Prave riesim kupu dalsej ostricky na noze s konvexnym vybrusom a vybral som toto:
http://www.euro-noze.sk/work-sharp/work-sharp-knife-and-tool-sharpener-ken-onion-edition/
a k tomu tento nastavec http://www.euro-noze.sk/work-sharp/work-sharp-ken-onion-edition-blade-grinder-attechment/
Povodne som chcel iba ten nastavec ale neda sa samostatne kupit motor. Po odskusani dam info o funkcnosti, zatial mam jedinu obavu zo zivotnosti pasov ktore niesu zrovna lacne.
V ponuke su aj pasy v diamantovom prevedeni na keramicke noze.
01.11.2015 - 13:46:00
02
nieco lacnejsie by sa nenaslo ?
02.11.2015 - 15:00:37
00
Nieco mi uz rukami preslo a zo skusenosti sa prioritne zameriavam na funkcnost, zivotnost a narocnost obsluhy. Cenu riesim ako poslednu a mne sa to lacnejsie najst nepodarilo. Ak ma dakto skusenosti s obchodovanim pripadne kontakt v USA moze sa to podarit zohnat aj lacnejsie.
Mam brusku co robi vybrus trizor plus ale potrebujem poriesit aj konvexny vybrus a toto bolo jedine co som nasiel s relativne jednoduchou obsluhou.
03.11.2015 - 15:41:39
00
@lubir1 mas skusenosti s brusenim zahnuteho ostria, nedari sa mi nabrusit moje ZT 350 tak ako by som si predstavoval
03.11.2015 - 16:00:57
00
Dobre to ide Lanskeho sadou, pocas pouzivania sa hrany kamenov trochu zaoblia a potom to uz ide skoro same. Tiez to pojde aj tou bruskou s brusnymi pasmi, niesu az tak napnute a pekne sa prisposobia. Pas sa dokonca prisposobi aj ostriu na skineri, na nete su aj videa.
Ak pouzivas iba kamen na rucne ostrenie, dolezita je sirka kamena a mierne obly tvar. Sirka zalezi od velkosti prehnutia ostria aby kamen dobre prechadzal po cepeli. Velkostou cepele moze narastat aj velkost kamena http://www.armyshop-praha.cz/noze/1338-nuz-34cm-bolo-cepel.html
Napr. Lanskeho kamene maju sirku cca 1,5cm a voditko s upnutim pod spravnym uhlom.
Dalsia z moznosti je pouzit diamantovu tyc, je to take pero ale to je skor na pouzitie v terene na take rychle preostrenie.
03.11.2015 - 19:57:31
01
Mam keramicke brusky od jana z knifu, ale koli dodrziavaniu spravneho uhlu asi budem musiet kupit lanskeho sadu
03.11.2015 - 20:04:31
00
Ak mozem poradit...tiez som tento problem dlhodobo riesil a...
Lanskeho sada nieje zla ale nic moc. Kamene sa velmi rychlo opotrebuvaju. Nedaju sa brusit noze s dlhou cepelou a kopec inych zavaznych nevyhod.
Vyskusal som toho uz dost ale najlepsie riesenie a nie len podla mojho nazoru je sada Spyderco.
Vyborny princip brusenia, moznost brusenia nie len nozov, do minuty mas z tupeho noza ziletku.
Az tu som pochopil prislovie:Naradie robi majstra.
http://www.amazon.com/Spyderco-Tri-Angle-Sharpmaker/dp/B004HIZKHE

Tie kamene co su v sade default uplne bohate stacia na to aby si sa s nozom oholil do hladka.
Ale daju sa dokupit aj ultra jemne keramicke a ultra hrube diamantove.
12.11.2015 - 08:13:20
00
zatial som to poriesil tak, ze som si nechal upravit fazetu v jednom obchode v devinskej. Uvidim ci mi to trocha neulahci brusenie, lebo od vyroby to nebolo uplne symetricky vybrusene, tak tam som to nechal prebrusit na 20 stupnov.
12.11.2015 - 12:14:30
00
No mne sa to Spyderco moc sikovne nezda, je to skor na obtiahnutie ako ucinne brusenie. Lanskeho sadou som brusil 22 cm cepel a nebol to problem,(dlhsiu mi este nepriniesli, kuchynske lanskeho sadou nebrusim) zivotnost kamena sa predlzi ak sa prechadza vsetkych 5 zrnitosti, nesmie sa na kamen prilis tlacit a tiez dostat kupit verziu od DMT v diamantovom prevedeni.
Ak neje voditko uhlov ostrie nebude dokonale co sa na taktickych a loveckych nozoch hned ukaze.
Vo vyrobe sa dako s presnostou neparaju ak to nieje zakazkova kusovka.
12.11.2015 - 13:38:22
00
Príloha:
121120153641.jpg
121120153641.jpg 371.72 KiB thumb_up0thumb_down

Tento sedliačik už začína makať... Konečne mám čím rezať :) Parádny nožík
12.11.2015 - 17:15:38
00
to lubor1:
Mam DMT sadu vyse 10 rokov, Lansky sadu cca 8 rokov, japonske brusne kamene atd.
DMT sada suverenne najhorsia az zufala vratane priserneho umelohmotneho stipca.
Lansky mam kamene vsetkych zrnitosti az po keramicke. Nabrusil som s nou desiatky nozov. Je to sada vhodna na detske noze. Skus s nou nabrusit nejaky seriozny vacsi noz z ocele D2, S30V a pod. alebo zakrivenou cepelou alebo serrated ostrie.
Dlhe cepele musis brusit na 2x ak nechces mat deformovany vybrus. Je to jednoducho dane kratkou dlzkou voditka.
Proste ta sada ma svoje limity a dost vela nevyhod.

