tiež som skúšal kdečo ale vždy som sa vrátil k no tubes
04.12.2015 - 09:27:35
00
Nezamyslali ste sa nad tym, ze to nemusi byt tmelom? Skor by som nastudoval okrajove podmienky pre tie sajrajty a snazil sa najst suvis s mojim bajkom, kde, ako jazdim, co robim atd. Ked si clovek prebehne toto forum, na kazdy tmel najde celu skalu staznosti/chvaly.
04.12.2015 - 09:42:30
01
Btw ja mam od zaciatku obycajne joes noflats a absolutne bez problemov. :), je to sice len par mesiacov, tak uvidim
04.12.2015 - 09:46:41
00
napr ten eco je dobrý do skutočne bezdušových systémov ako prevencia pred malým defektom ... nie na utesnenie pórov a medzier .. inak uniká oproti no tubes príliš rýchlo a musíš pravidelne dolievať. Čím obyčajnejší je plášť tým viac je lepší no tubes
04.12.2015 - 09:46:51
01
ja som z NoTubes prešiel na Continetal Revo Sealant a zatiaľ spokojnosť, nerobí ježkov, o defektoch neviem (teda až na jeden, ale po zhodení plášťa som došiel k záveru že by tú dieru nezalepil asi žiadny tmel), takže pokiaľ nezačne vyslovene robiť šarapatu tak pri ňom ostávam


Naposledy upravil FiLus dňa 04.12.2015 - 12:47:32, celkovo upravené 1 krát.

04.12.2015 - 12:32:59
00
1. Keď už je plast vyrobený na no tubes, nedá sa niekde vypátrať čo konkrétne doporučuje výrobca plášťa?
2. Čo bude najlepšie do mojich plastov Minion DHF TR EXO a HR II TR EXO, rafy WTB i23
04.12.2015 - 12:33:38
00
zelenaliska napísal:
.... Ked si clovek prebehne toto forum, na kazdy tmel najde celu skalu staznosti/chvaly.

nielen tmel, to plati na vsetko :)

Tesak ak vyrobca plastov vyraba (resp. predava pod svojou znackou) aj tmel, tak doporucuje samozrejme vlastny
no a MaxxDaddy's Garage pouzil notube: https://www.youtube.com/watch?v=HgNCvGZVpls
04.12.2015 - 13:08:26
00
simecek napísal:
ale vzdy ked vbehnem do tejto temy ma to totalne odradi
same problemy
je tu vobec niekto, kto tu nelaboroval a nespekuloval a no tubes fungovalo ?

To je sranda, lebo od 2009 ani neviem, ako vyzerá duša, teda niekde v batohu sa asi nejaká záložná váľa, ak sa medzičasom nerozpadla, a takisto neviem, čo je defekt (ak to vie niektorý z plášťov, zabudol mi to povedať) a nijaký problém som nikdy nemal. Na druhej strane som ani neskúšal to, čo môže ísť iba so šťastím, napr. použiť lacáky s drôtenou pätkou (asi tak 15 rokov som iné ako kevlarové plášte v ruke nemal) alebo papieráky - vždy to bolo USTčko alebo TLRko a pod.
Netreba čítať fóra, samá poplašná správa :D
04.12.2015 - 14:11:11
04
dobry postreh k bezdusakom:) mne raz jeden chlapec, co v podstate cely zivot sa pohybuje okolo bikov vyjadril velky obdiv za bezdusaky, so slovami, ze nepozna nikoho, komu to funguje... ja fakt neviem co s tym ludia maju ake problemy... dam pasku ventil plast, nafukam, dam tmel a konec... jazdim a zastavi ma jedine cokolvek okrem defektu:)
04.12.2015 - 14:18:48
00
ja si viem mozne problemy predstavit :)
ked som s tym zacinal, pouzil som raf s nevhodnym profilom a papierove plaste, no a takmer som nedokoncil 2 maratony...
no a potom som zalozil UST plast a roky si uzivam bezproblemove jazdy....
04.12.2015 - 14:26:32
01
po sezone-cca od marca som dnes zložil plášte že čo to povie ked tu tak strašíte a žiadna tragédia sa nekonala, ani ježko ma tam nečakal akurát som trochu dolial a všetko ok páska caffe a tmel joe´s ...
04.12.2015 - 14:46:14
00
Hosť napísal:
Koľko ho dávaš do nových plášťov?

cca 100 ml do plasta ta flaska ma tusim 240 ml tak zhruba tych 40 mi ostalo na pripadne doliatie

Starec tak som ho nalial niekedy koncom septembra - nová páska, plášte (Conti MK), ventily... Výsledok? Vždy druhý deň po výjazde mäkké kolesá obe. Ide preč. Už fakt neviem čo tam naliať.


aku pasku si pouzil? ak si tam nalepil tu 3Mkovu obojstrannu co si dal mojmu brachovi tak mozno tam bude problem
04.12.2015 - 15:15:43
01
onduro napísal:
dobry postreh k bezdusakom:) mne raz jeden chlapec, co v podstate cely zivot sa pohybuje okolo bikov vyjadril velky obdiv za bezdusaky, so slovami, ze nepozna nikoho, komu to funguje... ja fakt neviem co s tym ludia maju ake problemy... dam pasku ventil plast, nafukam, dam tmel a konec... jazdim a zastavi ma jedine cokolvek okrem defektu:)




mal som stym tiez par problemov, kym som zistil co je nutne pouzit...dusu som musel vkladat uz asi 5 krat....naposledy preseknuta patka na maxxise TR EXO hmotnost skoro 1kg...aj ked je pravda ze zo zaciatku to boli skor nevhodne plaste, raz rozrezany ardent TR bez exo...pri prvych pokusoch, taky michelin wildrockr preseknuty aj na relativne hladkych miestnych trailoch....potom nevhodny profil rafku na novom biku=vyzuty plast...ludia co nestuduju len geometrie toho celkom zaziju ;) sorry nedalo mi....
04.12.2015 - 22:45:26
02
Ty sa zobud uz z toho trailorgazmu.)
04.12.2015 - 23:20:25
01
Samalama napísal:
aku pasku si pouzil? ak si tam nalepil tu 3Mkovu obojstrannu co si dal mojmu brachovi tak mozno tam bude problem

Praveze som dal kafelatex a ešte v dvoch vrstvách ... V každom prípade by to mal tmel zatesniť no nie?
05.12.2015 - 08:59:59
00
keyboard_arrow_up