Plánujem si kúpiť nejaký endurance cesták ako doplnok k MTB (je dosť možné, že to nakoniec skončí naopak a MTB bude doplnok k cestnému :)) V podstate hľadám endurance geometriu, karbón, a shimano 105 prípadne ekvivalent, cenovo asi do 2000€ ak by to malo zmysel. Páčilo by sa mi niečo na kotúčoch ale to v rozumnej cene a váhe zatiaľ asi neexistuje.

V podstate som už rozhodnutý pre Canyon Endurace CF 8.0
Čo nie som si úplne istý je, že či sa oplatí doplatiť tých 200€ za CF 8.0 vs. CF 7.0. Rozdiel je v kolesách (DT SWISS R 24 SPLINE vs. Mavic Aksium a sedlovke. Na sedlovku (CANYON S14 VCLS 2.0 CF) som počul dosť chváli tak preto sa prikláňam hlavne k CF 8.0 a kolesá neviem posúdiť váhovo vyzerajú cca rovnako.

Hlavne ale nie som si úplne istý veľkosťou. Moje miery sú:
výška: 179 cm
výška rozkroku: 85 cm
výška trupu: 61 cm
šírka ramien: 43 cm
delka paži: 64 cm

Konfigurátor mi vyhodil veľkosť pre mňa M, keď som písal do canyonu tak mi odporučili L. Písal som potom ešte Tomášovi z canyonu na bike-fore a on mi zas odporučil M, že pri L by som bol už moc natiahnutý a aj sedlovka by bola pravdepodobne zasunutá pod minimálnu hranicu. Takže by som bral asi to M ale tam sa zas bojím aby to nebolo moc krátke. Keď som mal požičaný na jeden výjazd bratov Focus Mares S 54cm tak mi prišiel krátky a o ten 1-2cm by som zniesol dlhší. Keby nemal ten canyon ten nie úplne bežný rozmer predstavcov 1 1/4, tak si ho pripadne vymením aj po kúpe ak by mi to bolo krátke, takto sa s tým blbo experimentuje, preto by som asi zobral M ale napísal by som im nech mi ho rovno pošlú s 11cm predstavcom (udajne sa to da za cca 20€ doplatok). Viete mi niekto poradiť s podobnou výškou, teda čo by bolo to najlepšie riešenie pre mňa ?

