pre info, start a ciel mam v minus 8 metrov nad morom, cize zjavne tiez keca.

Až tak veľmi zase kecat nemusí keďže najnižší bod NL je 7 metrov pod hladinou mora ;)
12.10.2015 - 06:57:54
00
V tom prípade tu majú zlú topo mapu z ktorej som vychádzal a na základe ktorej toto celé tvrdím :-(

Našiel som si nejakú inú stránku, ktorá to má podľa štvrtí a podľa Nej:

Priemerná nadmorská výška: -4,3
Najnižšie miesto: -5,4
Najvyššie miesto: -4,0

Ďalšia hovorí že priamo môj dom je -3.

Každopádne, ak by runtastic hovoril pravdu, tak by som mal byť niekde okolo 40 metrov nad morom, čo niesom.
12.10.2015 - 07:04:08
00
100-200 m na 40 km nazbieraš iba fluktuáciami barometrického výškomeru

Ak mas blby vyskomer, mozno. Ja tento problem nemam :) .. ukazuje mi to na hradzi vzdy presne , na 34km asi 40m.
12.10.2015 - 07:33:33
00
nooo tak uz aj ja :) velkost XL...

Prílohy:

14446350338950.jpg
14446350338950.jpg 239.6 KiB 1 thumb_up1thumb_down

12.10.2015 - 09:33:05
010
Nesekol si sa? Nechcel si dat jednu nulu naviac k tym 200? Lebo to by bolo na palicu najazdit na MTB 90 km s 200 nastupanymi metrami. To aj na cestaku po hradzi dam na 100 km trase pomaly viac. :D


Čo ti poviem...zbaľ bike, a choď do Holandska :-) Ak raz žiješ na totálnej rovine, tak nemáš veľa možností na jazdenie v kopcoch....
12.10.2015 - 09:33:20
00
Uz verim, ze je to uplna placka. :) Asi tam na bajkovu dovolenku nepojdem. :D
12.10.2015 - 09:44:46
00
Pockat, minule predsa sa zistilo, ze Holandsko su velhory oproti Dansku, ze tam kopce su. Tak ako ?
12.10.2015 - 10:38:38
00
Kopce su, ale az niekde dole pri Belgicku. Kamos tam bol jazdit na cestaku a ze sa to ide dost nahovno, lebo nemas pocit, ze moc stupas a proste ti to nejde.

Inac staci pozriet, co hovori wikipedia o Holandskych kopcoch a dalej to netreba vysvetlovat.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mountains_and_hills_in_the_Netherlands

BTW; neposle mi niekto postou nejaky kopec? Vobec by som sa nehneval...
12.10.2015 - 11:41:05
00
887m v Caribbean Netherlands :)
12.10.2015 - 12:05:08
00
Našiel som si nejakú inú stránku, ktorá to má podľa štvrtí a podľa Nej:

Priemerná nadmorská výška: -4,3
Najnižšie miesto: -5,4
Najvyššie miesto: -4,0

Ďalšia hovorí že priamo môj dom je -3.

Pockaj este par rokov a ako sa bude nanovo definovat hladina mora pri stupajucej hladine, tak priamo Tvoj dom bude aj -5. :D
12.10.2015 - 12:09:42
00
Ked bude pokracovat globalne oteplovanie, matkov dom uz nebude
12.10.2015 - 12:19:49
00
nooo tak uz aj ja :) velkost XL...


No ke´d tak na teba pozerám tak ja bych potreboval 3XL. Jazdim aj v Castelli ale len dres a kratke gate , pardoň aj šušťačku na rýchli dážď :)
Inač pekna bundička :y:
12.10.2015 - 12:23:06
00
Pred pár týždňami došli rukávniky a nohávniky od Alibaby. Nohávniky veľkosti L mi na lýtkach neboli dobre vyšpanované. Budú pre manželku. Objednal som preto M-ká (Merida). Dnes ich konečne doniesla poštárka.
"Catellíny" mám už odskúšané pri 10 -15 stupňoch. Fajné! "Meridky" vyzerajú, že sú z toho istého materiálu ale je kúštik hrubší.

Prílohy:

post.jpg
post.jpg 154.02 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2015 - 12:52:17
00
Aj moja má hrubšie lýtka ako ja :) :) :)
12.10.2015 - 16:19:28
00
Ak mas blby vyskomer, mozno. Ja tento problem nemam :) .. ukazuje mi to na hradzi vzdy presne , na 34km asi 40m.

To nie je "blbosťou" výškomeru, ale tak akosi od prirodzenia.
V Tatrách počas fénu máš 50 m výkyvy v ráde sekúnd. A aj tu na nížine napr. pri prechode búrky to hádže celkom dosť (10-15 m skoky sú vcelku normálne), nehovoriac o tom, že na virtuálne nastúpanie ti stačí pokles tlaku v priebehu výjazdu.
Takisto citlivý výškomer bude narátavať aj niekoľko cm? dm? vysoké hrbky. To som už písal inde, že sa to zvykne softwarovo riešiť tým, že sa narátavanie (v oboch smeroch) spúšťa až po nastúpaní/vyklesaní nejakého tresholdu. Lenže to zahladzuje malé, ale reálne stúpania/klesania (30-50 cm terénne vlny, schody, dropy). Práve pre toto to tebe na flate ukáže flat, hoci by nemalo - VŽDY sa ti počas výjazdu zmení tlak. Aj toto sa pokúšaju otrikovať softwarovo - keď Garmoš (konkrétne Edge) zistí, že stojí, fixne výšku a začne ju držať - zároveň ju provnáva s GPS údajom a pri signifikantnom rozdieli prekalibruje (to asi len ak má STOP netotožný s automatickým), prípadne nalepí na DEM, ak mapa DEM údaje obsahuje (což by bolo na priebežné prekalibrovávanie najlepšie). Ako to presne je, to vie len pár počerných týpkov, čo to niekde v Indii alebo kde programuje. Samozrejme, svatý Edge v skutočnosti nevie QNH (tlak na danom mieste prepočítaný na hladinu mora), takže sa nevie "hardwarovo skontrolovať" (keď na DOBROM výškomere nastavím QNH a zistím, že mi ulietava výška oproti reálu, znamená to, že sonda blbo meria), čo platí pri týchto "kuchynských udělátkach" dosť plošne, s výnimkou lepších modelov. (A platí to pre nechuť obsluhy naučiť sa tomu rozumieť, čoho finálnym výsledkom je aj táto diskusia.)
Mal som v ruke pár cyklocomputerov, ktoré vedeli kalibrovať korektne. Alebo som kedysi mal
http://www.avocet.com/vertechpages/vertechalpin.html
tam funguje aj tepelná kompenzácia (ani tá nie je bez ďalších vedomostí nijaké samospaso - resp. toto celé nie je samospaso a mašinky to na vás iba sw odrbmi hrajú, ak máte ten dojem).
Suchozemci by si mali pozrieť lietanie podľa IFR a pojmy ako prevodná výška, QNH, QFE, QNE, letová hladina (FL), výška nad letiskom (AAL), nadmorská výška (AMSL) a porozmýšľať, prečo "to majú tak zložito".
Neexistuje nijaká možnosť ako naraz zohľadňovať aj zmenu výšky, aj zmenu tlaku.
A nič presnejšie ako barometrický výškomer nemáte ;) proste sa treba zmieriť s vlastnosťami.
Ak chcete porovnávať, musíte porovnávať porovnateľné, napr. ešte v rámci typového radu alebo jedného výrobcu by ste mohli dostať veľmi podobné výsledky. Čísla treba brať relatívne, nie absolútne.
12.10.2015 - 18:13:30
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up