ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice

19.09.2015
10. kolo - XCM Tour
4. kolo - Pedal MTB tour
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (65)
AlePeterbigkobabubakcervoCRSdanix64ddrmodesdroidDurijoekulikerooorfeltoGaliPetGH0STgurohandsomehogermajsterchalan25rZvjano280176jaroslav_hjaroslavgkralovsky.ladislavkuko112lakkoLIGRliquid-jlucia.simova1m4joMajkyFMaoMarki007maro2martinko76Martino123Mato47MattkomilsuMoccamullermnikolazikoNorbertSObruckponcoprakolorastysRobo87rometRvandliksingularis1slavo75SlavoPstefanvanickySTULObikertatranecTeeMTercatino888tomihausertommeeTrakot57vladykaxbikerzifZsuzsi
Ked budes ty organizovat preteky verim ze to vyriešiš inteligentnejšie. zatial to robim ja , a precítaj si poslednu vetu propozícii, aj ked verim ze si to prestudoval lebo si to svojim podpisom pri prezentácii potvrdil. A odporucam trosku pozriet aj mapu kadial ide trasa dlhej a kde je limit , lebo si to podla mna ešte stale nepochopil. A prestuduj si pravidla obmedzenia dopravy na štátnej komunikácii a stym suvisiace nariadenia a potrebne ziadosti, predtym nez si myslis ze tam mozem len tak postavit cloveka mavajuceho na tvoj príchod Dakujem za pochopenie
21.09.2015 - 22:45:16
04
Začína to tu trochu hustnúť ... skúste trochu pozornejšie a bez emócií čítať to čo píše ten druhý. U mňa to vychádza na jediný záver: časový limit mal byť pre obe dlhšie trate, vychádzajúci z toho, dokedy mal organizátor povolenie na regulovanie dopravy. Toto nie je kritika, toto je podnet do budúcna. Pred rokom to bolo bez problémov, teraz do toho prehovorilo hlavne počasie.
21.09.2015 - 23:36:47
00
Pozrel som si fotky z faxcopy a potom kukol do výsledkov ... môj nový kamarát z trate, z Nýregyházy, s ktorým som si pekne precvičil na trati svoju angličtinu a pri výšľape hornej časti Bedle som mu ušiel lebo nevládal, má o trištvrtehodiny lepší čas v cieli ... :D
22.09.2015 - 00:33:52
00
tomihauser a muffin odporúčam, aby ste nasledujúce preteky organizovali spolu
22.09.2015 - 05:46:59
02
jedina chybycka krasy v pripade nepochopenia prejazdu do 14 tej hodiny bola taka, ze na mapke pre 50km trat nebolo naznacene obmedzenie prejazdu hlavnej cesty tak ako na mapke 80km trate...a nebolo by co riesit....tak organizatori skuste to do buducna zobrat do uvahy....ved dobre veci sa skladaju z malych a dolezitych detailov...inak akcia sa mi pacila velmi, napriek tomu ze som na smyklavych korenoch niekde na 35 kilometri hodil drzku a narazil si rebra, tak ze doteraz v noci nemozem poriadne spat...ale nehundrem na organizatorov, bola to moja chyba, trat som presiel celu....a som spokojny sam so sebou....a na margo tych co "pobludili" nie je co dodat, neboli to preteky o zivot ale pre dobry pocit z bikovania...a ruku na srdce, boli tu borci ktori si uz pred startom mohli srtihnut o prve tri miesta :-)...tak nerozumiem preco hundru ti ktori s vypatim sil dosli do ciela ked uz vyhlasovali vitazov...takze pre organizatorov palec hore...

PS: kto nic nerobi nic nepokazi
22.09.2015 - 07:29:02
02
jedina chybycka krasy v pripade nepochopenia prejazdu do 14 tej hodiny bola taka, ze na mapke pre 50km trat nebolo naznacene obmedzenie prejazdu hlavnej cesty tak ako na mapke 80km trate...a nebolo by co riesit....


Takže na vine som ja, lebo ja som kreslil mapky! :D

... ale teraz už vážne, na mapke 50-ky nebol zakreslený žiaden časový limit z prostého dôvodu, a to, že žiaden časový limit pre 50-ku nebol stanovený. Treba vychádzať z PROPOZÍCIÍ, tam sa žiaden časový limit pre 50-ku nespomína. Jediný časový limit bol podľa propozícií stanovený na najdlhšej trati, na 80-ke.

Takže na jednej strane treba chápať rozhorčenie pretekárov, ktorým nebolo umožnené ukončiť 50-ku a na druhej strane treba chápať aj organizátorov, že keď už prechod cez cestu nebol zabezpečený, tak tam už nikoho nechceli pustiť. Keby tam niekoho zrazilo auto, to si ani nechcime predstaviť. Je zbytočné už teraz rozoberať, že prečo nebol zabezpečený dlhšie a pod. Je ťažké organizovať takéto veľké podujatie. Pred rokom tento problém nebol, teraz bol. Aj organizátori sa učia na vlastných chybách a na budúci rok určite stanovia limity pre všetky trate a ja ich určite do máp zakreslím. :)

