keď ti pes pokúše decko potom sa môžeš hrať na nasratého.
28.10.2015 - 08:38:25
00
kazdopadne ten incident prekrocil urcitu hranicu. ja by som policiu volal uz preventivne. pani by si snad davala vacsi pozor nabuduce. takto to bude mat dalej v ...
28.10.2015 - 08:47:48
00
Z mojho pohladu su voditka velke zlo .. malicke psy beriem ako potkanov, tak pomedzi ne prekluckujem, mensie psy neriesim, vacsie sa daju kopnut, ale uz by mali mat nahubok, a este vacsie, take ako sa tu riesia, tak tie by mali mat rozhodne nahubok. A majitelku by som uviazal ako nesvojpravnu osobu. Btw, voditko na 70kg psa je asi zbytocne .. kto by ho udrzal. Myslim, ze uz bolo na Slovensku za posledne 2 roky dost pripadov roztrhanych ludi na to, aby sa tvrdo riesili majitelia velkych psov. A to este nehovorim o riziku prenosu besnoty ... Zakony tu boli, su .. ale v nich problem nie je. Ten problem je inde, nie v zakonoch.
28.10.2015 - 08:48:48
00
poviem to takto,poznám dvoch bežcov čo behajú po devínskej kobyle s malorážkou.Bohužial žiaden zákon ti zdravie neochráni.
28.10.2015 - 08:53:50
00
tolko prizemnych nazorov na jednej kope a silnych hrdinskych reci .. koli par nezodpovednym ludom co nezvladaju svojich psov ... zakon by mal sprisnit podmienky drzania psov .. registracia, zodpovednost za psa, viac vymozitelne pokuty (aj za nezdvihanie hovienok) ... ja som psickar .. moje psy mam ako deti(nepsickar nepochopi .. ani sa nesnaz) .. ale neznasam nezodpovednych vlastnikov psov .. neznasam ked idem dvihnut hovno po mojom psovy a stupnem do ineho ..ale nemozem sudit podla jedneho pripadu vsetkych ... pretoze potom by som podla toho co tu citam tvrdit, ze vsetci bikeri su ludia s vysokym egom a nizkym IQ
28.10.2015 - 09:02:29
06
toto všetko čo píšeš je pravda,akurát,že nie u nás a vzhladom na vymožitelnosť zákonov sa jednoducho pár taktiež slušných ludí zariadilo tiež podla platného práva.
28.10.2015 - 09:07:44
00
Treba volat vzdy policiu. Najst si tu pol hodku na to. Mne sam Kutka hovoril ze on uz psy navolno neriesi lebo sa mu niekolkokrat vyhrazali ich majitelia a podobne. Kazdopadne MLB nakupili kamery do aut, tak snad uz zacnu aj oni tieto veci viac monitorovat a riesit. Ale naozaj tieto velke nevychovane psy su problemom Koliby a Kamzika. (Sam mam velkeho vlciaka na Kolibe) Postihovat by to mala Mestska policia (haha), straz prirody (tu som nevidel uz roky), lesna straz (vidavam ich sediet v bufete na Kamziku, v bundickach MLB), polovna straz (sotva realne funguje v MLB)... Bohuzial kym tie psy nenapadnu nejake dieta tak sa nic nezmeni na pristupe organov a kompetentnych.
28.10.2015 - 09:10:21
00
Aj majitelia psov chodia ozbrojení, hlavne tí, čo už mali s poľomrdmi a inými podobnými aktivistami nejaké skúsenosti.
Vodítko je zlo, náhubok ešte väčší. Mimochodom, skúste si to na sebe - možno vám v tých fobických lebkách dopne, že tým iba začnete zvyšovať tlak v kotli (a zacpávať poistný ventil). V normálnych krajinách sa vám naopak môže celkom easily stať, že na vás za použitie náhubku zavolajú policajtov, že si zvera týrate (mne sa stalo vo Švajci, kde v niektorých kantonoch - odkiaľ to má kto vedieť - sú nejaké protipsie nezmysly poprijímané a tak sme vyskočili z auta vyčurať pesov pre istotu s náhubkami - a nastal problém, akurát že opačný, než sme čakali). Nechcete náhodou, aby sme psov "na verejnosti" prepravovali v pojazdných klietkach? Hrdinovia jak hovado všetci :D mi pripomínate kolegu, čo keď ma stretne s chlpaňou, vždy jačí "nech nejde po mne, nech nejde po mne" pričom ona sa samozrejme ide zvítať.
Ad zodpovednosť za psa: však ju aj máš, stačí si poriadne prečítať občiansky zákonník. Netreba preto nijaký ďalší zákon (potom sa čudujte že je 10x toľko zákonov ako pred 20 rokmi a krásne idú proti sebe).
Kks, ja jak vidím "argument detičkom", vždy si spomeniem na fotky tohoto typu:
secure.static.tumblr.com
28.10.2015 - 09:22:53
01
Syndi,polovná stráž funguje,tí ti ***** psa aj priamo pri turistickom chodníku ako tomu dievčaťu čo ho mala volne pusteného večer na železnej.Nájomcovia revírov si ich velice dobre strážia.