Prípadne ak máte nejaký typ aj na inú alternatívu ku Canyonu tak v klude napíšte, ešte ako tak sa mi pozdáva ROSE XEON TEAM CGF-2000 ale ten je o 100€ drahší a čítal som niekde, že nie je až tak pohodlný, tak neviem či by to stálo za tých 100€ navyše. Samozrejme som si bol vyskúšať aj v obchodoch nejaké bicykle ako Cannondale Synapse 105, Giant Defy Advanced 2 ltd, Specialized ROUBAIX SL4 SPORT, Trek Domane 5.2 a aj keď všetky boli v nejakej akcii tak stáli viac ako spomínaný canyon a výbavou a váhou na tom boli horšie.
03.12.2015 - 18:52:53
00
Vsak ten Canyon M je o ten 1cm dlhsi ako Mares S. Podla mna M ti bude OK
03.12.2015 - 23:07:12
00
Zober si to M-ko. Doma sa mi povaluje 110 mm Syntace F119 1 1/4, tak keby Ti to bolo kratke daj vediet a za nejaku symbolicku cenu Ti ho poslem.
04.12.2015 - 08:24:59
10
Pokiaľ porovnávaš váhu, tak nezabúdaj na to že váha toho canyonu je udaná pre najmenší rám. Pred mesiacom som riešil podobný problém ako ty. Rozhodoval som sa medzi canyon endurance CF7.0SL(Ultegra) a GIANT TCR ADVANCED 1(Ultegra) a GIANT TCR ADVANCED 2(105). Nakoľko som v predajni na GIANT dostal vyše 200€ zľavu, tak som neváhal a kúpil GIANT TCR ADVANCED 1. Ak by si mal záujem, tak ti viem na mail poslať takú malú porovnávaciu tabuľku cestných bicyklov ( výbava, hmotnosť, cena)
04.12.2015 - 08:46:25
00
Zaujímavé že veľa ľudí pri kúpe cesťáku rieši viac dĺžku než výšku (sedla, resp. sedlovky....čiže údaj podľa ktorého sú číslované aj veľkosti rámov). Však predstavec sa dá vymeniť hocikedy za dlhší alebo kratší a doladiť tak posed, ale sedlovú trubku už nenatiahnete, maximálne kúpite 400mm sedlovku, ako som to bol nútený urobiť ja, čím som si pomohol, pretože 300mm bola krátka. Ale potom keď som videl ten výškový rozdiel vrch sedla VS riadítka :tmi: . Tak som bol nútený založiť High Rise predstavec, aby som pri spodnom úchope videl aspoň na cestu pred seba. A to bola daň za to že som sa nechal nalákať na menší rám.......
04.12.2015 - 09:30:58
01
V mojom pripade to bola skusenost pri kupe, ked som na doporucenie prave podla velkosti ramu a mojej vysky (182cm) kupil L, ktore mi bolo dlhe aj s 9cm predstavcom(ST 55cm/ ETT 57cm). Potom som sa poriadne pomeral a vysla mi pri vacsine vyrobcov ako vhodna velkost ramu M (ETT max.55cm). Pri vascine takychto ramov nech je ST akakolvek, so sedlovkou 35cm je to uplne vpohode, funkcne aj esteticky. Nasledne som si par takychto bajkov vyskusal a sedeli naozaj lepsie.
04.12.2015 - 09:49:50
00
osobna skusenost s canyon.. na tvoju vysku jednoznacne v geometrii endurance-L-, v geoemtrii race aero -M-
04.12.2015 - 13:16:47
01
stevo_22 napísal:
Pokiaľ porovnávaš váhu, tak nezabúdaj na to že váha toho canyonu je udaná pre najmenší rám. Pred mesiacom som riešil podobný problém ako ty. Rozhodoval som sa medzi canyon endurance CF7.0SL(Ultegra) a GIANT TCR ADVANCED 1(Ultegra) a GIANT TCR ADVANCED 2(105). Nakoľko som v predajni na GIANT dostal vyše 200€ zľavu, tak som neváhal a kúpil GIANT TCR ADVANCED 1. Ak by si mal záujem, tak ti viem na mail poslať takú malú porovnávaciu tabuľku cestných bicyklov ( výbava, hmotnosť, cena)

Práveže sa mi zdá, že som niekde videl, že Canyon úvadza váhu pre veľkosť M, ale to je jasné, že rátam s tým, že to bude reálne viac ale to u každej značky.

Giant TCR Advanced ale nie je endurance kategória nie ? na to majú oni GIANT Defy. Mal som možnosť si vyskúšať Giant Defy Advanced 2 LTD, bol to na začiatku taký môj favorit, výbavu to ma fajn aj za dobru cenu (1395€) bol ale váhovo to ma tuším nad 10kg

winter78 napísal:
Zaujímavé že veľa ľudí pri kúpe cesťáku rieši viac dĺžku než výšku (sedla, resp. sedlovky....čiže údaj podľa ktorého sú číslované aj veľkosti rámov). Však predstavec sa dá vymeniť hocikedy za dlhší alebo kratší a doladiť tak posed, ale sedlovú trubku už nenatiahnete, maximálne kúpite 400mm sedlovku, ako som to bol nútený urobiť ja, čím som si pomohol, pretože 300mm bola krátka. Ale potom keď som videl ten výškový rozdiel vrch sedla VS riadítka :tmi: . Tak som bol nútený založiť High Rise predstavec, aby som pri spodnom úchope videl aspoň na cestu pred seba. A to bola daň za to že som sa nechal nalákať na menší rám.......

práveže som pozeral aj na výšku sedlovej trubky, a to je v podstate hlavný dôvod prečo nechcem isť do L. Dĺžky sa tam až tak nebojím (550mm) to je v podstate ideal čo mi vyhodil aj http://www.competitivecyclist.com/ keď som si tam nahodil moje miery, hlavova trubka tam je tiež vyššie. Ale keď som videl že sedlová trubka je 565mm tak s takto vysokou som sa nestretol pri žiadnom cestaku ktorý som skúšal a bojim sa, že sedlovka bude úplne zasunutá a CANYON S14 VCLS 2.0 CF sedlovka čo tam je má minimum 145mm a neviem či by som nebol pod touto hodnotou.

Ešte jedna vec ma napadla. Mal som možnosť sa previesť par minút na Felt Z4 54cm, ktorý ma veľmi podobnú geometriu ako Canyon M, ale Canyon ma reach kratší o 6mm tak neviem aký rozdiel to spraví, ale ten Felt bol pocitovo úplne v pohode, len ťažko povedať za tých par minút.

