť do sucha a tak založiť piestiky späť inak vám bude piestik prepúšťať olej (nemusí ale ak ano tak je to možný dôvod) Ešte pre menej skúsených pozor na vypadnutie piestikov brzdu možno stlačiť len raz opatrne a piestiky treba opatovne zatlačiť späť
20.09.2015 - 16:43:42
00
neviem, ci centrovanie prasata pri vybratych platnickach je to prave orechove :)
25.09.2015 - 23:08:55
00
Kedze ako som vyssie spominal nemam so suchanim platniciek ziadny problem odvtedy tak si za tymto sposobom nastavenia stojim.
27.09.2015 - 02:17:55
00
keyboard_arrow_up