Tak len na margo jazdenia v tychto dnoch. Guido - moj kolobezkovy fejsbukovy kamarat z Viedne sa vcera vyskriabal este s Davidom na Grosglockner. Teda hore aj dolu. Mali nadherne modre nebo, ale kopec snehu okolo seba. On je vsak blazon, ktory robi podobne vylety. Tentoraz isiel na Hill Twenty a David na Kickbike RaceMax. Vola ma na nedelu do Viedne si zajazdit, organizuje uz svoj tradicny Tretrollertag. Ak by neprsalo, pojdem. Mal by niekto zaujem?
19.10.2015 - 17:58:36
00
Ako vyzera ten tradicny Tag v reci gaktov a cisel ? Okolo Viedne po Gurtli alebo len po Ringu ? Den s takym clovekom asi nebude pod 100 km :-)
19.10.2015 - 23:20:41
00
Ziadne strachy. Toto je akcia pre siroke vrstvy obyvatelstva. Start a ciel je pred Hanesovym obchodom s kolobezkami, ktory poziciava aj stroje, po predchadzajucom dohodnuti. Minule tam prisli rodiny s detmi a aj uplny zaciatocnici. Trasa nie je este presne urcena, ale bude medzi 20-30 km po cyklotrasach pri Dunaji a Dunajskom kanali. Tempo vyletne a pohodove. Mal som obstarat pocasie, takze bude pekne, sucho a relativne teplo. Stretavka o 13:00 a predpokladany koniec akcie 18:00. Idem v pripade sucheho pocasia a idem autom, takze pripadneho zaujemcu vezmem aj s kolobezkou. Guido ma toho dnes dost po vcerajsku a vyhrazal sa, ze pojde s pomalou skupinou. Predpokladam, ze rychlu skupinu bude viest David, cesky architekt zijuci vo Viedni, ak pojde, ale vacsinou tieto akcie nataca. Nie su to preteky! Je to oddychova akcia a taka trasa sa musi dat prejst aj cuvanim.
20.10.2015 - 00:20:15
00
Momentalna verzia trasy: Industriestrasse 4 - Alte Donau - dalej pozdlz Dunaja do Lobau a naspat. Cyklotrasy, ziaden stres, nedelna pohoda.
20.10.2015 - 11:05:05
00
Uplna parada :-) ja som za, uvidim co povie pani domu...
20.10.2015 - 11:17:14
00
Zpráva o začiatku života.
Dnes, v nedeľu 25.10.2015 sme fokel a ja reprezentovali slovenských kolobežkárov na Footbike Day Austria (Tretrollertag) 2015. Prečo práve my dvaja? No lebo sme najkrajší, najatletickejší a ako stvorení pre reprezentáciu, ale aj preto, že sa nikto iný neprihlásil. Bola to super pohodová nedeľa, celkovo 27,2 km v prostredí okolo Dunajov vo Viedni v pohodovom tempe s príjemnými ľuďmi. Vynikajúca príležitosť vyskúšať kolobežky značiek Kickbike (Sport G4, Racemax a Cruiser), Traczer, Morxes Vendetta, Mibo (Mastr a Malaga) a Kostka (Hill a Tour). Niekedy som nevedel, kde mám kolobežku. Na záver sme sa dohodli, že nám rakúski priatelia návštevu oplatia v Bratislave. Koniec zprávy.
25.10.2015 - 23:09:28
00
Co dodat ? Pocasie bolo nadherne jesenne, perfektne prostredie prirodne aj drsny urban ;-),, polievka tepla, radler studeny a ludia velmi do pohody. Ako mi footbike napisal, pri pozerani fotiek si uvedomil, ze som takmer vobec nejazdil na svojej kolobke... Morxes isiel z ruky do ruky a ja zase musim priznat, ze Kickbike-i maju nieco do seba...
Na zaver teda este raz vdaka footbike aj Guido za pozvanie a tesim na nasledujuce akcie tohoto typu, ci tam alebo tu...
P.S. neda mi na margo mojho nedavneho hladania predajcu kolobeziek povedat, ze ten najlepsi bratislavsky obchod je vo Viedni o.i. Mibo a Sixteen

Prílohy:

Komentár súboru: Hauptalee - Prater
image.jpg
image.jpg 133.27 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Pokrutene trubky hore aj dole
image.jpg
image.jpg 93.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: #Street #Urban #Hipster #Scene
image.jpg
image.jpg 137.47 KiB thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Neue Donau
image.jpg
image.jpg 132.7 KiB thumb_up1thumb_down

