Včera išiel tesne pred Mostom pri Bratislave nejaký samovrah na žiletke v najväčšej špičke, v úplnej tme, v padajúcej hmle, zadné svetlo mu nefungovalo, vpredu nejaká LEDka slabšia ako čajová sviečka; to sú fakt už niektorí cyklisti unavení životom?
06.11.2015 - 09:19:12
00
Ziletkari si na svetla moc nepotrpia, a to kvoli ich velkosti a vahe. Aj do tmy vybaveny ziletkar ma casto len mini blikacky kam sa davaju tie malicke hodinkove baterky cr2032. Ich vykon moze byt spociatku celkom ok, ale nevydrzia dlho a ak to jazdec zanedba tak ide potme.
06.11.2015 - 13:55:35
00
Pali65 napísal:
to sú fakt už niektorí cyklisti unavení životom?

vyzera, ze ano :) aj ked je to mrzute ...

iron.hide napísal:
... Aj do tmy vybaveny ziletkar ma casto len mini blikacky kam sa davaju tie malicke hodinkove baterky cr2032. Ich vykon moze byt spociatku celkom ok, ale nevydrzia dlho a ak to jazdec zanedba tak ide potme.

kazda nova cr2032 vydrzi dlhsie ako 3-6 dni neustalej prevadzky (a to ona vydrzi dlhsie - kolko presne sa da zistit )
takze ak ma niekto blikacku a nevidiet ho, tak je to iba jeho chyba ...
06.11.2015 - 15:43:13
00
andreee napísal:
Už viem čo myslíš, ale vyhradené pre MHD je to iba od Alzy po križovatku s Bajkalskou, t.j. cca 150m. Pred tým aj po tom sú značky, vyhradené pre autobusy, bez dodatkových tabúľ.

Tabuľa je aj pred križovatkou s Jarabinkovou. Samotný zákaz je už od BC Apollo 1 ako začína Prievozská. Vlastne pred každou križovatkou je tabuľa označujúca radenie pruhov s tým zákazom. Aký význam má stále sa presúvať pred križovatkou do stredu a za križovatkou zase k obrubníku, keď za 200 m je zase tabuľa so zákazom a takto dookola v oboch smeroch na Prievozskej.
06.11.2015 - 17:27:58
00
Akurat dnes som tadial isiel a to znacenie je uplne carovne. Chaoticka zmes bielych a modrich tabul, pricom biele vyznacuju bus pruh a modre len MHD. Z pohladu cyklistu je to jedno, nemame tam co hladat tak ci tak.
06.11.2015 - 18:08:24
01
Dneska som si vynimocne skratil jazdu cez chodnik na lavej strane cesty. Na chodniku vtedy nebol ziaden chodec. Zrazu vpredu vlavo zbadam auto vychadzajuce z branky smerom na vozovku cez chodnik. Spomalil som, aby presiel, avsak on zastavil tak v tretine chodnika - zrejme mi daval prednost. Tak som to riskol a presiel som popred neho opatrne s rychlostou chodca.
Na chodniku som sice bol ako cyklista ilegalne, ale keby som na nom chcel zastavit, vraj je vtedy moja jazda legalna, co vodic auta nemoze vediet.
Kto ale ma v takomto pripade prednost? Vidim to tak fifty-fifty.
07.11.2015 - 16:25:02
00
ja to berem tak, ze na chodniku nemam nikdy prednost, ani pred autami a samozrejme ani pred chodcami. je to tak lepsie.
ked chcem prednost, tak idem po ceste.
07.11.2015 - 16:26:45
00
Nemas na chodniku co robit = nemas mat prednost. Nie je na to dovod kedze tam nemas byt. Pri autach vychadzajucich z dvora treba byt stale na pozore. Vodic ta vidi az ked je celou kapotou na chodniku. Bezne je to 1/3 auta. Neostava mu nic ine, len dufat ze chodci sa uhnu a nikto dalsi po chodniku nepojde.
07.11.2015 - 16:33:07
00
imho by sa dala tato ista uvaha pouzit rovnako voci autam ako cyklistom.

Nemaju tam co robit = nemaju prednost.
Ale to sa tak lahko posudit neda.

Ved co keby som ja chcel "zaparkovat bike na chodniku" v sulade s §52 odsekom 2 ?
07.11.2015 - 17:08:42
00
veľmi smutné :( http://www.cyklonovinky.cz/Novinky/SKC-TUFO-Prostejov-%286%29.aspx


Naposledy upravil Hosť dňa 07.11.2015 - 18:05:56, celkovo upravené 1 krát.

07.11.2015 - 17:50:27
00
nefunguje ...
07.11.2015 - 18:04:04
00
už by malo
07.11.2015 - 18:06:15
00
Dnes som bol v Brne a cestou spat, ako som vchadzal do obce Hustopece, kde je asi 700m od tabule obce kruhac, zazil velmi "zmysluplny" obiehaci manever. Nebol by to Slovak na sedmickovom bave, keby 300m pred kruhacom nezacal obiehat, navyse s premavkou v protismere...
07.11.2015 - 19:21:09
00
Ja som dnes pred Povazskou Bystricou minal uz v tme a mrholeni postupne troch divnych cyklistov. A traja to uz nemoze byt nahoda...

1. Najprv jeden v protismere. Tak si hovorim, ze aspon vidi auta a ma prednu blikacku, tak ho je vidno. OK.

2. Neosvetleny ziletkar s defektom alebo inym problemom kracajuci v dazdi v pravotocivej zakrute na neosvetlenej okreske po pravej krajnici s bicyklom v ruke. Idiot asi nevie, ze chodci chodia v protismere, aby videli bliziace sa auta. Najlepsie je, ze si asi mysli, ze tie trapne reflexne prvky na obleceni funguju. Ano, hlavne v pravotocivej zakrute ked svetla smeruju von zo zakruty a este ked clovek ide za inym autom. Zbadal som ho mozno tak na 15-20 metrov. Cisty darca organov.

3. Kusok dalej na krajnici mimo obce neosvetlena cyklistka. Nieco kvazi reflexne som zbadal akurat na taske na zadnom nosici, ale odrazalo to svetlo podstatne horsie ako oblecenie toho darcu organov.

Odkaz pre tych neosvetlenych idiotov: Nedavno bola v Lidli sada peknych blikaciek za 4 eura. Tak kur\/a nechodte na jeden posraty obed a kupte si take. Mozno vam zachrania zivot.
07.11.2015 - 23:37:35
03
'kur\/a nechodte na jeden posraty obed" :D

ale inak mas recht, taki cyklisti su urcite viac darcovia organov, ako motorkari.
07.11.2015 - 23:46:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up