No veru neviem ci to nieje presne naopak ako pises.Ja to robim naopak a vsetko ide jak po masle.
13.11.2015 - 11:47:06
01
Ja zasadne zacinam obuvat plast pri ventile. Ventil zatlacam hlbsie dovnutra, aby sa pätky v jeho okoli spravne usadili kedze na uzsich rafikoch ventil zavadzia ich spravnemu dosadnutiu na rafik a teda pri obuvani az na koniec by to mohlo byt problematicke tam spravne usadit. Zatial som za tie roky obul vsetky plaste na vsetky rafiky.
13.11.2015 - 12:05:38
01
Začať obúvať od ventilu je základ! :)
13.11.2015 - 12:49:34
00
A podla mna je zaklad aby to proste nejako clovek obul a nafukal. Ze ako k tomu kto dojde, je uplne jedno, pretoze ako aj tu mozeme citat, tak ma kazdy svoj vlastny sposob. Podstatny je vysledok ..aby si to proste sadlo kam ma, coz snad nieje az taka veda.
13.11.2015 - 12:58:28
00
No veru niekedy to je poriadna veda...
13.11.2015 - 13:12:15
00
a este treba davat pozor na asymetricke rafiky - a neobuvat ich zo strany na ktorej ma rafik vacsi vonkajsi obvod ;)
13.11.2015 - 13:13:50
00
Turbi napísal:
Začať obúvať od ventilu je základ! :)

Preco? Beriem, ze mas daleko viac skusenosti ako ja, tak sa chcem poucit...
Mne to vzdy vychadzalo tak, ze ked bol uzsi rafik, tak si plast nevedel posunut patku do stredu aby sa mi to dalo nasadit na opacnej strane. Ale ked som to nafukal, tak to patky pekne zapadli.
13.11.2015 - 13:19:25
00
Ak nie su žiadne komplikácie pri obúvaní čiže plášť má po obvode dostatočnú vôlu na ráfe tak je to +- jedno. Ale ak sa plášť ťažšie obúva tak by sa mohlo stať že si zbytočne dušu zmáčkneš-pricvikneš medzi ráf a plášť a zároveň v tej práve poslednej obúvacej fáze ti obúvanie pôjde ešte ťažšie. Po takejto zlej montáži sa luďom pravidelne stáva že zároveň práve pri ventile nie je plášť na ráfe dobre usadený. S kľudom môžem napísať že mám za sebou tisíce obutých plášťov. :)
13.11.2015 - 13:30:56
00
Hosť napísal:
... asymetricke rafiky ...

to su ake ?
uz sa to tu niekde riesilo, ale neviem to najst ...
vyhody / nevyhody ?
13.11.2015 - 13:50:09
00
Hosť napísal:
a este treba davat pozor na asymetricke rafiky - a neobuvat ich zo strany na ktorej ma rafik vacsi vonkajsi obvod ;)

Toto mi vysvetli lebo obávam sa ,že nevieš čo je asymetrický ráfik.

Prílohy:

bDt8l.png
bDt8l.png 59.23 KiB thumb_up0thumb_down

13.11.2015 - 14:16:45
01
Turbi napísal:
Ale ak sa plášť ťažšie obúva tak by sa mohlo stať že si zbytočne dušu zmáčkneš-pricvikneš medzi ráf a plášť a zároveň v tej práve poslednej obúvacej fáze ti obúvanie pôjde ešte ťažšie.

To je pravda. Ja som sa pri obuvani xking 2.4 protection bal koncit pri ventile, lebo som to musel celkom nasilne nahadzovat. Nikdy sa ti nestalo ze by si poskodil to spojenie duse a ventilu kvoli tomu mechanickemu namahaniu v spoji pri navliekani plastu cez rafik?

Ferisko Ako som napisal, je to prirodzene, ale zaroven som tomu nikdy neprikladal velku vahu. Vzdy som plast nasadil bez extra "masirovania". Ale v problematickych kobinaciach je ten rozdiel uplne zasadny.
13.11.2015 - 17:27:56
00
Turbi napísal:
Toto mi vysvetli lebo obávam sa ,že nevieš čo je asymetrický ráfik.


z pravej strany sa obuvaju lahsie

reviews.mtbr.com
14.11.2015 - 00:23:44
00
Pätku plasta bez ohladu na profil rafu je dobre nasadzat pri obuvani do stredoveho zliabika rafu a tak sa podari plast obut lahsie v tej poslednej pre niekoho kritickej faze. To duplom plati napriklad pre rafiky ZTR NoTubes kde ich konstrukcia je taka ze obut plast je vzdy tazsie. Vyrobcovia asymetrickych rafov robia rozne obmeny profilov ale tvoja zasada ze lahsie je asymetricky raf obuvat z prava je zavádzajúca.
14.11.2015 - 08:10:30
00
Ja zacinam aj koncim 90 (270) stupnov od ventilu. Pri vkladani ako prve zalozim pri ventile. Existuju kombinacie rafkov/plastov, kde ani montpaky netreba ale aj opacne pripady. Na peklo s jednym Ritchey rafkom + Ritchey plastom pred mnohymi rokmi sa neda zabudnut :)
Remerx Hurry a Hans Dampf je tiez dost problematicka kombinacia (Hurry ma nizke znizenie vnutornej priecky a Dampf mohutne patky, lebo sa da pouzit aj ako bezdusak). Velmi pomohlo, ked som vlozku do rafku nahradil lepiacou paskou na to urcenou - ta je hrubkou tensia a este som ju zuzil, aby sirkou presne zapadla do miesta na rafku.
14.11.2015 - 08:31:54
00
to nebola moja zasada, vypadlo mi tam slovicko "mi“ - ako konkretne mne, a na tieto konkretne kolesa co su na obrazku..
14.11.2015 - 10:35:40
00
keyboard_arrow_up