Naposledy upravil triki dňa 28.10.2015 - 09:31:54, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2015 - 09:23:15
00
noske napísal:
ja som psickar .. moje psy mam ako deti(nepsickar nepochopi .. ani sa nesnaz)

Deti mas ? Lebo mat psov ako deti je skutocne nepochopitelne :)
28.10.2015 - 09:28:01
02
Inak chlapi velkymi psami mavaju aj zbrane :) .. ono sa to doplna.
28.10.2015 - 09:29:15
00
Aj ked napadnu, tak sa toho z dlhobodeho hladiska moc nezmeni. Kazdy sa pozera na seba a ked ti tam nabehne bezkrky s nejakym polo vycvicenym velkym psom, tak by som rad videl ako by to niekto riesil.

Psov sme mali doma viac a niektori mohli ist navolno aj cely cas v lese, lebo som vedel ze posluchaju na slovo a su nauceni na vsetko co sa moze stat a niektori zase ani nahodou - uz z auta sa islo na voditku. Ale to zalezi od majitela. (ale je pravda, ze na Kolibe som ho vzhladom na mnozstvo ludi maval na voditku)

BTW: ak si raz kupim dalsieho psa, tak to urcite bude stafford. Podla miestnych popisov by to bol bojovy pes. Aj ked vsetci co do toho trosku vidia maju dobru predstavu o povahe a vedia aky je taky pes naozaj.


lto: pes je clen rodiny. Nie uplne ako dieta, ale ako plhohodnotny clen rodiny.
28.10.2015 - 09:30:13
00
Plhohodnotny clen rodiny? Na urovni cloveka ? No .. nebudem sa k tomu uz vyjadrovat. Najprv si ujasnite priority, postavenia zvierat a ludi a pojmy. Lebo sa inak z toho bludneho kruhu psickarskeho a milovnickeho, nedostanete nikdy.


Naposledy upravil lto dňa 28.10.2015 - 09:33:54, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2015 - 09:33:24
09
silva Podobny zazitok s týmito dvomi čoklami mam aj ja. Tri tyzdne dozadu pod bufetmi na zaciatku žltej som stretol tuto istu trojku. Blondína a psi ,ktore na mna veselo stekali. Najskôr som myslel ,ze madarska vyzla je od prirody krotká, sprosta a netreba si ju vsimat, bude stacit ked budem mat neustale na ociach to tazko identifikovetelne plemeno. Zahrizol sa mi do clenka a cakal co budem robit. Vyzlu som mal hned za chrbtom a usilovne stekala. Blondina vravela ze to je v poriadku a on je mierumilovný. Nastastie to bral ako hru a nestlacil. To by som mal uz po nohe. Volakedy som mal velkeho psa a viem rozoznat kedy sa rozhodne trhat. Trvalo hodnú chvilu kým som sa dostal prec psi neustale stekali kazdy zjednej strany a ten nizsi bol podchvíľou zaveseny na mojej nohe. Pani sa tvarila ze sa jej to netýka a kracala iným smerom. Psi odbehli asi 250 m od majitela a uz vôbec neboli na dohľad. Mal som veľku chuť tomu mensiemu klepnut tretrou po nufaku len som si pamatal ako podobný čokli na jeden šup prehrizli na cviciaku 7- 9 cm hrube konare a nechcel som skusat ci to vie aj tento.
28.10.2015 - 09:33:43
01
tulenik - tak ako som vcera pisal, ty uz vidis len toho svojho psa. A ano, velky pes musi mat vonku nahubok aj voditko. Velky pes preto, pretoze iba taky dokaze spachat velku skodu, ked sa zakusne do cloveka. Male psy kusu tiez, ale tie take zranenia nesposobia.
28.10.2015 - 09:34:19
00
keyboard_arrow_up