27.10.2015 - 01:04:38
01
fokel, ty si dal spojeniu "pojazdna pozicovna kolobeziek" uplne iny vyznam. :-) Ja som vystriedal 5 roznych kolobeziek, ale vzdy som sa rad vratil k svojej, ked som ju nasiel. Bola to pohoda, prijemne popoludnie. To striedanie kolobeziek mi nevadi, lebo si rad vyskusam nieco nove-ine. Kupodivu, najmenej ma bavila asi najdrahsia kolobezka v pelotone Traczer Arrow. Musi to byt pasia ist na nej v terene dolu kopcom, ale celkovo do tohto dna mi nezapadla. Ist na nej hore kopcekom som si "uzil". Nerovnosti trate si ani nevsimne, cistokrvny off-road, musherska kolobezka. Z Morxesa som bol nadseny, aj ked sa svojim sposobom vybavou priblizoval k Traczerovi, ale vdaka geometrii, stupatku, obutiu to bolo ovela prijemnejsie odvezenie. Krasna elegantna kolobezka na jazdenie po pevnych cestach, ale aj na vysantenie sa v terene. Taky kolobezkovy SUV. Vyborne komponenty, latka nasadena velmi vysoko. Kostka je Kostka. Urcite pohodlne vozitko, ci uz vdaka obutiu, alebo aj tomu pruzeniu. Vela ludom to vyhovuje. Kickbike (ci moj, alebo Davidov) bol zo vsetkych kolobeziek najzivsi. Okamzite reaguje na minimalny pohyb a da sa na nom uzivat aj cesta hore briezkom. Je to tvrde, ale zase pohlcuje asi najmenej energie, ktoru vydavame na pohyb.
Precital som si spatne niektore casti tejto diskusie a na zaklade toho si myslim, ze ako druha kolobezka v Tvojej rodine, pre tvoju manzelku by bola najvhodnejsia asi HILLka. Stradu si nedovolim hodnotit, nestal som na nej.
Zhrnute-podciarknute, stano3b este o tom nevie, ale prave v okoli Ziliny by mohlo byt nase dalsie stretnutie, na ktorom sme sa dohodli s foklom. Teda stretnutie, my nalozime kolobezky do auta, stano3b si vypyta priepustku na dve hodinky, co to pojazdime, vypijeme kofolu a my pojdeme naspat. Stano3b by dovtedy mohol vymysliet ako pripnut detsky vozik za kolobezku a mozno dame aj tri hodiny. :-)
Hocikto by si chcel zajazdit je kedykolvek vitany, je to ovela vacsia sranda ako jazdit sam.
27.10.2015 - 10:21:58
01
Tak este raz dakujem vsetkym za gratulacie tu, aj v sukromnych spravach. Potesilo! :) Len na odpisovanie bud nemam moc cas, alebo zaspavam pri pisani.
To stretko vo Viedni prutko zavidim a dufam, ze sa coskoro pridam. Ak by sa naslo este viac fotiek, kludne to sem hodte.
Session v ZA? Pecka. Ani s tou priepustkou by to nebol problem :). Len...kolobezku mam rozobratu. Naviac, buduci tyzden som ju chcel rozobrat este viac (uplne na skrutku) a dat ju do laku. Tak ak mate nejaky blizssi termin, sem snim. Az mam na com jazdit. Od poslednych letnych dni som nejazdil vobec, tak dufam, ze ma zase nezradi koleno. Ale prist pridem! Uz aj viem, kade by sme sa previezli.
29.10.2015 - 01:33:42
00
Ja mam este zopar inych fotiek, ale mam tam hlavne ludi a potom obrazky strojov, ktore si uz videl. Ale kukni sa sem, ked chces viac obrazkov: https://www.facebook.com/guido.pfeiffermann/media_set?set=a.10208320226870061.1073741862.1435903876&type=3
Co sa nasho jazdenia v Ziline tyka, nestresuj sa, nebude to tento vikend. Ale je mozne, ze to presunieme az na jar. Dni su kratke, hoci svetlo mam dobre, ale neuzili by sme si zase prirodu.
29.10.2015 - 10:46:56
00
Na obrazku su dve relativne porovnatelne kolobezky. Morxes Adventure v specialnej vybave a Traczer Arrow. Ten Traczer (modry) je vyslovene ucelova kolobezka na downhill, dogscootering atd. Neda sa na tom poriadne menit noha vytocenim, iba preskokom, neda sa s tym ist do kopca, lebo cela kolobezka je kratka. V terene je s nou vsak ohromna zabava. nemusite davat pozor na nerovnosti a vlastne teren si ani nevsimnete.
Morxes bola tiez zabava, pohodlna kolobezka, prijemna na ovladanie. Take SUV na stupatku. Na ceste pohodlne, v terene sa nestrati. Jazdilo to uplne samo (a zbytok som odslapal).

Prílohy:

IMG_3752.JPG
IMG_3752.JPG 521.32 KiB thumb_up1thumb_down

29.10.2015 - 11:08:45
00
Hlasim blizke stretnutie tretieho druhu !!!

Pred chvilou som z auta videl medzi Tescom Lamac a odbockou na Razsochy kolobezkara. Biela Kostka asi Tour, chlap obleceny sportovo a kopal celkom odhodlane ;-)

Ak by ho niekto bajkerov zabludivsich do tohoto vlakna poznal, zavolajte ho sem
01.11.2015 - 12:26:17
01
Neblazni, nikoho nevolaj! Minule som videl fica na kolobezke, nahodou bude chciet s nami jazdit a budeme mat problem.
01.11.2015 - 17:22:00
00
sorry. snad nezabijem tuto temu. :D :D :D

Prílohy:

image.jpeg
image.jpeg 147.82 KiB thumb_up0thumb_down

01.11.2015 - 18:06:52
01
No do ****! Doteraz som si myslel, ze s ficom nemam nic spolocne....!
01.11.2015 - 18:14:44
01

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up