A asi v konečnom dôsledku to moc riešim a nakoniec si aj tak zvyknem a keď nie tak ho vrátim
04.12.2015 - 17:57:35
00
meriam 188cm, Canyon Endurace CF 7.0 som mal vo velkosti L a bol mi kratky :) aleto je dan za to, ze je to jednoducho Endurace geometria, cize vzpriamenejsia. Muse som tam dat 130mm predstavec a aj tak to bolo malo.
Urcite by bolo lepsie v mojom pripade ist do Ultimate geo, ale ta cena... nuz co, mal som, skusil som, predal som.. :)

ak chces vyslovene Endurace, tak rataj so vzpriamenejsou geometriou... ak ches nieco dlhsie, tak chod do Ultimate, rozpocet na to mas...
a pri tvojej vyske ber Mko... v pripade Ultimate urcite nie L, to ti bude uz asi moc dlhe :)

este foto mojho ex... velkost L.. sedlovka nebola na maxime.
04.12.2015 - 20:56:28
01
V tom, že chcem endurance teda vzpriamenejší posed mám jasno. Mal som možnosť sa previezť na testovačke Felt Z4 vs Felt F5 oba v 54 a ten F5 mi vyslovene nesedel, pripadal som si na tom strasne natiahnutý, strašny drop to malo keď som sa chytil dole, proste vyslovene nepohodlne som sa na tom cítil a keď som potom skúsil Z4 tak to sa nedalo porovnať. Nehovorím, že by som si nezvykol ale ten prvý pocit.
04.12.2015 - 21:23:45
00
kimlo , koľko máš dĺžku nôh po rozkrok ?? Mne toto veľmi pomôže , čo si tu napísal :y: . Tiež mám vyhliadnutý práve tento istý cesťáčik (okrem iných teda) a pri mojej výške 184cm mám dĺžku rozkroku 89cm. Mám dlhé nohy. Ten kalkulátor mi vyhodí veľkosť L, ale akonáhle zmením dĺžku nôh o 1cm (na 90), tak mi vyhodí veľkosť XL. To znamená že určite pôjdem do veľkosti XL.....a dal si mi na to aj iný dôvod...XL bude pri tejto endurance geometrii dlhšie o 2 cm, takže by ten turistický posed tieto 2 cm trošku natiahli.
04.12.2015 - 21:39:22
00
Winter78, ja mam rozkrok presne ako ty 89cm, a tiez mi Canyon calculator odporucal XL, no ked som ubral tusim 1-2cm tak mi vyslo Lko..
nechcel som vysoku kozu a dufal som, ze ked dam 130mm predstavec na Lko ram, tak to bude OK.... ono to bolo vlastne na vozenie celkom fajn (no zniesol by som aj dlhsi bike)... dobre sa mi na nom vozilo ale najvacsi problem bol pre mna v tom, ze mam 46tku chodidlo, a tym padom ked som na biku stal na mieste, mal kluky vo vodorovnej polohe so zemou, tak pri vytoceni kolesa som chytal plastom spicku tretry... samozrejme za jazdy to nebolo mozne aby sa to stalo, ale nejak mi vadilo, ze sa to deje v malych rychlostiach, ked som sa chcel napr na parkovisku alebo niekde na ceste otocit... :)

edit: Winter78, urcite ber XLko :)
05.12.2015 - 10:17:51
01
kimlo, vďaka za informácie. Teraz som si na beton istý že XL by bolo pre mňa ako vyšité. Už len nejako prekusnúť tie nenormálne čakacie doby u Canyon. Ale tento Canyon je prvý vážny horúci kandidát .
05.12.2015 - 20:14:48
00
Ale stále ste nikto neodpovedali, či sa oplatí priplatiť si kvôli sedlovke a kolesám za CF 8, alebo stačí CF 7 :)

winter78: Ako ti sedí to XL? Ja to teraz tiež riešim - výška: 187cm a rozkrok 89-90cm. Vyhadzuje mi veľkosť L, stačí to potom poprípade doriešiť predstavcom?

Díky
01.08.2016 - 13:22:28
00
JankoZ ja som mal CF 7, a urcite ti to bude stacit a podla mna sa neoplati priplacat za CF8 :)
ale to je mozno len moj nazor..
01.08.2016 - 13:43:25
00
keyboard_arrow_up