Spyderco sada na obtahovanie? Realy?
Spyderco sharpmaker nie nic ine len princip brusnych kamenov otoceny vertikalne. Uplne primitivne genialny napad.
S tou sadou urobis krasny rovny novy vybrus v uhle 30 alebo 40 stupnov na to tam je to dvojake uchytenie kamenov. A tak isto sa meni rozna abrazivita kamenov od diamantov az po keramiku.
To je jak keby si mi povedal ze japonske vodne kamene su na obtahovanie.
Ale to je tak ked niekto sudi nieco co este nemal v rukach.
K Spydercu som sa dostal po roznych odporucaniach. Tak isto som ho doporucil dalej, vzdy s velkou spokojnostou.
Mam znamych co noze ako Shirogorov, Strider, LinoSteel, Hinderer, Chris Reeve atd nebrusia na nicom inom len na Spydercu.
Preto ak niekomu mozem usetrit vyhodene peniaze za Lansky, DMT a podobne tak doporucujem rozhodne Spyderco Sharpmaker.

Ale tak kazdy nech si brusi na com chce.
Kazdemu vyhovuje nieco ine.
Proti gustu ziaden disputat.

to zt0350: pokial si vazis a cenis svoj noz tak si ho nedavaj brusit do ziadnych brusiarni a obchodov.
mozes mat stastie ze natrafis na niekoho normalneho a urobi vcelku dobru pracu.
ale dost casto natrafis na majstra co ti moze pekne dovrzat noz.
k nakupu seriozneho noza patri automaticky nakup brusnej sady :)


Naposledy upravil sfsk dňa 13.11.2015 - 10:02:55, celkovo upravené 2 krát.

13.11.2015 - 09:40:37
01
nech len nekecam...tak pridam dalsieho fesaka ktoreho asi netreba predstavovat.
Spyderco Police G10 Serrated..robi mi velku radost :)

Prílohy:

Fotografia0308.jpg
Fotografia0308.jpg 86.88 KiB thumb_up1thumb_down

13.11.2015 - 09:58:15
00
Nemal som to v rukach to je pravda (pozrel som len video na nete) ale ked to nema ziaden motor ani presne vedenie uhla je to na obtahovanie. To, ze naostris noz jednym tahom z kazdej strany ti neuverim a ak to pretiahnes 4 krat budes mat na ostri viacero fazetiek na ktore su niektori ludia haklivi a chcu mat len jednu vylapovanu fazetku.
Naostrit sa da roznymi pripravkami, ludia su rozne zrucni a maju rozne naroky.
Ja sa snazim poradit len takym vyrobkom ktory mam odskusany alebo by som ho sam kupil a to spyderco by som teda nekupoval. Pre mna je dolezita jednoduchost obsluhy a rychlost naostrernia. Nemozem sa babrat s dakym obtahovacom, stravit pri tom 20min mat ostrie domrvene fazetkami a dostat 1 euro.
Preto chcem prestat pouzivat Lanskeho sadu a prejst na Worksharp Support co je podstatne rychlejsie.
Uz mi to kurier priniesom ale to este nemam odskusane, ak budem spokojny dam sem info ak nie tak to sem dam tiez aby ste vedeli, ze to za tych 350.- EUR nestoji.
13.11.2015 - 11:05:06
00
Smyky66 napísal:
Príloha:
121120153641.jpg
Tento sedliačik už začína makať... Konečne mám čím rezať :) Parádny nožík


co je to zač ?
13.11.2015 - 12:33:46
00
Ja chapem ze ty sa tym zivis a potrebujes byt pri bruseni efektivny.
Ta Spyderco bruska nieje na podnikanie ale pre uzivatelov nozov a domacich kutilov.
Preto tu sadu neradim tebe ale zt0350

Ja osobne by som svoj noz nikdy pod nic motorove nedal ani omylom.
Raz som dal, aj som zopar takych robot videl a stacilo mi.
Odobera to na moj vkus prilis vela materialu z noza .
A nakompletku to preraba ostrie aj fazetu ktora tam povodne bola (to iste robi aj Lansky) ... a to mi naozaj vadi
13.11.2015 - 14:26:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Outdoor / Športové príslušenstvo a vybavenie / Ostatné príslušenstvo / Nože a brúsky)
keyboard_arrow_up