BTW: ... keď si spomeniem na rok 2004, keď sme organizovali prvý ročník košického bikemaratónu, čo všetko sme nemali zabezpečené, tak si hovorím, aké len sme mali šťastie, že sa nič vážne neprihodilo.
22.09.2015 - 08:31:27
04
tomihauser, este raz a bez emocii si precitaj moj posledny prispevok na predchadzajucej strane. Ja nespominam ziadne obmedzenie dopravy, ale obmedzenie pretekarov. Navyse, a to som tu nespomenul, regulovcici, ktori sa ma snazili vratit z trate boli ZA cestou, v mieste, kde sa rozdvojovala 50ka a 80ka, takze to nemalo ziadnu logiku. Naco ma potom pustali dole Jahodou? Moja kritika nesluzi na to, aby som niekoho dodrbal, ale tak, ako uz pisal maro2, ako podnet na mozne zlepsenie do buducna.
22.09.2015 - 08:51:23
02
trosku zaznamu z onboard kamery na mojom biku : https://www.youtube.com/watch?v=dfTPq9brNfk
22.09.2015 - 10:45:23
04
Poniektori hojne vyuzivali skratky. A boli medzi nimi aj ludia z prvej desiatky na 50-tke. Staci si pustit Strava Flyby. Napr. Miro Miklos, 6-ty na 50-tke si to strihol rovno na Bankov po cyklotrase. Casovo ziskal na tomto useku 5:05 min. Nad Bankovom isli spolu Martin a Miro. Obaja zle odbocili ale Martin sa vratil na trat a Miro pokracoval skratkou dalej na Bankov. Je to pekne vidiet na prilohach aj s casmi.

Prílohy:

Komentár súboru: Martin a Miro este boli spolu cas 01:33:22
nad Bankovom spolu.jpg
nad Bankovom spolu.jpg 258 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Miro si skratil trat po cyklotrase
miro skratka.jpg
miro skratka.jpg 256.27 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Miro bol na Bankove v case 01:36:20
miro Bankov.jpg
miro Bankov.jpg 254.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Martin na Bankove po trati v case 01:41:24
martin Bankov.jpg
martin Bankov.jpg 254.28 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2015 - 20:46:46
03
este ze mame tie gps... ano presne tam chybal jeden regulovcik ,ale dnes rano som tam zbieral znacenie...aj bez regulovcika to bolo dobre vyznacene ešte aj 2 dni po preteku, šipka doprava na strome, faborka v spravnom smere, križik na ceste spreyom, a X o 10 metrov dalej.... a ked niekto nevidí ziadne znacenie dalších 4 kilometrov na ceste plnej odbociek na inak predtým velmi husto faborkovanej a značenej trati a pokracuje dalej tak k tomu nemam co dodat.... škoda ze sa ta cesta napaja tesne pred kontrolou kde sa zapisovali cisla ,a tym padom nevieme kto si to takto skratil...nic mno snad nabuduce sa nam tam podari dat zodpovednejsieho cloveka :P
Príloha:
DSC_0147.JPG
DSC_0147.JPG 544.59 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2015 - 21:14:45
02
:n: nechapem takych čo si schvalne skracuju trat je to trapne :tmi:
22.09.2015 - 21:26:57
00
Nemyslim, ze to bolo uplne schvalne. Urcite by sa tym nechvalili na strave. V tej rychlosti a hlavne v dazdi si nemusis vsimnut aj lepsie znacenu odbocku. Na mojej odbocke som stal v reflexnej veste pri ceste kedze bola tiez velmi dobre znacena a prvy pretekar okolo mna prekuril jak keby nic. Ak to bolo schvalne, je to smutne.
22.09.2015 - 21:35:38
00
no tak toto tiež nechápem, ale na dlhej regulovčík chýbal na tom rázcestí, kde sme mali ísť už doľava do cieľa a my sme pokračovali po vyznačenej trase znovu do tej slučky na Hrešnú...aj mi prišlo divné, že znovu preliezame tie 2 stromy, ale tak bol som tam prvý raz, tak som netušil ako sa ide do cieľa...
22.09.2015 - 21:39:53
00
predo mňa sa na Bedli uphill zľavaz lesa zaradil nejaký pretekár. Je aj tam možná skratka?
22.09.2015 - 21:40:41
00
Pri takto zamotanej trati, kde ju pretina mnozstvo ciest, je asi dost narocne zabranit tomu, aby si niekto vedome, alebo aj nevedome, skratil trat. Moznost by bola mat kontroly na miestach, medzi ktorymi sa to neda viac skratit, ale to by muselo byt asi dost nahusto. V tomto pripade v tom zlome na rozhrani lesa a pola. Dalsi usek bol na cervenej od kopca pravdy po zaciatok Jahody, tam tiez nikto neriesil, ci niekto ide po trase, alebo po cervenej. To uz je ale o osobnej zodpovednosti bikerov, ci sa im oplati podvadzat, podla mna je to dost detinske. Snad sa podari buduci rok vychytat tieto drobnosti a pripadne zaradit aj nejake dalsie zaujimave useky(Michalkov napriklad). Viem, ze tam su ine tlaky proti, ale ak by sme ho sprejazdnili a nebola by zasa nejaka kalamita, mozno by to bolo priechodnejsie, aktualne to tam az na par zarastenych usekov nevyzera tak zle.
22.09.2015 - 21:42:56
00
keyboard_arrow_up